Jaki olej i filtr Toyota Corolla 2005 D4D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem przed przeglądem i zastanawiam sie jakim olejem zalac silnik tj.Mobil, czy Castrol oraz czy jakieś znaczenie mają wartości 5W30, a 5W50. Powiedżcie też jakich używacie filtrów olejowych, chodzi mi Polskich czy zachodnich
  
 
Widzę, że kolega "samot" czeka już ponad 3 lata na doradę i nikt nie ma zamiaru mu pomóc! Postanowiłem więc odświeżyć pytanie i nieco je zmodyfikować. Posiadam Corollę Verso D4D 2.0 2005r. Silnik rok temu zalany olejem Toyoty Premium Fuel Economy SAE 5W-30 i oryginalny flitr (15601). W tym roku wymiana w ASO Toyoty odpada. Moje pytanie co do filtra: czy Filtron OP 619/2 da radę czy bezwzględnie zakładać filtr oryginalny? Co do oleju: Czy taki olej będzie właściwy dla tego silnika, i który szczególnie polecacie a który odpada

Castrol EDGE 0W-30
http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/21973CE28710AA98802579A7005381B8/$File/BPXE-8RPBWR.pdf

Castrol EDGE 5W-30
http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/54E1E00E003C686D802579A70057542D/$File/BPXE-8RPEFH.pdf

Castrol Magnatec 5W-30 A1
http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/C3D5F62C6EAAAAD480257A33004A78A8/$File/BPXE-8VXKJZ.pdf

CZy może polecacie coś zupełnie innego? Moje pytanie kieruję głownie do "Bigelektrona" ale zachęcam wszystkich do dyskusji!
  
 
Czy może ktoś wytłumaczyć mi łopatologicznie dlaczego na stronie Castrola:
http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9040701&contentId=7074467

po wpisaniu Corolla Verso 2.0 D4D wyświetla się jako zalecany olej:
Zalecany EDGE 0W-40
Dobry MAGNATEC DIESEL 5W-40 B4
Dopuszczalny Magnatec Diesel 10W-40 B3 ??????
  
 
Cytat:
2012-11-15 07:40:33, gregor77 pisze:
Czy może ktoś wytłumaczyć mi łopatologicznie dlaczego na stronie Castrola: http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9040701&contentId=7074467 po wpisaniu Corolla Verso 2.0 D4D wyświetla się jako zalecany olej: Zalecany EDGE 0W-40 Dobry MAGNATEC DIESEL 5W-40 B4 Dopuszczalny Magnatec Diesel 10W-40 B3 ??????



a co tu tłumaczyć? na stronach producentów oleju sa pierdoły ponapisywane i tyle. masz lac to co producent silnika wymaga. ma być 5w30 B1/B5 (dla dpf-a C..) marka jaka chcesz, tylko nie g..y "wchodzący z butami" swoimi reklamami castrol.

[ wiadomość edytowana przez: wtom dnia 2012-11-15 13:14:44 ]
  
 
Dzięki "wtom"! A co z filtrem oleju? Filtron OP 619/2 będzie dobry czy bezwzględnie zakładać filtr oryginalny Toyoty?
  
 
jeździłem a filtronie i oryginale, różnicy w pracy wtrysków nie zauważyłem
  
 
Cytat:
2012-11-16 13:17:18, wtom pisze:
jeździłem a filtronie i oryginale, różnicy w pracy wtrysków nie zauważyłem


Jak calkiem wyjmiesz filtr to tez nie zauwazysz nic szczegolnego w pracy wtryskiwaczy.
Osobiscie odradzam Filtrona jest rownie dziadowski jak Castrol.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2012-11-16 13:17:18, wtom pisze:
jeździłem a filtronie i oryginale, różnicy w pracy wtrysków nie zauważyłem



co ma wspólnego filtr i olej silnikowy do pracy wtryskiwaczy?w tym przypadku to całkiem indywidualne układy,nie mają wpływu na siebie.
ja polecam orginalny,tym bardziej że idzie zima,w niektórych zamiennikach spotkałem się że uszczelka w filtra była wykonana z kiepskiej gumy i w mrozie robiła się plastikowa i puszczała olej,w orginale się z tym nie spotkałem.
  
 
W serwisie, w ktorym chcę wymienić olej mają taki:
Mobil Super 3000 x1 formula FE 5W-30.
Specyfikacje i dopuszczenia
Mobil Super 3000 X1 Formula FE spełnia lub przewyższa następujące wymagania:: 5W-30 ACEA A5/B5, API SL, Ford WSS-M2C913-C
Mobil Super 3000 X1 Formula FE jest rekomendowany przez ExxonMobil do stosowania w aplikacjach wymagających: 5W-30 API CF
Uważacie, że on będzie dobry do Corolli Verso 2.0 D4D 2005r.???
W instrukcji jest, że powinien być B1.

[ wiadomość edytowana przez: gregor77 dnia 2012-11-19 17:52:43 ]
  
 
Cytat:
2012-11-18 23:14:15, syd pisze:
co ma wspólnego filtr i olej silnikowy do pracy wtryskiwaczy?w tym przypadku to całkiem indywidualne układy,nie mają wpływu na siebie.



chodziło mi o filtr paliwa nie silnikowy stąd te wtryskiwacze
  
 
Cytat:
2012-11-19 20:23:21, wtom pisze:
chodziło mi o filtr paliwa nie silnikowy stąd te wtryskiwacze


Zadałem konkretne pytania powyżej odnośnie oleju i filtra oleju ale widzę, że błądzimy wokół filtra paliwa!

Bigelektron - a czym przejawia się niedoskonałość filtrona?
Co myślicie o tym oleju do D4D 2.0 - Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30? A czy olej o lepkości 0W-30 w tym przypadku odpada?

  
 
Cytat:
2012-11-20 08:16:52, gregor77 pisze:
Zadałem konkretne pytania powyżej odnośnie oleju i filtra oleju ale widzę, że błądzimy wokół filtra paliwa! Bigelektron - a czym przejawia się niedoskonałość filtrona? Co myślicie o tym oleju do D4D 2.0 - Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30? A czy olej o lepkości 0W-30 w tym przypadku odpada?

Tym sie objawia ze puszcza syfy jakby go nie bylo i to tak powietrzny jak paliwowy.
Powietrzny widac po przeplywomierzu ktory jest zaklajstrowany po 20 tys tak jak normalnie po 60 i lepiej
A paliwowy puszcza cos co widac golym okiem i plywa w paliwie to jak filtruje?Pozatym bibuly w nim niewiele.
Co do oleju to mobil 1 jest w miare dobry.
Co do tabeli SAE to sobie w googlach wstukaj i poogladaj zakresy temperatur bo to co jest przed W i za W to wlasnie o temperatury otoczenia chodzi.
W naszym klimacie wystarczy 15W40
Ale poniewaz jest moda na syntetyki to producenci zalecaja 5w30 i zawsze nalezy sie trzymac tego co producent przewidzial dla danego silnika.
Jak sie wybierasz na Alaske to wlej 0W costam i pewnie bedzie malo.Ale nie radze lac 0W costam jadac w lecie do Grecji czy nawet Chorwacji bo nierzadko sie zapala kontrolka cisnienia w nowym samochodzie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2012-11-20 12:19:43, Bigelektron pisze:
Tym sie objawia ze puszcza syfy jakby go nie bylo i to tak powietrzny jak paliwowy. Powietrzny widac po przeplywomierzu ktory jest zaklajstrowany po 20 tys tak jak normalnie po 60 i lepiej A paliwowy puszcza cos co widac golym okiem i plywa w paliwie to jak filtruje?Pozatym bibuly w nim niewiele. Co do oleju to mobil 1 jest w miare dobry. Co do tabeli SAE to sobie w googlach wstukaj i poogladaj zakresy temperatur bo to co jest przed W i za W to wlasnie o temperatury otoczenia chodzi. W naszym klimacie wystarczy 15W40 Ale poniewaz jest moda na syntetyki to producenci zalecaja 5w30 i zawsze nalezy sie trzymac tego co producent przewidzial dla danego silnika. Jak sie wybierasz na Alaske to wlej 0W costam i pewnie bedzie malo.Ale nie radze lac 0W costam jadac w lecie do Grecji czy nawet Chorwacji bo nierzadko sie zapala kontrolka cisnienia w nowym samochodzie.


Panowie na tego Gościa zawsze można liczyć!
A jak Twoim doświadczeniem sprawuje się Filtron ale olejowy?
Co do tego oleju: Mobil Super 3000 X1 Formula FE to mam tylko wątpliwości czy jest on dobry dla diesla? W specyfikacji spełnia normy API SL czyli oleju do benzyny natomiast jest tylko rekomendowany przez producenta ExxonMobil do stosowania w aplikacjach wymagających CF.
  
 
Cytat:
2012-11-20 13:18:21, gregor77 pisze:
Panowie na tego Gościa zawsze można liczyć! A jak Twoim doświadczeniem sprawuje się Filtron ale olejowy? Co do tego oleju: Mobil Super 3000 X1 Formula FE to mam tylko wątpliwości czy jest on dobry dla diesla? W specyfikacji spełnia normy API SL czyli oleju do benzyny natomiast jest tylko rekomendowany przez producenta ExxonMobil do stosowania w aplikacjach wymagających CF.


Niewiem jak sie sprawuje bo tego akurat od razu nie widac ale sadzac po pozostalych produktach Filtrona to niemialbym odwagi ani ochoty sie przekonac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Panowie ponawiam swoje pytanie! Czy znajdzie się ktoś kto będzie w stanie fachowo odpowiedzieć?
Olej posiada dokładnie następującą specyfikację:
5W-30
ACEA A5/B5,
API SL
Czy będzie właściwy do 2.0 D4D ???

[ wiadomość edytowana przez: gregor77 dnia 2012-11-21 14:29:37 ]
  
 
Co znaczy właściwy?

Od 7 lat (najpierw Corolla D-4D 90 kucy, teraz od czterech lat VERSO D-4D 116) zalewam D-4D MOBIL'em 10W40 do turbodiesli plus filtr UNION JAPAN za 44 zeta. I wszystko chodzi bez problemu. Ale jak chcesz zalać jakiś modny fullsyntetyk w ilości ok 5,7 litra do swojej bryki to nikt nie broni.

PS. Dealerzy wszystkich marek nie zarabiają na sprzedaży samochodów tylko na ich serwisowaniu wciskając np filtr paliwa za 190 zeta. Pozdro