[MK VII, 1.6 Zetec] pompa wodna - czym napędzana?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam pewien problem z pompą wodną. Wczoraj wymieniłem rozrząd, i po tym zabiegu przy przyspieszaniu słychać wysoki dźwięk, prawie jak turbina, której oczywiście w moim wozie nie ma. Mechanik, który wymieniał rozrząd, uznał, że pompa wody do wymiany. Znajomek z kolei wystraszył mnie, że pompa napędzana jest paskiem rozrządu i że jak się zatrze, to polecą ząbki na pasku - ergo cały rozrząd. Jak to jest? Czy przypadkiem pompa nie jest napędzana paskiem wielorowkowym? I czemu to się pojawiło po wymianie rozrządu?
Będę wdzięczny za pomoc.
  
 
Pompa napędzana jest innym paskiem .Raczej obstawiam na za mocne naciągnięcie paska rozrządu i napinacz wyje .
  
 
Cytat:
2009-05-19 19:38:54, kamil76 pisze:
Pompa napędzana jest innym paskiem .Raczej obstawiam na za mocne naciągnięcie paska rozrządu i napinacz wyje .



Pompa wody??? Założę się, że ja miałem na pasku rozrządu. Pamiętam, że jak mi ciekła, to żeby ją wymienić mechanik musiał rozebrać cały rozrząd i od razu też go wymienił. Miałem Zetec 1,6 16V.
  
 
Bo przy wymianie pompy trzeba rozebrać rozrząd aby się do niej dostać,ale napędzana jest z paska klinowego.
Nawet miałem okazje to stestować bo musiałem pojechać kawałek bez paska.po 5km wieczorem i przy jednym-dwóch postojach na światłach temperatura skoczyła na czerwone pole.
  
 
Dzięki, Panowie, za sugestie. Gdyby to jednak była pompa (co by mnie nie zdziwiło, jako że auto ma swoje lata, a ja jej jeszcze nie wymieniałem) to możecie polecić jakiegoś producenta?
  
 
Byłby to straszny zbieg okoliczności gdyby padła tak nagle i akurat po wymianie rozrządu Są dwie opcje ,albo tak jak pisałem napinacz ,druga opcja to może jakaś osłona plastikowa jest żle założona i obciera o kółko.
  
 
skf
  
 
Jeżeli nie słyszałeś tego przed wymianą rozrządu, to stawiam na skopany montaż rozrządu. pompa nie pada nagle i zwykle jej koniec objawia się wyciekiem płynu. Wyje prawdopodobnie któraś rolka prowadząca (są 2) lub napinacz rozrządu. Wiesz jakiej firmy masz rozrząd?
  
 
czesc, nie chce zaczynac nowego watku, jaką pompe wody polecacie do zeteca ? oczywiscie wiadomo najlepiej byłoby oryginal, ale ktory z zamiennikow jest wporzo i w miare w przystepnej cenie ?
  
 
Albo zwyczajnie ma ten pasek (rozrządu) zbytnio naciągnięty i mu wyje. Ja tak miałem po wymianie - na zimnym było OK ale jak się rozgrzał to wył jak ta ruska stara ciężarówka (ZiŁ? nie wiem jak to się pisze ) Po ty jak go trochę popuścili - objawy ustały
  
 
masz 2 posty niżej, slawas ma też za 150
  
 
Cytat:
na zimnym było OK ale jak się rozgrzał to wył jak ta ruska stara ciężarówka


Kurczę, to by się zgadzało, bo jak go rano odpalam to prawie nie słychać, a po kilkunastu minutach jazdy już wyje. Co do pompy-prawda, wcześniej nie było jej słychać. Słyszałem co prawda bardzo delikatny świst, ale kładłem to na karb rozrusznika/bendixa, który na pewno wymaga wymiany.