Co lepsze? uniden 520xl czy alan 78 PLUS? POMOCY!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Strasznie sie napaliłem na kupno CB, bo byłem ostatnio z kolegą w górach i gdyby nie Cb i pomoc mobilków pewnie jeszcze bysmy stali w korku! I od tamtej pory postanowiłem wygospodarować 500zł na kupno sobie takiego sprzęciku! Kolega ma unidena 520xl i jest bardzo zadowolony ale tak poszperałem po allegro i juz za np 320 mozna kupić Alana 78plus. Czasami jeżdze za granicami Polski (Niemcy), i wiem ze Uniden nie ma fm a Alan ma ale tez nie wiem czy w Niemczech mi sie to w ogóle przyda? Tez na formu wyczytałem ze Alay lubią sie psuć (ale nie wiem czy np Alan 78?), a Uniden jest ponoć bardziej niezawodny! wiec co kupiś Unidena 520 czy Alana 78? Chem też sobie kupić antene o długości 1,5m na magnesie lub taką stacjonarną którą ewentualnie bede mógł przerobić na postawke mangesową ponieważ będe CB używał w dwóch autkach! Na antene chcem wydać do 150zł. Bardz prosze o pomoć ponieważ jestem zielony w tych tematach i nie chem wydac niepotrzebnie kasy na coś co nie jest jej warte!

Z góry dziękuję za pomoc i życzę szerokości na drodzę a także wesołych świąt!
  
 
Poczytaj w dziale dla mobilów.

Zapraszam.
  
 
antena 1,5m - może byćnp. President Alaska - można ja przystosować do magnesu,
może być magnesówka President ML - 145, może być w końcu np. Hustler 100 (1m), a co do radia - jeśli znasz niemiecki i chcesz się dogadywać z Niemcami, to alan, ale jak chcesz pytać np. polskich tirowców i zwykłych, polskich kierowców, to tych znajdziesz (poza granicami Polski0 na kanale 28 (am), a w polsce wszyscy zasadniczo śmigają na am !!!
Ale wybór należy do ciebie !!!
Pozdro !!
  
 
I jeszcze jedna - ważna sprawa - jak kolega mówił (superkto) - wejdź na forum CB w mobilu - znajdziesz tam wszystko i ludzi chętnych do pomocy !!!