Alternator w Carinie II z 86", dlaczego przekaźnik brzęczy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam dwa pytania:

1. Może ktoś wie, czy wymiana alternatora w takim aucie jest trudna? Nie wiem, czy sobie poradzę bez kanału, przy pomocy kluczy i rąk, czy mechanik potrzebny...

2. Co może powodować brzęczenie stycznika (przekaźnika) w skrzynce bezpiecznikowej pod maską i przy pedałach? Brzęczy, kiedy się włączy, elektryk znajomy mówił, że jak akumulator jest słaby, to wtedy; czy miał rację?

Pozdrawiam
  
 
poradzisz sobie jesli potrafisz trzymać klucz w łapie
  
 
Przed zdjeciem alternatora nie zapomnij odlaczyc pierw akumlatora bo spalisz bezpiecznik ktory w ASO kosztuje ok. 100zl.
  
 
ok. dzięki za rady; co do bezpiecznika - nie ma go już dawno - blaszki zakrzywione i tak to działa. Ale dzięki tej uwadze rozumiem, dlaczego w miejscu styków zaczęło żażyć, kiedy elektryk odłączył alternator.

  
 
Dasz rade śmiało. Nie ma wiele roboty

Zanim się zabierzesz kup w ASO uszczelki alternator<=>pompa podciśnienia.

Te brzęczące przekaźniki.. może też być słaba masa.. generalnie słabe napięcie na przekaźniku, który nie wie co robić.. jak się załączy to płynący prąd wywołuje taki spadek napięcia który rozłącza przekaźnik. Gdy przekaźnik się rozłączy spadków napięcia nie ma i przekaźnik próbuje się załączyc..

Pozdrawiam
/masz jakies fotki swojej Cari? /
  
 
Co to za bezpiecznik, który moze sie spalic ??? i co po jego spaleniu mogloby sie dziac ???
  
 
Co to za bezpiecznik, który moze sie spalic ??? i co po jego spaleniu mogloby sie dziac ???
  
 
Cytat:
2006-02-20 07:49:50, Piotr_Dzialdowo pisze:
Co to za bezpiecznik, który moze sie spalic ??? i co po jego spaleniu mogloby sie dziac ???



Takie duże przy aku, u mnie jeden ma 30 A a drugi 80 A
Jeden jest na głównym obwodzie drugi jest od ładowania.
  
 
Chodzi mi bardziej o to co moze sie dziac jak jest spalony... bo Cari nie chce mi odpalic - pisalem w innym poscie - i tak sie zastanawiam dlaczego a bylo tak ze podlaczalem (co prawda rozladowany) aku jak byl wymontowany alternator...
  
 
A to w takim razie sprawdź je
A i nie zaszkodzi inne sprawdzić
  
 
Witaj!

Też wymianiałem alternator w Carinie 2 1987. Sam za wymiane to się nawet nie zabieraj. Dostęp do alternatora jest bardzo ciężki (jak do prawie wszystkiego w tym samochodzie)). Nawet mój mechanik troche się przy tym narobił. Poza tym warto by przed wymainą rozkręcić alternator i zobaczyć co się ewentualnie zepsuło, a gdy wstawiasz nowy to zobaczyć też w środku w jakim jest stanie (szczotki, łożysko) itp. Ja do swojego wstawiłem używke ale wiem na pewno że jest w takim stanie że pojeździ z 10 latek)
Jak masz spalony alternator to zupełna kaplica bo nawet przekaźnik świec żarowych nie działa !