Problemik z elektryka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam problem w Peugeocie 206 walnely mi dwie zarowki swiatel mijania, zaczalem sprawdzac bezpieczniki i wyjalem miedzy innymi ten odpowiedzialny za pompe. Do momentu jego wyjecia mialem tak ze po przekreceniu kluczyka (ale nie odpaleniu samochodu) slyszalem jak pompa startuje. Cofalem kluczyk przekrecalem znowu i znowu pompa startowala. Teraz po wyjeciu bezpiecznika i wlozeniu na nowo pompa NIE startuje po przekreceniu kluczyka i swieca mi sie lampki od akumulatora, oleju i pompy (czy to normalne?). Dopoki nie odpale samochodu - potem wszystko znika. Mam wiec pytanie jak powinno byc prawidlowo, czy ta pompa powinna startowac po przekreceniu kluczyka czy po odpaleniu samochodu i jakie lampki powinny sie palic przed startem ??

acha i ktory bezpiecznik jest od swiatel mijania

[ wiadomość edytowana przez: djpenny dnia 2006-01-29 21:57:40 ]
  
 
fajnie pieknie ale...jaki to samochód????
  
 
Masz chyba silnik benzynowy? Nic nie piszesz. Pompa powinna włączyć się przed uruchomieniem samochodu, aby zwiększyć ciśnienie w układzie poliwowym. Przed uruchomieniem włączają się lampki od ABS, AIRBAG, ładowania akumulatora, ciśnienia oleju i napis STOP. Potem wszystkie oprócz akumulatora i ciśnienia oleju gasną (ta dwie ganą po zapaleniu silnika). Tak jest w wersji bez instalacji mulipleksowej do 2001r. Nie wiem jak jest u ciebie.
  
 
Przypuszczam że ten bezpiecznik był nie tylko od pompy ale miał coś jeszcze. Tak zachowuje się sterownik silnika po resecie ale powinno to wrócić do normy. U mnie jeżeli będę przekręcał kluczyk, pompa odzywa się ale jeżeli dojdzie do nieudanej próby uruchomienia silnika to przestanie się odzywać. Sterowniki mają wpisaną w program funkcję nadzoru pracy pompy i mają nie dopuścić do jej pracy gdy silnik stanie bez wyłączenia zapłonu [np wypadek]. Wykrywa to czujnik obr. wału korbowego.

Pozdr