N75 gdzie ten zawór ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ja z zapytaniem jak w temacie gdzie znajdę ten zawór (N75) w moim seacie alhambra 2001 r. 115 KM ??

  
 
Zaworek ma być nad filtrem paliwa pod podszybiem. Zaworek ma jasna główkę.
  
 
No chyba już go mam tylko dojście do niego fatalne nie wiem jak się zabrać ?? Może jakaś podpowiedź
  
 
"na podszybiu na filtrem paliwa" tzn znajduje się on w komorze silnika czy w przestrzeni tam gdzie znajduje się dmuchawa od nawiewu i filtr przeciwpyłkowy ?? Ile cm mniej więcej ma ten zaworek i jakie przewody i ile do niego dochodzi ( czy są to tylko przewody powietrzne ?? takie cienki ?? )
  
 
W komorze silnika oczywiście. Dochodzą do niego 3 cienkie wężyki ciśnieniowe, zaworek ma około 8cm wysokości i jasną główkę.
  
 
Znalazłem otworzyłem wyczyściłem i d..a dalej tak samo. Turbinka była rozruszana wyczyszczona i chodzi ładnie co teraz sprawdzić?? Acha gdzieś czytałem że aby sprawdzić czy N75 działa to połączyć któreś 2 z tych trzech przewodów powietrznych które do niego dochodzą , ale które ??? Pomocy wzywam i proszę (
  
 
JA ROWNIEZ MAM PROBLEM ZE ZNALEZIENIEM ALE W VW T4 .SZUKAM I SZUKAM NIE WIEM GDZIE SIE ZNAJDUJE TEN ZAWOR N 75. PROSZE O POMOC
  
 
Za zbiornikiem płynu chłodniczego sprawdzałeś?
  
 
Tak sprawdzilem ale tam jest inny zaworek a dwoma wezykami i te wezyki ida od weza z serwa to nie ten zawor.Prosze o dalsze wskazowki.

[ wiadomość edytowana przez: marek811 dnia 2008-12-09 19:06:50 ]
  
 
Prosze o pomoc w znalezieniu n 75 moj sam. to vw transporter ,poj.1.9td rok:95. To moja ostatnia deska ratunku.Zaczalem od konca i zmienilem turbo na nowe a nowe tez nie dziala.Wiec moze ten zawor ale mam problem zlokalizacja jego.
  
 
podaj kod silnika to zobacze w etce