Tragedia w Katowicach - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco




__________[*]__________




Czarna wstążka już powiewa na antenie......
  
 
Cytat:
2006-01-29 17:07:01, Lafaar pisze:
Na TVN24 własnie puścili nagranie, w którym jedna z przysypanych osób dzwoni na numer ratunkowy 112 i dodzwania się do Wrocławia. Paranoja!


mam nadzieje że ta osoba przeżyła, ponieważ na TVN 24 jakis facet mówił że "żadna osoba nie zgineła z powodu braku udzielenia pomocy przez ratowników"
  
 
Cytat:
2006-01-29 16:01:54, SPAjK pisze:
wszystko tak samo jak umarł papiez. tylko czy mozna porownac smierc nawet 66 osob do smierci Papieza?



Nie - nie można. Ta śmierć jest 66 razy gorsza od tamtej...

Cytat:
2006-01-29 16:18:34, Janek_125p pisze:
ale wiecie tak sobie myślę, nie wiem może głupio... ale wydaje mi się, że to, że jest taki szum i wszystko jest na czarno, portale, wstążki w TV czy loga czy to, że co któryś z nas przywiesi sobie czarną wstążke do anteny to wpływa zajebiście na tych ludzi, którzy stracili bliskich.



A mi się wydaje, że ludzie którzy w tej tragedii stracili bliskich, mają to w dupie, czy onet jest na czarno lub czy jakiś Heniek ma na antenie czarną wstążkę. Ich uczucia są teraz skoncentrowane na kimś z rodziny/znajomym/przyjacielem, którego już nie ma...
  
 
Chlopaki, troche kultury... Wyjatkowo glupie te spory. Darujcie sobie porownywanie smierci papieza ze smiercia tych osob. Kazdy historyk jako wiekszy powod do zaloby pewnie wskaze na papieza, a kazdy matematyk na te 66 osob. Pasuje? A kazdy przecietny czlowiek bedzie kierowal sie odruchem serca, tym kto byl mu blizszy a nie durnymi tekstami. Mozna przerabiac portal na czarno, mozna wieszac wstazke, ale najwiekszym szacunkiem dla ofiar i tak bedzie odpowiednie zachowanie, takze w tym watku oraz wyciagniecie wnioskow na przyszlosc z tej katastrofy...


[ wiadomość edytowana przez: Ambrosios dnia 2006-01-29 17:39:22 ]
  
 
Cytat:
2006-01-29 17:38:17, Ambrosios pisze:
Pasuje?



Nie. Myślę, że nic nie ujmujemy czci zmarłych, natomiast dyskusja taka prowadzi do pewnych przemyśleń i refleksji, które dadzą nam więcej niż zrobienie takiego symbolu - [i]

Osfald, to o czym piszesz to subiektywizacja i relatywizacja odczuć, z którą każdy z nas ma do czynienia. Ale jest to coś zupełnie odmiennego od próby określania, która tragedia jest większa.
  
 
Cytat:
2006-01-29 17:21:57, Qbk pisze:
Nie - nie można. Ta śmierć jest 66 razy gorsza od tamtej...


hmm, to powinien codziennie byc czarny onet bo ktos umiera.

gda ma racje, pozar hali w stoczni, tam nie dosc ze umierali to sie jeszcze palili ludzie a 2 dni pozniej sprawa ucichła. zaloba jesli pamietam to byla chyba tylko w gdansku

gdyby nie ten piperzony rozdmuchujacy sensacje tvn24 to inaczej by to bylo. reporter tvn pyta sie ofiary jak sie czuje jak jej ojciec umarł i lezy pod gruzami. albo jak mowia o ofiarech w tle slychac kurwa, ja pirdol.... głos wylaczono. rozumiem ze to poto zeby zapobiec na przyszlosc takim tragediom ale nie tedy droga... sluchalem wywiadu z architektem. prawo trzeba zmienic, winni sa Ci co to prawo zmienili.


[ wiadomość edytowana przez: SPAjK dnia 2006-01-29 18:35:57 ]
  
 
upraszam moderatora o odwieszenie tematu lub jego usunięcie

[ wiadomość edytowana przez: GDA-FSO dnia 2006-01-29 19:25:02 ]
  
 
Cytat:
2006-01-29 18:48:23, GDA-FSO pisze:
btw: proponuje z tematem NA DÓŁ !



Ja rowniez. Podwieszone powinny byc tematy wazne dla klubu. Jesli bedzie zainteresowanie tym watkiem, to i tak bedzie wysoko, jesli nie, to po co ma wisiec.
  
 
Polacy zawsze i wszędzie, na każdy temat muszą się wadzić... taka to już nasza narodowa przywara - poza tym z tymi ogólnokrajowymi spiskami też przesadzacie, czasami wstydzę się że jestem Polakiem... sorry... powinno sie kilku mądrali z tąd zaprowadzić na miejsce katastrofy, po obejżeniu kilku trupów napewno przestalibyście pisać głodne kawałki o polityce... fuj...
  
 
upraszam moderatora o odwieszenie tematu lub jego usunięcie

[ wiadomość edytowana przez: GDA-FSO dnia 2006-01-29 19:25:02 ]
  
 
ja tylko czekam az tvn wyda wyrok ze winni sa wlasciciele zanim cokolwiek powie prokuratura... juz podaja 30 niby-swiadkow co gadaja ze to snieg a kolesia z dyrekcji podali tylko jego dwa słowa
  
 
Cytat:

A mi się wydaje, że ludzie, którzy w tej tragedii stracili bliskich, mają to w dupie, czy onet jest na czarno lub czy jakiś Heniek ma na antenie czarną wstążkę. Ich uczucia są teraz skoncentrowane na kimś z rodziny/znajomym/przyjacielem, którego już nie ma...


oczywiście... Nigdy nie chciałbym, żeby komuś z was czy jakiejś bliższej dalszej obojętnie osobie coś się stało w takiej tragedii, ale.. Qbek ja mówję o tym, że są komunikaty, co 15 minut i wszystko, co jest w Polsce o tym informuje.. I teraz chciałbym Ciebie zobaczyć, który jesteś nie wiem w Niemczech czy nawet w Gdańsku w delegacji kurde, w czymkolwiek, nawet mieszkasz w Chorzowie. Twoi rodzice czy córka z chłopakiem, kumpel poszedł pooglądać zwierzątka do hali. I to by się stało... I dupa stacja by podała aaa zawalił się dach, jest masa rannych i zabitych i koniec. Człowieku rozje*** byś ten TV, bo chciałbym się czegoś dowiedzieć. Złapałbyś za fona i byś dzwonił. Tylko moment gdzie do straży, policji, wojska? Nie bo jakbyś oglądał relacje to w dolnym rogu ekranu był podany numer żeby dowiedzieć się o bliskich. Tam byś zadzwonił, ale jak by nie było tego komunikatu to kij, zanim byś znalazł bliskich to 2 godziny by minęły. Druga sprawa gdyby to nie było nagle rozdmuchane to siedziałbyś może, do 19 bo załóżmy wtedy są Fakty na TV i przypadkiem sie, dowiedzial, że zawaliła się hala, w której są twoi bliscy. A jak byś przegapił te obsrane wiadomości? To, co czekałbyś na powrót córeczki do 21 i qrde, co ona robi zadzwoniłbyś tel. nie odpowiada i co? Zasięgu nie ma... Byś siedział i się denerwował... Kurde Panienki i Panowie nie dajmy sie zwariować każdy z nas chciałby mieć jak najszybszą informacje o takim zajściu każdy z nas wariowałby i odchodził od zmysłów. I szukał oparcia w TV, że coś powiedzą cokolwiek, kurde muszą powiedzieć! To jest przecież ich zasrany obowiązek! A oni oprócz telefonu nic nie zrobią i nic nie powiedzą, taki jest fakt. Ale potrafią takimi relacjami i relacjonowaniem wszystkiego uspokoić ludzi i dać im pieprzona nadzieję. Tego, czego najbardziej potrzebują w takich chwilach. I dobrze wiem, o czym mówię, bo jak było WTC to pierwsze, o czym pomyślałem to wujek. I co każdy powie, było trzeba zadzwonić do rodziny. To było trzeba w tamtym czasie dodzwonić sie w ogóle do Stanów!!! Nic nie działało, wszystko było zawieszone. I siedzisz jak ten debil i słuchasz może podadzą jakąś listę osób cokolwiek... I tak możesz czekać do usranej śmierci. Ale wtedy, gdy siedzisz przed TV to masz właśnie tą nadzieje, że może jednak coś pokażą. Może bdzie ta pieprzona lista może drógi budynek stoi!.. aaa w ogóle nie chce mi się o tym pisać!

Po za tym, już jak tak się, co poniektórzy mocno czepiają szczegółów to żałoba nie wygląda identycznie. Bo jedynie Onet jest czarny a reszta portali ma wstążkę czarną albo baner! W radiu nie lecą same wolne piosenki, cała Polska nie idzie do kościołów żeby spędzić tą noc razem ze swoimi rodakami. I też wszyscy nie płaczemy... Ale mamy czelność wypominać i polemizować o słuszności tej tragedii. Żenada...
  
 
Cytat:
2006-01-29 16:01:54, SPAjK pisze:
chlopy macie racje, kurde, ile mozna, onet na czarno, wszystko na czarno, tragedia wielka ale tak jak pisze pablo dziennie tyle osob ginie, samolot spadnie i ofiar jest wiecej. tragedia wielka ale rozdmuchana przez media przesadnie. chyba powstala nowa tradycja jak cos sie takiego stanie to juz wiemy ze wszytsko bedzie czarne... wszystko tak samo jak umarł papiez. tylko czy mozna porownac smierc nawet 66 osob do smierci Papieza?



inaczej byś spiewał jakby to był ktoś bliski
  
 
watek odwieszony. nie popadajmy w insynuacje TV. reszte napisalem w watku "dowcip".
show must go on.


[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-01-29 22:43:48 ]
  
 
Moim zdaniem ilość ofiar w jednym miejscu i czasie nie może być wyznacznikiem naszego podejścia do sytuacji. Nie można wycenić ludzkiego życia i zdrowia, albo twierdzić że jedno jest mniej ważne niż 66 wtedy kiedy nas to nie dotyczy. Wkurza mnie robienie przez TV show. Ci którzy stracili bliskich na pewno teraz nie patrzą na telewizję (wiem to z autopsji) i nie słuchają tych wszystkich pseudo specy i komentatorów. Najbardziej żenująca jest kampania przedwyborcza prowadzona przez Pieniądze i Stołki.
  
 
skończcie już z tą polityką, niesmaczne to jest i nie na miejscu - a tak na marginesie, co miał zrobić premier i prezydent? mieli siedzieć i pierdzieć w stołki? w końcu od czegoś są, a co do żałoby - w każdym cywilizowanym kraju się ją stosuje, ale oczywiście tylko w Polsce muszą być do niej polityczne komentarze, rzygać się chce...

ja widziałem tych gołębiarzy na własne oczy, rozmawiałem z kilkoma w dniu tragedii, teraz wiem że napewno któryś z nich zginął - parszywe uczucie

a wy tylko o polityce...
  
 
bo Polacy to taki popieprzony naród. Przyjechał prezydent czy tam premier, to źle bo swoją dupę pokazują i zmierzają ku wyborom etc.. ale jak by nie przyjechali to gotowi byli by ich ukamienować.... i tak w kółko...
  
 
tak na marginesie, dzisiaj wygonili DHL-a z magazynu na służewcu
  
 
Współczuje rodzinom wszystkich poszkodowanych. Mam nadzieje że w tej tragedi nie ucierpiał nikt z waszych bliskich.

Co do wątków politycznych to uważam, że zachowiane polityków nie wymaga dodatkowych komentarzy.Liczyć i porównywać ofiar z innymi tragediami też nie ma sensu. Lepiej będzie jak zajmieny sie czymś pożytecznym np. pomyślimy nad oddaniem krwi.

Siedem dni wcześniej też zawalił się dach, tyle że w moim rodzinnym mieście. Przyczyny najprawdopodobniej tesame co w Katowicach. Na szczęście dużo mniej ofiar. Tyle tylko że dla rodzin taki sam dramat. Też ludzie stracili najbliższych.


  
 
Mówili przed chwilą ,że moze znowu popadać śnieg.Niedobrze...