"Czyszczenie" układu chłodzenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WItam
Mam zamiar zabrać się za wymiane termostatu, i wszędzie na forum gdzie cyztam o wymianie jest gadka o "przeczyszczeniu" układu.

Jak miałoby to wyglądać Przelać 10 litrów wody destylowanej, a potem dopiero włożyć nowy termostat po czym zalać płyn do chłodnic ??

Proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem czy nie będę musiał się wybrać po zapas wody
  
 
Cytat:
2006-03-12 11:57:10, Cienki1980 pisze:
WItam Mam zamiar zabrać się za wymiane termostatu, i wszędzie na forum gdzie cyztam o wymianie jest gadka o "przeczyszczeniu" układu. Jak miałoby to wyglądać Przelać 10 litrów wody destylowanej, a potem dopiero włożyć nowy termostat po czym zalać płyn do chłodnic ?? Proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem czy nie będę musiał się wybrać po zapas wody



dokladnie cos w ten desen.
  
 
moze warto zalac jakis odkamieniacz do ukladu
  
 
Jakby miało to wyglądać z tym odkamieniaczem?
  
 
Cytat:
2006-03-12 11:59:51, PUNIU pisze:
moze warto zalac jakis odkamieniacz do ukladu



Hmmm a gdzie można by było coś takiego dostać? Na pierwszej lepszej stacji benzynowej dostanę

Dzieki za szybkie odpowiedzi.
  
 
uwazajcie z tym odkamieniaczem bo jak radiator jest wysłużony to se bidy narobicie!!! przepłukać wodą destylowana i koniec jak niebylo klopotów z chlodzeniem to wystarczy! chcecie mieć wycieki? a potem sypac proszku do chlodnicy?
  
 
Dzieki wielkie za odp ... jade po wodę destylowaną 10l starczy na przepłukanie