Carina nie pali. Czy to wina koski stacyjki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Dzisiaj moja Cari po raz pierwszy, po sześciu latach użytkowania, zawiodła mnie na drodze

Podczas jazdy nagle zamilkła. Po zatrzymaniu nie kręcił rozrusznik pomimo, że paliły sie wszyskie kontrolki oprócz ładowania.

Po rozpięciu kostki od stacyjki i podłączeniu na "krótko" auto zapaliło. Wydaje się, że problemem jest brak kontrolki ładowania. Rozebrałem kostkę od stacyjki i napiecie jest tylko na jednym przewodzie i jak podłączam je do pinu od ładowania auto zapala.

Jak rozebrałem kostkę od stacyjki to zobaczyłem że są tam dwie, okrągłe ,różnej wielkości miedziane blaszki.

Pytanie mam takie:
Czy te blaszki po przekręceniu kluczyka w jakis sposób łączą sie w jeden obwód? Napięcie w całej kostce mam na jednym przewodzie i nie wiem czy tak ma byc. Przewód od napięcia jest podłączony do dolnej, większej blaszki a przewód ładowania do górnej.
Sory ale trochę tego nie ogarniam i nie do końca jestem pewien czy szukac nowej koski czy innych możliwości awarii.

Pozdrawiam



  
 
Do kostki dochodzi prad na 2 kablach .A kontrolka silnika swieci wtedy jak nie swieci ta z ladowania??
Sprawdz bezpiecznik AM 2 chyba pod maska lub w kabinie nie pamietam.
Poruszaj tez kostkami w okolicach klatki bezpiecznikow pod maska,lubia korodowac i nie laczyc.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
Do kostki dochodzi prad na 2 kablach



Cholera, tego sie obawiałem


Cytat:
.A kontrolka silnika swieci wtedy jak nie swieci ta z ladowania??




Teraz nie pamiętam, jutro sprawdzę Ale wydaje mi się że tak. Wszysko się paliło oprócz ładowania. Auto normalnie zapaliło po dostarczeniu prądu do przewodu ładowania a kontrolka osobno sama sie zapalała. Bezpieczniki tez posprawdzałem. Myślałem że to stacyjka ale wygląda na to, że nie.

Prąd mam w czerwonym przewodzie. Bigelektron wiesz może ,w którym ma być jeszcze?. Muszę szukac dalej...

Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: cariniarz dnia 2009-05-25 00:00:48 ]
  
 
Cytat:
2009-05-24 23:59:30, cariniarz pisze:
Teraz nie pamiętam, jutro sprawdzę Ale wydaje mi się że tak. Wszysko się paliło oprócz ładowania. Auto normalnie zapaliło po dostarczeniu prądu do przewodu ładowania a kontrolka osobno sama sie zapalała. Bezpieczniki tez posprawdzałem. Myślałem że to stacyjka ale wygląda na to, że nie. Prąd mam w czerwonym przewodzie. Bigelektron wiesz może ,w którym ma być jeszcze?. Muszę szukac dalej... Dzięki za odpowiedź Pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: cariniarz dnia 2009-05-25 00:00:48 ]


No to na ktorym ma byc jeszcze zasilanie to akurat latwo sprawdzic....Zapalasz go na to twoje KROTKO-cokolwiek tam zwierasz i sprawdzasz na pracujacym silniku kontrolka gdzie niema zasilania w kostce stacyjki....beda wtedy 2 kable bez pradu z czego jeden z nich jak mu podasz napiecie to zakreci rozrusznik,a drugi to ten ktorego szukasz.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
No to na ktorym ma byc jeszcze zasilanie to akurat latwo sprawdzic....Zapalasz go na to twoje KROTKO-cokolwiek tam zwierasz i sprawdzasz na pracujacym silniku kontrolka gdzie niema zasilania w kostce stacyjki....beda wtedy 2 kable bez pradu z czego jeden z nich jak mu podasz napiecie to zakreci rozrusznik,a drugi to ten ktorego szukasz.



Rebusik rozwiazany starannie .
Prądu nie ma na biało-niebieskim przewodzie.
Tylko, że jak do tego doszedłem, to nagle zdałem sobie sprawę, że i tak mi to nic nie daje. Nie wiem gdzie ten przewód idzie. Znalazłem taki sam przy bezpieczniku w tej duzej skrzynce pod maska. Tylko, że tam akurat jest prąd a w książce jest napisane, że jest to bezpiecznik nie wykorzystany.

Chyba musze spasowac i pojechac do elektryka

Dzieki
Pozdrawiam