OLEJ do toyotki - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zalej motula 10w-40 synergie + po co psuć do końca ten silnik jakimis kiepskimi minerałami ?
Jak chcesz koniecznie minerał to kup sobie np. Agipa, Quaker State.
  
 
to że 250tys to nie problem nawet dla syntetyka mam prawie 500 i dalej leję pół syntetyka te bajki że niemożna zalać po mineralnym syntetycznego dotyczą poloneza łady itp. jak jest pod korkiem czysto czyli widać aluminnium to niema problemu a jeśli musisz tego minerała to wybież z tych co Cromm polecał bo silnik masz jeszcze w pełni sprawny to znaczy mało oliwy łyka
  
 
Cytat:
2010-03-24 20:03:54, Cromm pisze:
zalej motula 10w-40 synergie + po co psuć do końca ten silnik jakimis kiepskimi minerałami ? Jak chcesz koniecznie minerał to kup sobie np. Agipa, Quaker State.





Wielkie dzieki za rade) Zalalem Quakerem i musze przyznac,ze silnik pracuje inaczej... W sumie dopiero po tygodniu zauwazylem,ze jest cichszy,a przede wszystkim przy zchodzeniu z obrotow zawory znacznie sie uspokoily. Mam nadzieje,ze nie minie to zbyt szybko,a najlepiej wcele... Bo rownie dobrze,to moze byc zasluga samej wymiany oleju,a niekoniecznie samych wlasciwosci tego konkretnego.
  
 
Witam. Ja chciałem sie podzielic swoimi najnowszymi doświadczeniami związanymi z ROYAL PURPLE 10W40 a mianowicie znajomy podesłął mi filmik http://www.youtube.com/watch?v=EC2snrIAU2w i zacząłem się interesować tym olejem i znalazłem dystrybutora w Polsce www.innochem.pl Niestety olej jest bardzo mało znany w Polsce a szkoda.. Przedewszystkim ciszej pracuje samochód i mniej mi spala paliwa. W porównaniu do innych wcześniejszych marek olej wypada genialnie
  
 
A jakie masz doswiadczenia z poprzednimi olejami ?
Fakt to wysoce molibdenowy olej, i nie mozna powiedzieć zły.
Dla Innochem-a jestem pełen szacunku, kolejny producent TOP1 OIL wszedł w Polske ze swoimi pienierskimi olejami.
Choć sa i Polskie produkcje które zachowuja sie podobnie na wałku do Royala.

Do czego to stosujesz i jakiego silnika ?
podziel sie z nami swoimi doświadczeniami
  
 
Cytat:
2010-03-13 12:55:53, Grzesiek pisze:
czytam sobie ten wątek i widzę że kilka osób stoowało płukanki motula- jak wrażenia po kilku/kilkunastu tys km? zastanawiam się nad płukaniem przed wymianą oleju(za jakies 2-3miechy) motul engine clean dostępny jest na allegro po ok 60 zł,wiec tragedii nie ma po tym wszystkim zalałbym olej motul lub valvoline max life(obecnie jeżdzę na 10w40 GM,poprzedni właściciel lał mobila,potem przeszedł na Agip) aha,przebieg to 184 tys km


Polecam nasz specjalny olej do płukania silnika, 2l kosztuje 26 zł. jest to produkt do tego właśnie dedykowany a nie super koncentrat wymywający wszystko jak leci, choć taki też w ofercie mamy. Osobiście używam naszego oleju do płukania silnika jak i dziesiątki warsztatów z nami współpracujących i bardzo sobie chwalą. Jego zadaniem jest umycie kanałów i "związanie" w sobie tego brudu żeby wypłynął z silnika razem z tym olejem. Koncentrat natomiast ma to ten szlam tylko rozpuścić/oderwać od ścianek, uwolnić aby mógł spłynąć do miski ale nie koniecznie z niej wypłynąć.

Pozdrawiam
Tomek
  
 
Chcesz powiedzieć że produkty motul engine clean czy LM engine flush dzialaja na układ jak Corega Tabs czyli z siłą wodospadu usuwa wszystko jak leci ?

Z tego co wiem zasada ich działania jest zupełnie inna.

Masz jakiegos linka do tego Xado płukanki ?