OLEJ do toyotki - Strona 8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzięki wielkie za Twoją radę. Powiedz mi jeszcze jaki dokładnie olej firmy Amsoil polecasz do tego silnika tzn. 3s-fe, chodzi mi o jego gęstość itp. W temacie olejów jestem zielony, zawsze kupowałem taki jaki polecał mi facet w sklepie
  
 
W moim mniemaniu nie można wlac tak na pałę należy osadzić na pierwszy rzut oka stan jednostki napedowej czyli, odkrecamy korek wlewowy i obserwujemy czy cos jest na jego wew. czesci, później zapuszczamy żurawia przez korek wlewowy aby zobaczyc czy wałek, i to co widzimy jest mocno zabrudzone.
Nastepnie musimy sobie odpowiedzieć co wlać w miejsce obecnego środka smarnego, czyli zalanie minerała topowym syntetykiem może przyniesc więcej złego niż dobrego.
Musimy sobie odpowiedziec równiez co ile będziemy wymieniac olej i w jakich warunkach na nim będziemy jeździć, bo dzielimy warunki na normal i severe, czyli normalne i ciężkie do tego dochodzi czy czesto lubimy pociągnąc przyczepkę mocno obładowaną.
No i kluczowe czy silnik pobiera cos oliwę.
Oczywiście płukaneczka jest wskazana, ale tylko markowa albo motul albo liqui moly.

Ja wlewam z klasy 10W/40 do mojego klekota to:
http://www.amsoil.com/storefront/amo.aspx

Z ogólno dostepnych produkcji dobrej klasy w tej klasie lepkosciowej można wlac motula 10W/40 synergie +

A jak silnik juz nie jest w najlepszej kondycji to Liqui moly 10W/40 z MoS2.

Tutaj masz wg. wyszukiwarki Amsoil-a.
http://www.amsoil.com/mygarage/vehiclelookup.aspx?url2=2000+TOYOTA+RAV4+A&metric=True&celsius=True

Ja zalałem ASL 5W/30 yariskę w miejsce castrola 10W/40 w silniku 1SZFE 1.0 i dopiero silnik złapał właściwy oddech i pracuje bez porównania, olej nic nie ubywa, jest taki skok w pracy silnika że sam się tego nie spodziewałem.

A sam 10W/40 AMO w moim dieselku hm...nic nie ubywa praktycznie, silnik chodzi równiez lepiej zwłaszcza na zimnym kiedy się przyspiesza a na goracym tak charakterystycznie mruczy przy mocnym przyspieszaniu podobnie jak nowe TDI, genialnie.
No i co ciekawe koncówka rury juz nie jest usyfiona sadzą po zmianie oleju na Amsoil 10W/40, a przeciez miałem tez dobry olej czyli motul 10W/40.
Czyżby lepsza dyspersja sadzy ....?
Tutaj fotka dla ciekawych:


pozdrówka gorące.
  
 
Cytat:
2010-03-06 00:51:50, Cromm pisze:
[...]
A jak silnik juz nie jest w najlepszej kondycji to [...]


to trzeba mu poprawić kondycję, a nie leczyć syfa pudrem


Cytat:
na goracym tak charakterystycznie mruczy przy mocnym przyspieszaniu [...]



Przy czym ??

Pozdro.
  
 
To i ja sie zapytam grono o olej...
Przy zakupie mojej cari,gosc powiedzial,ze jest zalana castrolem gtx 15w40,wiec przy wymianie tez taki zapodalem. Ubywa go roznie,czasem przez dluzszy czas wogole,a czasem wiecej.Trudno jednoznacznie stwierdzic,ale podsumowywujac na 4,5 tys km jakis centymetr z miarki uciekl. Czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam sie,czy nie wlac motula nastepnym razem? Przebieg mam 248kkm,a spodziewana wymiana za 5,5kkm. Lpg zalozone tuz przed wspomniana wymiana,a silnik 4a-fe. Moze ktos doradzi...?
  
 
Zmień na Motula Synergie 6100

Jak poprzednik powiedział, że zalewał Castrola GTX to na pewno mówił o tym zanabywanym w markecie-a w marketach często są podróbki!
  
 
Trudno powiedziec. Ja przy pierwszej wymianie kupilem gtxa w mormalnym motoryzacyjnym. A nie bedzie przeszkadzalo,ze ten Motul jest 10w40,a castrol byl 15w40? Nie mam doswiadczenia z takimi wymianami,a raczej kazdy mowi,ze na lepszy olej sie nie przechodzi...https://www.motonews.pl/smilies/45.gif
  
 
Cytat:
2010-03-08 17:58:27, jadzka1233 pisze:
Trudno powiedziec. Ja przy pierwszej wymianie kupilem gtxa w mormalnym motoryzacyjnym. A nie bedzie przeszkadzalo,ze ten Motul jest 10w40,a castrol byl 15w40? Nie mam doswiadczenia z takimi wymianami,a raczej kazdy mowi,ze na lepszy olej sie nie przechodzi...https://www.motonews.pl/smilies/45.gif


nic z tego nie wynika który jest lepszy bo to nie są klasy jakościowe he he tylko lepkościowe można przypuszczać że motul to semi sintetic więc raczej troszkę lepszy ale jeśli nie ubywało to nic się nie stanie szybciej zależeć to będzie od niedawno założonego gazu
  
 
Wlasnie troche ubywalo i to mnie martwi A co do lepkosci i jakosci,to znam roznice. Tylko ogolnie oleje syntetyczne sa uwazane za lepsze i dlatego tak napisalem.
  
 
A co oznacza troszkę ubywało ?
  
 
Na okolo 6 kkm okolo pol miarki.
  
 
to prawie wcale pół miarki to około 0.5 litra więc titr na 12 tys to na toyotkę prawie wcale poczytaj sobie ile potrafią skotłować nowoczesne D4D
  
 
Musze Cie przeprosic,bo troche zle napisalem Pol miarki,ale jak spojrzalem na licznik,to znalazlem swoj blad- bedzie niecale 5 kkm. Ale chyba i tak tragedii nie ma. A cos mi sie wydaje,ze jak pojezdze dynamiczniej,to rezultat bedzie smutny raczej Moze powinienem trzymac poziom blizej minimum? Tak mialem w fordzie... Jak bylo duzo oleju,to szybko go ubywalo. Jak bylo mniej,to znikome ilosci.
  
 
Jaki masz silnik 3S-FE ?
Wg. mnie trzymanie poziomu oleju blizej min. bardziej negatywniej odbija się na i oleju i całej jednostce w czasie.
Zobaczysz że zalanie min. 10W/40 poprawi start jednostki i jego kondycje na dłuzej.
Minerała 15W/40 zostawmy starym Audi 80 czy innym wolnoobrotowym silnikom z lat 80-tych.
Nowoczesne D4-D owszem lubia oleje ale nie wszystkie...
Kolega zalał Amsoila 5W/40 :http://www.amsoil.com/storefront/deo.aspx
W miejsce Castrola edge 5w/30 później 5W/40 i silnik zaczoł na nowym oleju inaczej pracowac jak ?
Tak napisał:
http://forum.corollaclub.org/viewtopic.php?t=22561&start=35

pozdr.
  
 
No niestety ja mam 4a-fe,juz czytalem,ze te silniki lubia olej... Jesli dobrze rozumiem Twoja wypowiedz,to przy nastepnej wymianie moge spokojnie zalac semisyntetykiem?np takim:klik I nie powinno nic mi sie wydarzyc...?

[ wiadomość edytowana przez: jadzka1233 dnia 2010-03-12 20:52:16 ]
  
 
Dlaczego niestety ?
Mam w rodzinie kompletnie bezawaryjnego AVE z 4A-FE z 1998r z przebiegiem niespełna 200tys km i jest rewelka.
Silnik 110KM bez ekowynalazków, miał SLX i silnik dzieki niemu uwalony, zalałem texaco było lepiej zuzycie mniejsze ale dopiero na motulu synergie + zrobił się spokój.

Tylko trzeba uważać juz z motulem bo kombinatorzy juz działaja, i ja bym poszedł do IC i kupił.
Napisz do mnie priv. to ci numer klienta podam i weźmiesz sobie FV itp.

pozdr.
  
 
Popiero przejechalem okolo 5 kkm po wymianie,wiec na razie podziekuje,Co do przebiegu,to juz mam prawie 250 kkm i jak pisalem troche ubywa. Szacuje,ze na 10 kkm doleje okolo 1,5 l.dlatego boje sie,ze po zalaniu go jakims semi zuzycie oleju bedzie jeszcze wieksze.
  
 
czytam sobie ten wątek i widzę że kilka osób stoowało płukanki motula- jak wrażenia po kilku/kilkunastu tys km?

zastanawiam się nad płukaniem przed wymianą oleju(za jakies 2-3miechy)
motul engine clean dostępny jest na allegro po ok 60 zł,wiec tragedii nie ma
po tym wszystkim zalałbym olej motul lub valvoline max life(obecnie jeżdzę na 10w40 GM,poprzedni właściciel lał mobila,potem przeszedł na Agip)
aha,przebieg to 184 tys km
  
 
Jeszcze raz pomarudze... Juz pewnie ostatni w tej sprawie. Zdecydowalem,ze nie zaleje silnika semisyntetykiem,tylko znow mineralem. Tylko zapytam was o rade,ktory bedzie lepszy? To dwie propozycje:
magnatec
gtx - takim mam teraz zalany. Dzieki za rade i sorrki,za zawracanie gitary ,ale macie znacznie wieksze doswiadczenie ode mnie.
  
 
Cytat:
2010-03-22 20:42:44, jadzka1233 pisze:
Jeszcze raz pomarudze... Juz pewnie ostatni w tej sprawie. Zdecydowalem,ze nie zaleje silnika semisyntetykiem,tylko znow mineralem. Tylko zapytam was o rade,ktory bedzie lepszy? To dwie propozycje: magnatec gtx - takim mam teraz zalany. Dzieki za rade i sorrki,za zawracanie gitary ,ale macie znacznie wieksze doswiadczenie ode mnie.


Kolega ostatnio zalał furę superolem ja mu że to do diesla i to baaaaaardzo starego a on ale będzie jeżdzić czy nie ? ,no będzie no to git więc i u ciebie też będzie jeżdzić nieważne co nalejesz
silniki 16v powinny mieć co najmniej pół syntetyk ale pewnie na mineralu też dadzą radę ps. pamiętam za małolata jak koleś do jawki nalał jadalnego i nawet się nie zatarła
  
 
No moja Toyka,to nie jawka) Polsyntetyka juz nie moge zalac,bo 250kkm i juz zalany mineral nawet nie wiem od kiedy. Dlatego pytam o optymalny mineral.