Problem z 510 - tką

  szukane wyrażenia:   zimne  -  luty
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Zamarlo mi trochę radyjko i nie wiem za bardzo co jest grane.
Ale po kolei.
Mam Uniden 510 i NEW ALASKA.
Radyjko działało ale po mroźnej nocy (poniżej -10 stopni C) już nie działa (a przespało ją w autku).
Objawy:
zasilanie dostaje lecz nic nie ściąga (odbiera), nawet szumów nie ma.
Co jest grane Panowie?? Może ktoś wie??
  
 
Używam w różnych warunkach CB-radia od początku lat 90-tych,ale z czymś takim się nie spotkałem.Może na początku weż radio do domu i doprowadź je do temp.pokojowej.Jeśli masz zasilaćz w domu ,dobrze byłoby podłączyć je w domu,jako anteny używając kilka metrów przewodu i posłuchać,ćzy są jakieś oznaki życia w eterze.W żadnym wypadku nie naciskaj nadawania,bo możesz uszkodzić końcówkę mocy.Być może,że mróz uszkodził antenę.Miałem takie przypadki z bazową anteną.Mróz a właściwie lód wysadził mi wibrator.Zostały tylko głowica i przeciwwagi i oczywiście totalna cisza.Życzę powodzenia w naprawie.
  
 
Zapomniałęm jeszcze dopisać, że jak rano odpaliłem radyjko to wogóle nie działało. Dopiero jak się w autku zrobiło cieplej to zaskoczyło napięcie ale cisza w eterze pozostała.
W takim wypadku to chyba nie będzie wina anteny??

A czy włączenie radia bez przykręconej anteny do uchwytu bagażnikowego ma wpływ na wystąpienie jakiejś usterki radia??

[ wiadomość edytowana przez: superkto dnia 2006-01-10 13:26:02 ]
  
 
witam
moim zdaniem jest problem z zimnym lutem w radyjku
jak sie nagrzeje to sie rozszerza i zaskakuje jezeli masz na gwarancji to je oddaj i opisz sytuacje a jak nie to poszukaj jakiegos serwisu rtv i niech ci luty poprawią oni mają zamrarzacz co pomoze w zlokalizowaniu złego lutu


pozdrawiam i zycze szerokości
  
 
Radyjko oddałem w sobotę. Jak będę coś wiedział to opiszę. Może komuś się przyda.
  
 
witaj kolego - chyba mamy ten sam problem - tez mam unidenka 510 xl i u mnie sie to objawia nastepujaco: wsiadam rano do autka - nawet nie musi byc zimy gdyz radyjka uzywam od 2 tygodni i cisza. max skrecony sq w lewo i delikatne szumy tylko slysze - gdy temperatura w aucie wzrosnie - wtedy wszystko wraca do normy - i slychac wyraznie i daleko i nadawanie bez problemowe... - Zdziwilo mnie to - zrobilem eksperyment - puscilem goracy nawiew w strone radyjka - podnioslo sie do zycia duzo szybciej i dalej na trasie sprawowalo sie idealnie... - i co ty na to? jak sobie poradzili z twoim problemem? pozdrawiam i czekam na twoja odpowiedz
  
 
witam ponownie - moj problem zostal zalatwiony pomyslnie - fachura stwierdzil ze zimnych lutow nie ma - natomiast jakis (dla mnie to czarna magia) element elektroniczny dzialal wadliwie - wlutowanie nowego zalatwilo sprawe - radyjko buja rewelacyjnie mimo niewielkich odchylen w skali (kwestia "rzemieslniczego" przestrajania z "5" w "0" - co jest powodowane nasza polska rzemieslniczoscia) c0, jesli sie myle poprawcie - ale niech szlag trafi "madrego", ktory wymyslil, ze w naszym "kraju dla wybranych" musimy chodzic w zerach, skoro szczesliwosc wiekszosc swiata chodzi w zerach... po co to komu i na co? Bog jeden raczy wiedziec...
niemniej ja jestem zadowolony z mojego sprzetu (oby jak najdluzej) pozdrawiam - szerokosci