Odnosnie anteny... i juz znikam :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
koledzy fachowcy - tylko jedno pytanie (wiem, wiem, przeszukiwalem watki ale tego akurat nie znalazlem)...

czy jest jakas regula co do cyklicznosci strojenia anteny? mam georgie presidenta, ktora ciagle stoi w jednym miejscu (nie zdejmuje jej, nie przestawiam - w ogole nie ruszam - czy mimo to co jakis czas musze ja stroic lub dostrajac, czy moge przyjac ze pierwotne (dobre) strojenie bedzie trzymalo?
dzieki za fachowa odpowiedz... pozdrawiam

73
  
 
Strojenie a raczej sprawdzenie (w twoim przypadku)SWR robisz tak jak ci się podoba ,to jest twój sprzęt i sprawdzasz dla siebie. Jeżeli po dłuższej rozmowie radjo z tył nie jest nadmiernie gorące to wszystko jest ok ,ale jeżeli czujesz dość gorąco to radze jednak sprawdzić SWR bo będzie po końcówce mocy.
  
 
gdzies co kwartal powinno sie sprawdzic.
  
 
temat nieaktualny - dzisiaj stracilem swoja antene - jakiemus sqrw...owi sie przydala - choc nie wiem do czego, bo kabel potraktowal nozem... kawal wielkiego h...ja ci w dupsko...
  
 
temat nieaktualny - dzisiaj stracilem swoja antene - jakiemus sqrw...owi sie przydala - choc nie wiem do czego, bo kabel potraktowal nozem... kawal wielkiego h...ja ci w dupsko...