Yaris - stuki z tyłu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Od dłuższego czasu z tyłu mojego Yarisa słychac jakies stuki(ale bez przesady nie jakieśwalenie ), troszkę to denerwujące. Niedawno robiłem przegląd (75kkm), prosiłem aby sprawdzili co sie dzieje w tylnym zawieszeniu i niby wszystko jest ok, ale stuki są nadal . Mam wrażenie że stuki są silniejsze gdy samochód jest po dłuższym postoju (np. po nocy). Byćmoże to jest normalna praca ???

Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być ???

  
 
Zacznij od jazdy z calkiem pustym bagaznikiem.... Bardzo czesto to z tamtad te stuki....
  
 
Pusty bagażnik nic nie dał - stuka dalej
  
 
Jesli jezdziles z calkiem pustym bagaznikiem (mam na mysli wymontowane kolo zapasowe i wszystkie akcesoria) , a zawieszenie w porzadku to zostaje jeszcze tylna klapa , ewentualnie dzwiek pochodzi z innego miejsca, a do tylu "przenosi". W kazdym razie normalne to nie jest - w moim Yarku nic nie stuka, choc na poczatku wlasnie z mocowaniem kola zapasowego byl problem. Jesli auto jest na gwarancji, a stuki sa slyszalne, to nie poddawaj sie i jedz do ASO.
  
 
Byłem w ASO, no i łączniki stabilizatora do wymiany, stukało jednak z przodu, tylko zdawało się że to coś z tyłu.

  
 
hej mi tez cos stuka z przodu
powiedz ile kosztuja te łaczniki
dzieki
  
 
Cytat:
2006-01-21 23:15:49, guma600 pisze:
hej mi tez cos stuka z przodu powiedz ile kosztuja te łaczniki dzieki



przednie w JC 45 zeta
  
 
mam pytanie
czytałem juz na kilku forach
o tym stukaniu w prawym kole z przodu w Yarisie i nikt nie umie pwoiedziec czmeu to stuka moze wy wiecie
dzieki
  
 
W ASO łączniki stabilizatora czyli 8 gumek koszt to ok 13PLN za sztuke +robocizna ok 150PLN
  
 
coraz bardziej stuki mi w tym prawym kole
ale narazie nie robie teog bo za zimno
moge tak jezdzic
  
 
Podobnie jest w mojej Corolce (98 liftback), ale tylko kiedy jest mokro na drodze. Gdu jest sucho zadnych stukow nie slychac. Gdy popada, albo snieg topnieje to cos stuka po prawej tylnej stronie, czasem jakby ktos szorowal metalem o metal. Ale nikt w warsztacie nie wie co jest grane. Wymienialem tuleje itp i nic.