Siedzenia Inter Groclin? - Strona 35

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-03-02 11:08:03, BolimA pisze:
Ja ma tylko ten element ktory przykreca sie do spodu fotela - dwie szyny do przesowania fotela i laczacy je palak z zapadka blokujaca fotel w odpowiednim miejscu...
?



to nie jest jeden element! Szyny (to z pretem, co przykreca sie do nadwozia) nie sa mocowane bezposrednio do fotela. Mocowane sa za pomoca mocowan (Dwa nizsze w ksztalcie Z, dwa wyzsze w ksztalcie C). Do fotela te elementy mocowane sa na sruby M8, zas do szyn na sruby M8 z lbem pod wkretak krzyzowy (sruby te sa widoczne po odsunieciu szyn w skrajne polozenia). I wlasnie tych lacznikow w ksztalcie Z potrzebuje i chetnie wymienie je na dwa laczniki w ksztalcie C ktore sa mi zbedne.

Nie wiem jak Ci to bardziej obrazowo opisac. Moze jak pozycze cyfrowke porobie zdjecia i zrozumiesz, ze szyny i ich mocowania to w sumie 3 czesci na jeden fotel (jedna czesc to szyna, jedna to mocowanie w ksztalcie Z, a trzecia to mocowanie w ksztalcie C, to wysokie)
  
 
Cytat:
2006-03-02 11:08:03, BolimA pisze:
Gdzie je kupowales? Prowadnice do standardowych foteli od caro?



W najzwyklejszym sklepie Motors-technics w czestochowie
  
 
To co odkrecilem od foteli wyglada tak:


Druga strona identycznie, z tym, ze widac ze z drugiej strony (przy obydwu fotelach) cos jeszcze bylo ale zostalo odciete...
  
 
jak odkrecisz srube widoczna na zdjeciu i taka sama na drugim koncu to bedziesz mial luzem ten element miedzy szynami a fotelem. I wlasnie o takie dwa fabryczne elementy mi chodzi. Z checia oddam w zamian za nei dwa wysokie mocowania.
  
 
Cytat:
2006-03-02 18:41:25, kosa131 pisze:
jak odkrecisz srube widoczna na zdjeciu i taka sama na drugim koncu to bedziesz mial luzem ten element miedzy szynami a fotelem. I wlasnie o takie dwa fabryczne elementy mi chodzi. Z checia oddam w zamian za nei dwa wysokie mocowania.



Rozumiem ze oryginalnie w grokach jedo powinno byc wyzsze do drugiego? U mnie jedno niskie (w obydwu fotelach) wyglda na "reczna robote" - pewnie fotele byly mocowane i innym aucie i ktos zmienial wysokosc.
  
 
Mam pytanie. Jaki jest rozstaw szyn?? Bo jak skończę remont mojej nowej zośki, to myślę, żeby do przodu Groki założyć, tylko nuie wiem, czy będą pasowały


[ wiadomość edytowana przez: taxi1313 dnia 2006-03-02 19:29:54 ]
  
 
Cytat:
2006-03-02 19:29:35, taxi1313 pisze:
Mam pytanie. Jaki jest rozstaw szyn?? Bo jak skończę remont mojej nowej zośki, to myślę, żeby do przodu Groki założyć, tylko nuie wiem, czy będą pasowały [ wiadomość edytowana przez: taxi1313 dnia 2006-03-02 19:29:54 ]



W przypadku grokow mozna przeciac "palak" laczacy lewa i prawa szyne (sluzy to zwalniania blokady fotela), zamocowac je tam gdzie trzeba i za pomoca np. spawania polaczyc odpowiednio "palak" (jezeli rozstw sie zmieni). Gdyby rozstaw byl inny niz w poldku bez problemu mozna z kawalka grubej blachy zrobic flansze laczaca fotel z szynami (jezeli otwory montarzowe byly by przesuniete wzgledem siebie).
  
 
Cytat:
2006-03-02 18:49:56, BolimA pisze:
Rozumiem ze oryginalnie w grokach jedo powinno byc wyzsze do drugiego? U mnie jedno niskie (w obydwu fotelach) wyglda na "reczna robote" - pewnie fotele byly mocowane i innym aucie i ktos zmienial wysokosc.



dobrze rozumiesz. Najchetniej zamienilbym sie za te niedorabiane, bo mam pewnosc ze dwa niedorabiane na kazdy fotel zapewniaja potrzebna mi szerokosc szyn. A co do zmiany rozstawu szyn- preta nei trzeba ciac, da sie o latwo odksztalcic plastycznie
  
 
Kosa - sprawdz priv
  
 
Pewnie już o tym było w tym temacie ale przejrzenie 35-ciu stron to spore wyzwanie .
Mam krótkie i zwięzłe pytania dotyczące Relaxów:
Czy istnieje możliwość przełożenia fotela pasażera na miejsce kierowcy, co ważne - posiadając oryginalne (kierowcy) mocowanie dolne? Czy trzeba się bawić w kompletną (i upierdliwą zarazem) zamianę poszyć tapicerskich czy może wystarczy odkręcić kilka śrub, mocowań i już można przekładać?
Chociaż chyba pompka byłaby wtedy po niewłaściwej stronie?

Przy okazji - jakie jest prawdopodobieństwo trafienia gdzieś Groka Relaxa kierowcy w kolorze czerwonym?


[ wiadomość edytowana przez: Mikry dnia 2006-04-14 18:39:47 ]
  
 
Cytat:
2006-04-14 18:38:44, Mikry pisze:
Czy istnieje możliwość przełożenia fotela pasażera na miejsce kierowcy, co ważne - posiadając oryginalne (kierowcy) mocowanie dolne?


Fotele są zamienne ze sobą, odkręcasz cały fotel wraz z wózkiem (cztery śrubki) i zamieniasz miejscami

  
 
Ale jest on wtedy bliżej drzwi (kierowcy), dalej zaś od pasażera.
  
 
Z tego co oglądałem, to właśnie niestety nie są zamienne.

od strony drzwi prowadnica jest niżej, a fotel ma takie "nibynóżki"
  
 
hmmm u mnie groki mają od spodu mocowania które bez problemu da się odkręcić(podobnie jak na fotce bolimy - tylko wiadomo elem miedzy fotelem a górną szyną jest wyższy) , tak że zostaje samo siedzenie, bez żadnych mocowań i wtedy wystarczy tylko zamienic fotele i tyle, ale nie da się tego zrobić wykorzystujac mocowania fotela kierowcy jako pasażera i odwrotnie...
  
 
Cytat:

To co odkrecilem od foteli wyglada tak:


Druga strona identycznie, z tym, ze widac ze z drugiej strony (przy obydwu fotelach) cos jeszcze bylo ale zostalo odciete...



a ja właśnie potrzebuje taką blache do fotela pasażera, bo kupiłem rozłozone i musiało się dziadostwo stlenić gdzieś.
chodzi o łącznik fotela z prowadnicą od strony tunelu czyli ten mniejszy łącznik, może ktoś ma na zbyciu??
  
 
Cytat:
2006-04-14 20:56:04, Cosmo pisze:
Z tego co oglądałem, to właśnie niestety nie są zamienne. od strony drzwi prowadnica jest niżej, a fotel ma takie "nibynóżki"

No właśnie, nie wiem jak w innych Grokach ale w Relaksach wygląda to jakby było nierozbieralne (choć to, że wygląda, wcale nie musi oznaczać, że tak jest) bo elementy podstawy nikną pod materiałem siedziska bez żadnych pośrednich połączeń (innymi słowy, materiał trzyma się elementu z prowadnicami) i właśnie do tego zmierzam, czy jest to w jakiś sprytny sposób rozbieralne.
Poza tym czy oparcia Relaxów (kierowca/pasażer) różnią się od siebie czymś poza stroną, po której jest pompka i czy ewentualnie istnieje możliwość przełożenia jej na drugą stronę?

Cosmo - gdybyś wiedział coś o czerwonym Groku Relaksie kierowcy do nabycia - Daj znać .
  
 
Cytat:
Cosmo - gdybyś wiedział coś o czerwonym Groku Relaksie kierowcy do nabycia - Daj znać .




Co Ty powiesz?
  
 
Witam, sorki że sie tak tutaj z tym ryję a nie na giełde, ale najprędzej tutaj ktoś mi pomoże:
nadal potrzebuje do fotela pasażera łącznik fotela z prowadnicą od strony tunelu czyli ten mniejszy łącznik, może ktoś ma na zbyciu??
Ewentualnie cały ztelaż fotela pasażera może być, bo rozkompletowane i tak na niewiele sie nada.
  
 
Witam.
a ja właśnie zakupiłem te siedzonka od gościa który sprzedawał poldka na części
i za 100zł sprzedał mi tył i przód
siedzenia troszke w opłakanym stanie bo brudne jak by je w stajni trzymał
no ale juz je wyprałem i sa gitess - jak nówki
ale za taką cene to zawaliście mi sie udało




  
 
pierwszy raz widze podłokietnik z tyłu