Jaki polecacie olej do skrzyni biegów na dolewki :) - ??? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-01-12 18:13:15, WilK pisze:
Niekoniecznie, ale nie będę się kłócić.



Właśnie Wilku, nic niemówisz chociaż masz wątpliwości, powiedz co myslisz, nietrzeba sie wcale kłócić żeby coś wyrazic, po prostu napisz.

Prawdopodobnie zaleje wszystko oryginalnym fordowskim.

Wyczytałem też że NOWY OLEJ MOŻE ZASZKODZI SKRZYNI - ponieważ ford nieprzewiduje wymiany oleju w skrzyni, - ale różne głupoty ludzie piszą wiec nietraktuje tego poważnie.


  
 
odnosnie pytania wyżej o wymianę oleju do wspomagania , bez problemu można wymieniać , spuscic stary zalac nowy ( atf 220 ) , i odpowietrzyc układ ( cztery razy maxymalnie kierownicą w lewo i w prawo )
  
 
Cytat:
2006-01-11 20:13:13, Arolahti pisze:
nalej nasz Polski Hipol!! Będzie ok!



Cytat:
2006-01-12 18:13:15, WilK pisze:
Niekoniecznie, ale nie będę się kłócić.



Może ktoś to skomentować ? Jutro zakładam skrzynię i chcę właśnie zalać Hipolem, ojciec od kiedy tylko pamiętam jeździł na takim w motorku i nigdy problemów nie było A teraz jestem zdezorientowany Chcę wlać 80W90
  
 
Cytat:
2006-01-11 23:54:50, ndaniel80 pisze:
Btw. Wymieniał ktoś płyn w układzie wspomagania?? Ja wiem że w Essich ogólnie wspomaganie chodzi cieżko (i tak ma być ) ale u moich znajomych chodzi lżej niż u mnie. Wieć myślę że pompa już trochę nie wydala - a może właśnie wymiana płynu by coś pomogła - o ile nowy nie wymyje mi starych syfów i nie rozczelni układu.



ja wymieniałem,nic się nie rozszczelniło a i kiera lżej chodzi.
Mobil ATF 220
  
 
Cytat:
2010-11-20 21:42:07, czyczu pisze:
Może ktoś to skomentować ? Jutro zakładam skrzynię i chcę właśnie zalać Hipolem, ojciec od kiedy tylko pamiętam jeździł na takim w motorku i nigdy problemów nie było A teraz jestem zdezorientowany Chcę wlać 80W90

ja mam skrzynie zalana hipolem i powiem Ci, nie narzekałem dopoki nie przyszly nizsze temperatury, teraz na zimnym silniku dopoki sie nie rozgrzeje troszke(jakies 2km niecale) ciezko mi wchodzi jedynka. Leje hipol bo jest tani, a moja skrzynia jest i tak nieszczelna.
  
 
Mialem skrzynie zalana Hipolem - gdy rozgrzala sie chodzila jak bez oleju. Zmienilem olej na tani grecki CYCLON - biegi wchodza o wiele plynniej, a skrzynia bo rozgrzaniu mniej halasuje.



[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2010-11-21 00:42:33 ]
  
 
Dzięki za Wasze wyjaśnienia. Piję kawę i biorę się za robotę - Hipolem uzupełnię ewentualne braki w skrzyni, a na wiosnę jak będę miał trochę wolnej gotówki to zaleję ją Castrolem albo Liquly Moly ;]

Pozdro