OLEJ do toyotki - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A ja sie zastanawiam jeszcze nad czyms takim :

http://www.petro-canada.pl/pdf_static/duron_xl.pdf

Co wy na to ?
  
 
Ktoś wie o co chodzi z olejami mobil 10W40? Mianowicie jak się ma olej półsyntetyczny Mobil Super S do Mobil Formula S ??
Od mobila dostałem odpowiedź następujacej treści:

"sa to oleje o roznej formulacji nadajace sie do podobnych aplikacji. Karty produktow PDS sa dostepne przez strone www.mobil.pl"

Do tej pory ta formula była tylko na allegro, ostatnio widziałem w marketach, ale z jakaś dziwną naklejką dystrybutora. Za to nie ma super s. Namieszali z tymi mobilami...
  
 
no mam mobil-a formula S w 2 rolce 4E-FE ale boje sie zmieniac na cos innego najchetniej bym zmienil na texaco 10w40 extra.
Ale za niedlugo zmienie jest formule na super S.

Cholernie mi sie nie podoba to co sie dzieje z mobilem w polsce, co to znaczy formula S , dlaczego nie ma super S i dlaczego wszyscy mowia ze mobila robi sie w polsce a formula S to tanszy odpowiednik super S kierownay na wlasnie rynki malo wymagajace wschodnie itp. kur...
Gadalem wlasnie nie dawno z kims z mobil-a i mobil-a 10w40 super S dostaje oficjalbna siec sprzedazy w POlsce prosto z francji a formula S to produkt importowany wiec reszte sobie dopowiedzcie...


Ja w mojej rolce leje AGIP-a sint 2000 turbodiesel i wiem ze przynajmniej nie robia go w polsce

[ wiadomość edytowana przez: Cromm dnia 2008-04-24 11:36:57 ]
  
 
Ja jezdze na Mobil 1 5w40 i mysle nad przejsciem na jakiegos Castrola syntetyka. Juz pare razy naciełem sie na podróbe i to sprzedawaną normalnie w sklepie . Zresztą jakby to nie było Mobil jest jednym z najbardziej podrabianych oleji (czyt. w opakowania podobne do mobila lane szczyny i oklejany jako mobil)
  
 
Witam

Jako nowy chciałem pozdrowić wszystkich właścicieli toyot .
Właśnie kupiłem rav4 D4D z przebiegiem 140 kkm .
Auto było serwisowane w toyocie ale jako nowy użytkownik chciałem wymienić olej i mam pytanie :
Jakim olejem mam zalać silnik ?
Podobno w serwisie leją castrol 5w30 pod marką toyoty .

BlackC
  
 
a jaka klase oleju przewiduje producent i jaka dopuszcza ?
Nie CH-4 przypadkiem ?
  
 
No to wiem już wszystko - API CF-4 lub CF dopuszczalny jest też CE lub CD . Tyle na ten temat w instrukcji którą w końcu zdobyłem .
  
 
moja corollka E12 (2003) 1.4 D4D jeździ od początku na mineralnym mobil 15W40 (to nie pomyłka) i ma przejechane już 175tys.

ps. mam ją od tygodnia ale zapisy w książce serwisowej i kontakt tel. to potwierdziły
  
 
Cytat:
2008-05-12 12:27:59, BlackC pisze:
No to wiem już wszystko - API CF-4 lub CF dopuszczalny jest też CE lub CD . Tyle na ten temat w instrukcji którą w końcu zdobyłem .



wiec CF-4 trzeba sie trzymac, jest to silnik o raczej dokladnym albo inaczej, dobrze pasowanej konstrukcji wiec ja bym zalewal CF-4.
Petro canada ma takie ja bym wybral cos z ich oferty.

15w40 CF bym chyba nie zalal no chyba ze bym mial z 300tys i bral by mi z 0.5L na 1000km
  
 
witam

mam zamiar wymienic olej w mojej cari e 4a-fe.

jaki lepiej wybrac?? zostawic castrola, czy moze zmienic na mobila, lotosa, texaco lub jeszcze cos innego??

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-11-05 12:48:42, kleeb pisze:
witam mam zamiar wymienic olej w mojej cari e 4a-fe. jaki lepiej wybrac?? zostawic castrola, czy moze zmienic na mobila, lotosa, texaco lub jeszcze cos innego?? pozdrawiam

O aby nie lotosa to po pierwsze a po drugie to napisz coś więcej tzn. przebieg i ile musisz dolewać ?
  
 
Ja do benzynowki bym wlał chyba mobila 1 5w50. to hyba najlepszy wybor wg. mnie do zdrowego silnika.
Ja teraz wlałem Petro-canade 10w40 o klasie CI-4-Plus, do mojeo klekoca wymagany jest olej CF-4 a takie wymagania sełniaja najwyzszej jakosci oleje mineralne a w tym petro canada.

Do drugiej rolki leje mobila 10w40 super S (to ten co idzie z francji na nasz ryne) a jak nie kupie super S to biore formule S to ten ktory idzie z Francji na rynek Niemiecki m.in.

Zalezy na jakim teraz jezdzisz i ile go bierze.


  
 
No i zmienilem olej w mojej E-10 mimo 240 tys brał mobila 10w-40 troszke wiec postanowilem zmienic go na ....Quaker State 15w-40 Super Blend Mineral i silnik chodzi ...ciszej.
Na goracym widze ze dalej krzywki sa oblepione olejem i nic nie scieka wiec jest OK.
test drogowy tez dobrze wyszedl
  
 
czy ktos moze powiedziec jaki jest orginalnie wlany olej do avensis d4d 2.0 116 km z 2004 roku i jaki najlepiej wlac?
  
 
Toyoty wlewaja generalnie castrole albo swoje orginalne oleje.
Z tego copamietam to chyba powinno byc norma CF-4, ale niech mnie ktos sprostuje, potwierdzi.
  
 
Magnatec 10w 40 to mineral czy polsyntetyk ? bo gdzies czytalem ostatnio ze mineral ?

Zna ktos oleje Duckhams ? ludzie tu zachwalaja ale im to wszystko jedno....
  
 
To olej polsyntetyczny albo hydrokrakowany minerał tego sie nie dowiesz.
Dobry olej to sie poznaje po kilku set tysiacach km, bo co mozna powiedziec po 2 czy 3 wymianie, jedynie ze bierzewiecej, mniej, silnik lepiej chodzi.
Ja nie slyszalem o marce Duckhams.
W tej chwili nie do pobicia podobno jesli chodzi o ochrone silnika jest royal purple ale jest go znikoma ilosc w polsce a bazowac na kilku informacjach w necie i filmach na youtubie to tez nie jest najlepsze.

pozdrowka
  
 
takie pytanie

ile tysiecy kilometrow mozna spoznic sie z wymiana oleju w avensis 2.0 d4d? jest jakas tolerancja

wymiana jest co 15 000 , jakie sa konsekwencje spoznienia powiedzmy ok 5-6 tys.??

wiem ze najlepiej w terminie, nawet niektorzy pisza ze co 10
  
 
A co lepiej zalac z olei 10W 40 , shell helix, texaco havoline czy wlasnie magnateca ?

Shell ma podobno duzo srodkow czyszczacych i silnik lubi go brac ?
  
 
Z tej czworki najwieksza gestosc ma texaco 10w-40. Mam karte moge ci przeslac. Hellix ma najlepsza pompowalnosc ale ciezko dostac karte tegoproduktu nie wiem dlaczego ....
W tej chwili rewelacyjnie spisuje sie ..Royal purple deklasuje rywali, ma jakis wynalazek ktory ogranicza tarcie.

Mobil 1 SuperSyn
Castrol
Quaker State 10w-30
Chevron Sae40
Shell 15w-50
Royal Purple 15w-40

No robi wrazenie.