Duży swr-proszę o radę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich i proszę o radę
Mam zamontowaną alaskę na relingu ,wywierciłem dziure,ale reling nie jest zmasowany -pociągnąłem przewód do masy karoserii ale swr jest ponad2.
CZy lepiej jak zrobię dziurę na środku relingutzn na środku dachu .
wtedy by większa część karoserii dachu by była pod antenę -czytałem o przeciwwadze-jeżeli dobrze rozumiem.
Pozdrawiam
Mariusz

[ wiadomość edytowana przez: kmdm1 dnia 2006-01-14 13:40:46 ]
  
 
...najpierw sprawdzamy,potem wiercimy
, ale na środku bedzie napewno lepiej
  
 
Pisałem o tym też na innym forum,tam spotkałem się z opinią że reling jest przeciwwagą i na srodku nie pomoże ale spróbuję sprawdzić bez wiercenia ,jakoś zamontuje z boku na relingu na środkU
  
 
Ja tez mam alaske tylko ze n magnesie.
mialem swr ponad 3, a wina tego byla sniedz pokrywajaca gwint przy podstawie. troche WD40 i po sprawie.
Sproboj moze pomoze
Pozdrawiam
  
 
Dziwna sprawa-odłączyłem ten przewód -reling-masa samochodu i swr spadło do 1.7 ,a co dziwniejsze zaeksperymentowałem i przewodzik masy podpiąłem do magnesu neodymowego z oprawką -takiego jak na allegro magnetyzera i położyłem na karoseri i jeszcze spadło.
Tak WYSZŁO
Kanał 1-1.6
kanał 20-1.4
kanał 40-1,3
Jeszcze się ni bawiłem z batem anteny
Co o tym sądzicie
  
 
Cytat:
2006-01-16 18:18:28, kmdm1 pisze:
Dziwna sprawa-odłączyłem ten przewód -reling-masa samochodu i swr spadło do 1.7 ,a co dziwniejsze zaeksperymentowałem i przewodzik masy podpiąłem do magnesu neodymowego z oprawką -takiego jak na allegro magnetyzera i położyłem na karoseri i jeszcze spadło. Tak WYSZŁO Kanał 1-1.6 kanał 20-1.4 kanał 40-1,3 Jeszcze się ni bawiłem z batem anteny Co o tym sądzicie



SWR ustawiamy na kanale 18,19,lub 20.
  
 
Napisałem jaki mam swr na wybranych kanałach,tylko po odłączeniu kabelka od masy -jeszcze nie ustawiałem nic.
  
 
Niobass, dzięki takim radom (strojenie tylko 20 kanału) to my mamy jeszcze robotę;] dzieki
W wypadku gdy swr spada na poszczegolnych kanałach antenę trzeba wysunąć (promiennik)
Jezeli swr od 1>20>40 rośnie antenkę skracamy (wsuwamy,albo przycinamy)
jezeli swr jest staly=koniec strojenia.jezeli swr jest ok, to spoko, jezeli jest wysoki, nic sie nie da zrobić....to tak na szybko

strojenie anteny tylko na 20 kanale----długa jeszcze jako tako.ale anteny typu mini mag, 18-244 zestrojone na 1.2-1.4 na 20 moga miec >2 na skrajnych, wiec nadawanie na nich moze w skrajnym wypadku moze skonczyc sie spaleniem koncowki mocy...nie polecam
  
 
Cytat:
2006-01-17 10:36:27, Andrzej_Zamosc pisze:
Niobass, dzięki takim radom (strojenie tylko 20 kanału) to my mamy jeszcze robotę;] dzieki W wypadku gdy swr spada na poszczegolnych kanałach antenę trzeba wysunąć (promiennik) Jezeli swr od 1>20>40 rośnie antenkę skracamy (wsuwamy,albo przycinamy) jezeli swr jest staly=koniec strojenia.jezeli swr jest ok, to spoko, jezeli jest wysoki, nic sie nie da zrobić....to tak na szybko strojenie anteny tylko na 20 kanale----długa jeszcze jako tako.ale anteny typu mini mag, 18-244 zestrojone na 1.2-1.4 na 20 moga miec >2 na skrajnych, wiec nadawanie na nich moze w skrajnym wypadku moze skonczyc sie spaleniem koncowki mocy...nie polecam



Jeśli rozmawiasz na skrajnych kanałach ,a nie na tym co wszyscy to juz twoja sprawa
Jak dla mnie to najlepszą łaczność mam mieć na K.19
...a jeszcze jedno, niektórzy producenci podają jakie wartości SWR otrzymujemy na poszczególnych częst.
  
 
Cytat:
2006-01-18 19:00:06, niobass pisze:
Jeśli rozmawiasz na skrajnych kanałach ,a nie na tym co wszyscy to juz twoja sprawa Jak dla mnie to najlepszą łaczność mam mieć na K.19 ...a jeszcze jedno, niektórzy producenci podają jakie wartości SWR otrzymujemy na poszczególnych częst.



hehe, jak dla mnie to zasięg ma być w całym zakresie. Cb to nie tylko kanał 19. a to co pokazuje sirio na tych diagramach to wyłącznie rysunek ideowy. ważne jest na jakim paśmie antena może pracować. ja nie muszę bata stroić koniecznie na 27.180.
te diagramy na stronach sirio to nie inofrmacja gdzie się te anteny stroją, a jedynie jak szeroko...



jeśłi antena do której odnosi się powyższy diagram pracuje w ramach 26-28MHz to możesz ją zestroić i na kanale 4 (jak to zostało pokazane), ale również na 40 podstawy jak i na 15 dwa w lewo. z tym że powyżej i poniżej graniczych częstotliwości antena bęzie jeszcze szybceuj się rozstrajała i nie bęzie pracowała prawidłowo.
  
 
...oooooo,zawiało chłodem , pokarzcie mi antene która ma SWR taki sam na 40 kanałach.