Postojówki LED i policja!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
założyłem postojówki led /patrz profil/ i zastanawiałem się jak policja zareaguje... już wiem... przepaliła mi się dziś żarówka H4. zatrzymali i podobają się dla nich ledy, ale... nie można mieć niebieskich ledów, bo zabiorą dowód rejstracyjny. niezgodne z prawem
buuu.
a taki zajeb..... efekt wieczorem na parkingu robią!!!

qbeckus
------------------------------------------------------------------------------


[ wiadomość edytowana przez: qbeckus dnia 2005-04-07 21:04:41 ]
  
 
niom policja zabiera albo wali mandaty ale ja sie tym na razie nie przejmuje
  
 
Cytat:
2005-04-07 22:45:01, saintadamus pisze:

...ale ja sie tym na razie nie przejmuje



........ niom ........ ja tesz
  
 
Szkoda bo efekt jest świetny. A jak jest w tej kwesti i innych krajach???
  
 
Cytat:
2005-04-07 22:45:01, saintadamus pisze:
niom policja zabiera albo wali mandaty ale ja sie tym na razie nie przejmuje


do czasu....
  
 
ja mam przod typu RS (postojówki tu gdzie zwykle są kierunkowskazy) i tez mam LEDy tylko ze nie za tak niebieskie. jak je kupowalem to mialy byc białe... ale okazaly sie blado niebieskie. na razie nic mi nikt nie mowił (odpukać!).Do tego zalozylem niebieski h4 i efekt jest swietny.
  
 
No i nacieszyłem się niebieskimi postojówkami LED
Dzisiaj w nocy na obwodnicy Opola jechałem sobie przez moment za policyjną octavią aż tu nagle prawie sie zatrzymali, pozwolili sie wyprzedzić i heyah na sygnale za mną.
Pierwsze polecenie po podejściu do Essika: proszę włączyć światła postojowe... UPS.... chyba im się nie spodobały, podobnie jak spryskiwacze (też z diodami tego samego koloru...) bo wygłosili mi niezły referacik z kodeksu no i dostałem ładną karteczkę z datą do 20.04 w zamian za dowód rejestracyjny...grrrr
Zaluję niesamowicie bo od jakiegoś czasu chciałem wrzucić sobie zwykłe stare W5W do schowka... no ale tego nie zrobilem, tym bardziej się wkurzam bo dali mi możliwość wymiany na zwykłe bez konsekwencji... NO ALE JA NIE MIAŁEM!!!
Normalnie jedną można wyszarpać z oświetlenia bagażnika, drugą bodaj ze schowka, no ale co z tego skoro w bagażniku też mam BLUE...
Zaraz jadę do stacji kontroli pojazdów i pozniej napisze ile ta niebieska przyjemnosc z "niebieskimi panami" mnie kosztowala...
  
 
Cytat:
2005-04-14 09:28:56, Piter pisze:
No i nacieszyłem się niebieskimi postojówkami LED Dzisiaj w nocy na obwodnicy Opola jechałem sobie przez moment za policyjną octavią aż tu nagle prawie sie zatrzymali, pozwolili sie wyprzedzić i heyah na sygnale za mną. Pierwsze polecenie po podejściu do Essika: proszę włączyć światła postojowe... UPS.... chyba im się nie spodobały, podobnie jak spryskiwacze (też z diodami tego samego koloru...) bo wygłosili mi niezły referacik z kodeksu no i dostałem ładną karteczkę z datą do 20.04 w zamian za dowód rejestracyjny...grrrr


współczuję...
nie należę do gosci strachliwych, lecz wizja utraty dowodu rejetracyjnego podziałała na moją wyobraźnie i utratę pary złotych założe jutro LED białe, a z tymi niebieskimi LEd pokombinuje i odpalę je w środku a możę w atrapę wsadzę i podlącze pod oddzielny włącznik...
____________________________________________________
qbeckus
____________________________________________________

[ wiadomość edytowana przez: qbeckus dnia 2005-04-14 22:04:19 ]
  
 
Cytat:
2005-04-14 22:03:05, QBECKUS pisze:
współczuję... nie należę do gosci strachliwych, lecz wizja utraty dowodu rejetracyjnego podziałała na moją wyobraźnie i utratę pary złotych założe jutro LED białe, a z tymi niebieskimi LEd pokombinuje i odpalę je w środku a możę w atrapę wsadzę i podlącze pod oddzielny włącznik... ____________________________________________________ qbeckus ____________________________________________________ [ wiadomość edytowana przez: qbeckus dnia 2005-04-14 22:04:19 ]



Tylko pamiętaj że białe LED-y też mają lekko niebieskawą poświate
  
 
Moze zamiast zamieniac swiatla postojowe zamontowac dodatkowe diody led a w samochodzie dodatkowy wlacznik, i na parkingu sobie mozna wylaczyc swiatla a wlaczyc tylko diody, ja wlasnie jestem w trakcie montowania w taki sposob jeszcze tylko podlaczyc te diody pod jakis wlacznik, jak juz wszystko podlacze wrzuce foto jak to wyglada. pozdrawiam
  
 
No i bylem dzisiaj na stacji kontroli pojazdów, koszt 20PLN (chociaż koleś chciał mnie naciągnąć na 40 bo niby 2 elementy do sprawdzenia: postojówki i spryskiwacze, ale sie nie dałem bo przeciez to wszystko należy do oświetlenia przedniego)
Pozniej podjechalem do urzedu komunikacji, musialem kupic znaczki za 5,50, pozniej wypelnic jakis swistek, po czym sie okazalo ze dowód jeszcze nie wpłynął...
Tak więc sumując 25,50 + stracony czas + benzyna....
A tak wogole to dzisiaj znowu podlaczam spryskiwacze i wymieniam zaroweczki na LEDy.. a co mi tam



[ wiadomość edytowana przez: piter dnia 2005-04-15 15:15:45 ]
  
 
Cytat:
2005-04-15 15:14:53, Piter pisze:
(...) A tak wogole to dzisiaj znowu podlaczam spryskiwacze i wymieniam zaroweczki na LEDy.. a co mi tam [ wiadomość edytowana przez: piter dnia 2005-04-15 15:15:45 ]



Też bym tak zrobił Ja i tak cały czas wożę komplet zapasowych żarówek ze sobą
  
 
Niebieskie Ledy ładnie wyglądaja ale co z tego jak nie można na nich smigać - chociaż od czasu do czasu to nie zaszkodzi
  
 
Ja tez mam LEDY i wali mnie to czy mi zabiorą dowud wazny jest efekt a mandat sie zapłaci a jeszcze mam poldka i bym nim jezdził zanim bym odebrał dowud
  
 
też myślałem o założeniu niebieskich ledów postojówek ale w takiej sytuacji chyba jednak sobie zrobię dodatkowo pod przełącznik tak jak mam włączane neony nad nogami
  
 
Cytat:
2005-04-17 21:53:09, ManiaQ pisze:
też myślałem o założeniu niebieskich ledów postojówek ale w takiej sytuacji chyba jednak sobie zrobię dodatkowo pod przełącznik tak jak mam włączane neony nad nogami



Też o tym myślałem, żeby pod przełącznik podświetlenia nóg
  
 
Cytat:
2005-04-17 21:56:59, Cioska pisze:
Też o tym myślałem, żeby pod przełącznik podświetlenia nóg



Ja tak właśnie mam zrobione Przynajmniej wiem kiedy mi sie Ledy świecą
  
 
propo
gdzie macie podświetlenie nóg zrobione
fabrycznie czy samowolka
  
 
Poto jest prawo żeby go przestrzegać .NIE wolno stosować innego oświetlenia pojazdu niż jest to zapisane w kodeksie drogowym
  
 
Cytat:
2005-04-15 13:25:11, mati_LBC pisze:
Moze zamiast zamieniac swiatla postojowe zamontowac dodatkowe diody led a w samochodzie dodatkowy wlacznik, i na parkingu sobie mozna wylaczyc swiatla a wlaczyc tylko diody, ja wlasnie jestem w trakcie montowania w taki sposob jeszcze tylko podlaczyc te diody pod jakis wlacznik, jak juz wszystko podlacze wrzuce foto jak to wyglada. pozdrawiam


dokładnie nad tym pracuje tylko musze skołować sposób żeby tego nie bylo na lampie widać i żeby nawet na stacji diagnostycznej wyciągali żarówki i nic myślę o oprawce takiej jak ta od postojówek tylko, że od spodu czy coś