Kurier - koszty, oferty - Strona 8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2013-02-05 09:09:58, drtomee pisze:
No i jestem po oficjalnej rozmowie z Panią z biura Sendit...Oficjane stanowisko DPD: "nie przewożą części samochodowych - żadnych!" Jest jeszcze UPS ale oni mają zwykle dużo drożej i oficjalnie nie przyjmują elementów niestandardowych...Kazałem jeszcze raz wysłąć kuriera, zobaczymy co zrobi jak zobaczy czarną folię...W każdym razie Sendit ma poważny defekt, przynajmniej dla forumowiczów bo na dobra sprawę nawet filtra paliwa oficjalnie wysłać nie można bo jak się kurier dopatrzy to może odmówić przyjęcia...


Wysłałem już chyba z pół malucha senditem zawsze wszystko pozawijane w czarną nie przeźroczystą folię strech i DPD i nie miałem ani razu problemu...
  
 
Cytat:
2013-04-17 07:14:55, max_xa5 pisze:
Jak najtaniej wysłać klatkę do 126p. Przybliżona waga: 90x120x110, waga: myślę że ok. 40kg.



Do mnie przyszła DHLem. Kurier zamawiany był przez stronę kurjerzy.pl
Wyszło chyba 64zł z Gdańska do Warszawy. Więc uważam bardzo przyzwoita kwota. Oczywiście klatka była rozkręcona i ostreczowane dwie połówki razem.
  
 
Ok. Faktycznie jest możliwość wysyłki za taką kase na tej stronie, tylko że do 30kg. Jak myślicie, ile waży taka klatka, podstawowa bez pałąków w drzwiach itp ?
  
 
Tu już nie pomogę, bo wyrzuciłem list przewozowy. Ale do mnie była wysyłana wersja podstawowa, bez pałąków na drzwi, dach itp. Jedynie jedna przekątna w tylnym elemencie.
  
 
Czyli tak jak ta co ma być wysłana, tylko sprzedający mówi że w najmniejszej konfiguracji to ma 120x148x77. Najtańsza opcja przy tych wymiarach to 147zł.
  
 
Cytat:
2013-04-17 09:59:11, CEHU pisze:
Wysłałem już chyba z pół malucha senditem zawsze wszystko pozawijane w czarną nie przeźroczystą folię strech i DPD i nie miałem ani razu problemu...



ja tez jak wysyłam od siebie to no problem bo mam normalnego kuriera i też poszło dziesiątki paczek, ale jak zamawiam coś od kogoś i wysyłam tam kuriera to co chwila jakiś kwiatek...ostatni hit to skrzynia do poldka - olej spuszczony, łapa odkręcona, wszystko ładnie owinięte folią, kurier najpierw marudzi że na pewno przekracza 30 kg (ważone 29kg) a jak nadawca powiedział, że w rękach to raczej słaba waga to zabrał, ale mu kazali odebrać paczkę z magazynu, powód "część samochodowa"...załamka! Kurier Expresem nie mieli takich dylematów
  
 
Jakim kurierem najlepiej wyslac opakowana w karton maske do kanta?
  
 
Opaki czym najrozsądniej nadac pół klatkę do malca i jak to opakować? Na palecie wychodzą kosmiczne pieniądze. Może jakiś niestandart?
  
 
Cytat:
2014-02-27 05:00:13, Pat_kdb pisze:
Opaki czym najrozsądniej nadac pół klatkę do malca i jak to opakować? Na palecie wychodzą kosmiczne pieniądze. Może jakiś niestandart?


w ostatnim czasie paczki jakoś podrożały, spakuj w karton żeby miało kształt foremny-wychodzi najtaniej.
sendit.pl (powiązane z allegro) , wysylajtaniej.pl
  
 
Poczta Polska ma nową opcję- paczka24 i paczka 48. Co ciekawe idzie bardzo szybko, nie robią problemów z dużymi gabarytami, można śledzić przesyłkę i wychodzi chyba najtaniej w kraju (do 50kg).
Męczyłem się z kurierami bo jest problem z wysłaniem paczki od klienta indywidualnego, ale ta paczka 24 mnie uratowała.
  
 
a wezma taki wielki trójkąch metr x90x80?
  
 
Cytat:
2014-02-27 13:46:03, Pat_kdb pisze:
a wezma taki wielki trójkąch metr x90x80?


Wezmą. Wczoraj rozmawiałem bezpośrednio z urzędem pocztowym w Kluczborku i ograniczenie to 250x250xXXX. Trzeciego wymiaru nie pamiętam, bo rozkojarzyłem się z wrażenia. Ograniczenie to 50kg.
Najpewniej będzie jak zadzwonisz do konkretnego urzędu. Wyśpiewają dokladną cenę w 2min.
  
 
Udało się wysłać za 12.50 netto i to jako niestandart hehe.
  
 
Przez pocztę?
  
 
Wysyłam za pośrednictwem paczuszka.com dużo paczek, nie tylko z czesciami jak na razie każda przesyłka dotarła na miejsce bez problemu, ceny też maja fajne i oferują wysyłkę za granice.
  
 
Firmy kurierskie obecnie biją się o klientów . Ja obecnie odbieram przynajmniej po pięć telefonów tygodniowo z nowymi ofertami , a wysyłam ledwie kilkadziesiąt paczek miesięcznie . Za wszystkie paczki nie przekraczające 31,5 kg płacę 13 zł . Przesyłki paletowe od 60 zł .

Popowstawało tych firemek i walczą o kawałek rynku , a i tak wożone to jest DHL-em , DPS-em , itp. . Tylko się cieszyć
  
 
myślę że reklamy można usunąć bo nie wątpie że to typowe reklamowanie swojej działalności


[ wiadomość edytowana przez: mar125 dnia 2014-09-02 14:14:24 ]
[ powód edycji: zrobione ]