Tragedia w Katowicach - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mój sąsiad tam pojechał . Na razie nie daje znać o sobie.
  
 
Nie wiem czy wiecie ale jest to największa katastrofa zawalenia się dachu pod ciężarem śniegu na świecie. Jeszcze nigdy tak dużo osób nie zginęło podczas takiej katastrofy. Jak się na to patrzy to wierzyć się nie chce, że aż tyle ofiar pochłonął ten wypadek. Ja w raz ze swoja całą rodzina również składamy kondolencje rodziną jak i bliskim ofiar. Chciałem również podziękować krają, które bardzo szybko zareagowały i zaoferowały swoją pomoc. Wydaje mi się, że również podziękowania powinniśmy złożyć naszym ratownikom i wszystkim służbą mundurowym za ofiarną pomoc i tak szybkie przystąpienie do ratowania życia ludzkiego.
  
 
Cytat:
2006-01-29 10:00:40, Janek_125p pisze:
Nie wiem czy wiecie ale jest to największa katastrofa zawalenia się dachu pod ciężarem śniegu na świecie. Jeszcze nigdy tak dużo osób nie zginęło podczas takiej katastrofy. Jak się na to patrzy to wierzyć się nie chce, że aż tyle ofiar pochłonął ten wypadek. Ja w raz ze swoja całą rodzina również składamy kondolencje rodziną jak i bliskim ofiar. Chciałem również podziękować krają, które bardzo szybko zareagowały i zaoferowały swoją pomoc. Wydaje mi się, że również podziękowania powinniśmy złożyć naszym ratownikom i wszystkim służbą mundurowym za ofiarną pomoc i tak szybkie przystąpienie do ratowania życia ludzkiego.


Cytat:
2006-01-29 10:00:40, Janek_125p pisze:
Nie wiem czy wiecie ale jest to największa katastrofa zawalenia się dachu pod ciężarem śniegu na świecie. Jeszcze nigdy tak dużo osób nie zginęło podczas takiej katastrofy. Jak się na to patrzy to wierzyć się nie chce, że aż tyle ofiar pochłonął ten wypadek. Ja w raz ze swoja całą rodzina również składamy kondolencje rodziną jak i bliskim ofiar. Chciałem również podziękować krają, które bardzo szybko zareagowały i zaoferowały swoją pomoc. Wydaje mi się, że również podziękowania powinniśmy złożyć naszym ratownikom i wszystkim służbą mundurowym za ofiarną pomoc i tak szybkie przystąpienie do ratowania życia ludzkiego.


Poczekajmy z tymi wczesnymi, niepotwierdzonymi jeszcze sądami dotyczącymi przyczyn katastrofy. Nie jest pewne czy to był śnieg:
Cytat:
The cause of the disaster is not yet certain.

Jacob Parade, a journalist with TVN24 in Poland, told the BBC the collapse was a surprise as the hall - built in the late 1990s - was so new.

The fire brigade and police said the weight of snow on the roof was responsible.

But the building's manager told Polish TV that snow had been regularly cleared from the roof.

This was backed up by at least two people in BBC interviews.

One woman whose father had been at the scene, Sascha Kraus, said there had been little snow on the roof.

Graf Pietro also told the BBC the snow on the roof was not heavy and that those responsible for clearing it had done a good job. Another theory is that the extreme cold caused steel beams to fail.



Powyższy fragment artykułu pochodzi z serwisu BBC News Europe

Ja też chciałbym złożyć kondolencje rodzinom ofiar.
  
 
CNN
  
 
pochodziłem sobie trochę po portalach amerykańskich. Żeby zobaczyć, czy w ogóle świat jakoś reaguje na to co się stało w Polsce. Wielkie było moje zdziwienie jak zobaczyłem, że prawie w każdym serwisie są relacje z Polski itd... Ale większe było moje zdziwienie jak zobaczyłem, że nie które z portali w swoich tytułach nawiązują do tego jak to my sami byli byśmy sobie winni. Sporo osób potępia takie tytuły ale jest również bardzo duża ilość osób, która wręcz atakuje tamte osoby i nie widzi w tej katastrofie nic. Kompletnie nic. Ja wiem, że na świecie jest masa świrów, ale sorry... Jakaś osoba na jednym z portali dobrze napisała... " Gdy nasz naród cierpiał po 11 września, to i cała Polska cierpiała. Oferowali pomoc swoich fachowców i służb ratunkowych. Łączyli sie w bólu i nikt nie pomyślał o tym, że to nasza wina, że lotnisk nie potrafimy zabezpieczyć itd...... a wy teraz ich obrażacie i żartujecie z nich” Jest dużo opinii, które zarzucają nam, że nie umiemy nawet zbudować dachu albo pojawiają się nowe " śnieżne" dowcipy o Polakach.. kurde bez jaj zajebiście przykro mi jest i wkurza mnie ta ich pieprzona duma. Ta ich pycha... Ehh szkoda gadać...
  
 
Cytat:
2006-01-29 12:15:18, Janek_125p pisze:
kurde bez jaj zajebiście przykro mi jest i wkurza mnie ta ich pieprzona duma. Ta ich pycha... Ehh szkoda gadać...



Zeby uswiadomic sobie to wszystko w 100%, trzeba obejrzec relacje z Iraku w amerykanskich wiadomosciach.

Ale ten watek nie o tym...
  
 
Straszna tragedia dla bliskich ofiar... Mam nadzieję że wszyscy Autoklubowicze cali.
  
 
W związku z tragedią i tym ,że została ogłoszona Żałoba Narodowa proponuje na te 3 dni zawiesić czarne wstążki na antenach w autach w gescie solidarności z ofiarami i ich rodzinami.
  
 
Cytat:
2006-01-29 14:09:20, vistula pisze:
W związku z tragedią i tym ,że została ogłoszona Żałoba Narodowa proponuje na te 3 dni zawiesić czarne wstążki na antenach w autach w gescie solidarności z ofiarami i ich rodzinami.



zaraz ide to zrobić
  
 
Cytat:
W związku z tragedią i tym ,że została ogłoszona Żałoba Narodowa proponuje na te 3 dni zawiesić czarne wstążki na antenach w autach w gescie solidarności z ofiarami i ich rodzinami.


dobry pomysł

liczba ofiar wzrosła do 66 osób
  
 
Wielka tragedia. Zginęli ludzie. Ale znowu potwierdza się fakt, że spektakularne zdarzenia takie jak to są ogromnie "lubiane" przez media a co za tym idzie nakręcają swoim dramatyzowaniem ludzi. Grunt, że jest sensacja i spektakularność. Bo jeśli przykładowo podaje się, że przez jeden weekend w wypadkach zginęło 150 albo i więcej osób to prezydent jakoś nie ogłasza żałoby, portale nie robią się czarno białe a zawodów sportowych się nie przerywa. No ale cóż .. taka już jest kultura mas-mediów...
  
 
Pablo, widze ze mamy baaardzo podobne odczucia.
  
 
chlopy macie racje, kurde, ile mozna, onet na czarno, wszystko na czarno, tragedia wielka ale tak jak pisze pablo dziennie tyle osob ginie, samolot spadnie i ofiar jest wiecej. tragedia wielka ale rozdmuchana przez media przesadnie. chyba powstala nowa tradycja jak cos sie takiego stanie to juz wiemy ze wszytsko bedzie czarne...

wszystko tak samo jak umarł papiez. tylko czy mozna porownac smierc nawet 66 osob do smierci Papieza?
  
 
Spajk śmierć każdego człowieka jest straszna... tylko niektóre postacie są nam bliższe, niektóre dalsze i bardziej lub mniej to przeżywamy. Dla mediów to deal... ale wiecie tak sobie myślę, nie wiem może głupio... ale wydaje mi się, że to, że jest taki szum i wszystko jest na czarno, portale, wstążki w TV czy loga czy to, że co któryś z nas przywiesi sobie czarną wstążke do anteny to wpływa zajebiście na tych ludzi, którzy stracili bliskich. Wydaje mi się, że im to pomaga widzą, że w tej tragedi bliskich nie są sami. Ich śmierć nie jest nadaremna... Czują w pewien sposób, nie wiem nie dowartościowanie, ale moim zdaniem to zajebiście pomaga i chodź trochę podnosi ich na duchu. Dla mnie to też przesada, ale jeżeli seryjnie ma to pomóc tym ludziom, którzy stracili bliskich to dla mnie otwierając Onet może być czarny obraz. Trzeba się przyzwyczajać, że media czatują na sensacje a nie codzienność. To, że ginie 66 osób na drogach dziennie to jest dla nas w pewien sposób codzienność. Polskie drogi takie są: zgarniają straszne żniwo i nie jako przyzwyczailiśmy się. A na śmierci nagle 66 osób, które zostały przygniecione przez dach można zarobić. baa sensacja... Cóż prawo pieprzonego rynku. Tak jak w dżungli po trupach do wszystkiego... Tylko mimo to wydaje mi się, że gdybym to ja miał tam kogoś bliskiego też chciałbym żeby o tym trąbiono przez cały czas chciałbym dowiedzieć sie jak najwięcej... może, chociaż te materiały zmniejszą gorycz w śród poszkodowanych i rodzin. Ja mam tylko nadzieje, że tak samo jak szum się zaczął wokół tej sprawy tak szybko nie nastanie cisza
  
 
Cytat:
2006-01-29 16:01:54, SPAjK pisze:
wszystko tak samo jak umarł papiez. tylko czy mozna porownac smierc nawet 66 osob do smierci Papieza?



Niesmaczne. Ile dokładnie osób musiałoby zginąć, żeby była to większa tragedia od śmierci Papieża? Są jakieś konkretne liczby? Może Madryt, Londyn, WTC? Powiedz jaki jest mnożnik to łatwo obliczymy...
  
 
Szczere wyrazy współczucia dla rodzin ofiar w Katowicach...
  
 
upraszam moderatora o odwieszenie tematu lub jego usunięcie

[ wiadomość edytowana przez: GDA-FSO dnia 2006-01-29 19:25:02 ]
  
 
Cytat:
2006-01-29 16:18:34, Janek_125p pisze:
...ale wydaje mi się, że to, że jest taki szum i wszystko jest na czarno, portale, wstążki w TV czy loga czy to, że co któryś z nas przywiesi sobie czarną wstążke do anteny to wpływa zajebiście na tych ludzi, którzy stracili bliskich. Wydaje mi się, że im to pomaga widzą, że w tej tragedi bliskich nie są sami. Ich śmierć nie jest nadaremna... Czują w pewien sposób, nie wiem nie dowartościowanie, ale moim zdaniem to zajebiście pomaga i chodź trochę podnosi ich na duchu.



OK, ale czy jesli bedziemy w ten sposob "pomagac" z coraz wieksza czestotliwoscia, to czy za rok nie bedzie to juz codziennoscia, jak wypadki na drogach?

A zaloba narodowa, wizyty prezydenta, premiera, ministrow... odpowiedz jest prosta - kolejna kampania przedwyborcza! Ci panowie z wlasnej woli nie zawalili sobie weekendu - bylo to na wyrazne polecenie specow od PR'u. Takie momenty ludzie po prostu zapamietuja i beda pamietali, ze taka Kaczka na przyklad to strasznie przejeta byla i tak duzo pomogla... a Ci ludzie, ktorzy beda to pamietac to przeciez wyborcy, to karty do glosowania z krzyzykiem w odpowiedniej kratce.

Wkurwia mnie to, ale niestety w takim swiecie zyjemy!
  
 
Cytat:
2006-01-29 16:22:19, Wilu pisze:
Niesmaczne. Ile dokładnie osób musiałoby zginąć, żeby była to większa tragedia od śmierci Papieża? Są jakieś konkretne liczby? Może Madryt, Londyn, WTC? Powiedz jaki jest mnożnik to łatwo obliczymy...



ehhh... pozowle sobie zacytowac moje ulubionego autora:


Zbigniew Herbert

"Pan Cogito czyta gazetę"

Na pierwszej stronie meldunki o zabiciu 120 żołnierzy
Wojna trwała długo można się przyzwyczaić
Tuż obok doniesienie
o sensacyjnej zbrodni
z portretem mordercy
oko pan Cogito przesuwa się obojętnie po żołnierskiej hekatombie
aby zagłębić się z lubością w opisie codziennej makabry
trzydziestoletni robotnik rolny pod wpływem nerwowej depresji
zabił żonę i dwoje małych dzieci
podano dokładnie przebieg morderstwa położenie ciał i inne szczegóły
120 poległych daremnie szukać na mapie zbyt wielka odległość pokrywa ich jak dżungla
nie przemawiają do wyobraźni jest ich za dużo cyfra zero na końcu przemienia ich w abstrakcję

temat do rozmyślania:
arytmetyka współczucia



taka jest smutna prawda...

Cześć Pamięci Ofiar [*]
  
 
Na TVN24 własnie puścili nagranie, w którym jedna z przysypanych osób dzwoni na numer ratunkowy 112 i dodzwania się do Wrocławia.

Paranoja!