Dlaczego on mnie kopie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich

Dlaczego mój Polonezik mnie kopie - podczasz zamykania drzwi gdy łapie za krawędz.
Dlaczego on się tak elektryzuje.

Co mam zrobić żeby przestał.
BADY

[ wiadomość edytowana przez: BADY dnia 2003-03-24 12:53:19 ]
  
 
może za szybko jeździsz i elektryzuje się od pędu powietrza jak samoloty więc powinieneś cie uziemiać przed wysiadka wyrzucając łańcuch przez okno a zwłaszczana stacji benzynowej

a tak poważnie to niemam pojęcia skąd uciebie sie biorą ładunki statyczne. jedynym srodkiem zaradczym ptoponuje kupić pasek uziemiający. powinien pomuc ale nie usunie samego problemu
  
 
Wiosna idzie. Zauwarz ze zima Cie niekopal. Mnie kopie co roku zarowno Polonez jak i rodzicow Ford. Bez znaczenia. A co z tym zrobic ?
  
 
Jest jedna metoda żeby nie kopał. Zanim podniesiesz tyłek z fotela złap się za krawędź drzwi lub jakąś inną blachę. Efekt 100 %.
Co do elektryzowania to może Twoja mama przestała płukac w płynie na elektryzowanie Twoje ubrania
  
 
DZISIAJ MECHANIK PORADZILMI ABY PSIKNAC POKROWCE SIEDZEN SPRAYEM ANTYELEKTRYZUJACYM PODOBNO POMAGA!!!!
  
 
E tak spray nie pomoże. Wystarczy taki kawłek gumska przykręcić w z tyłu autka coby uziemił tą elektrycznie-niewyżytą bestiie
  
 
posiadam nawet dwa paski w niczym nie pomagaja!!!!!a spray wypróbuje to opowiem co to da!!!
  
 
Po piersze guma to izolator, wiec nic nie pomoze. Juz lepiej lancuszek metalowy. Po drugie ja tak mam od zawsze i trzeba to polubic. Nic sie nie wymysli, to ilosc tworzyw sztucznych uzytych do obic tapicerskich i do naszych ubran powoduje, ze tak sie dzieje.
  
 
Dlaczego on mnie kopie?

Kopnij go i ty.

A teraz poważnie.
Wszystko zależy od ubrania jakie nosisz i od materiału, jakim sa pokryte fotele.
Dzisiaj zmieniłem kurtkę z zimowej na wiosenną, wykonana z materiału z domieszką włokien sztucznych i :
- przy wysiadaniu z Brembosa kopie jak cholera (pokrowce miśki)
- przy wysiadaniu z dwójki nie kopie wcale albo niewielkie "pstryk" (tapicerka niby welurowa)
  
 
Janio już się wypowiedział.
A co do pasków to głupota, to nic nie daje. Pasek wykonany jest z gumy, który nie odprowadzi ładunków. A co do łańcuszka to odradzam, bo może się iskrzyć
Mnie kopie tak że mam już siniaki na rękach
  
 
Cytat:
2003-03-24 20:43:05, MAJCHAL pisze:
Janio już się wypowiedział.
A co do pasków to głupota, to nic nie daje. Pasek wykonany jest z gumy, który nie odprowadzi ładunków. A co do łańcuszka to odradzam, bo może się iskrzyć
Mnie kopie tak że mam już siniaki na rękach



Zawsze zastanawiałem się czemu te uziemiacze są gumowe
Mnie poldek kopie jak cholera (fotele miśki) - swój swemu wybaczy , ale jak trzepnęła mnie pare razy fabia sedan to dopiero odjazd...
Trzeba tylko ustalić czemu takie zjawiska elektrostatyczne zachodzą właśnie wiosną
  
 
Cytat:
2003-03-24 21:07:17, AdS pisze:
Zawsze zastanawiałem się czemu te uziemiacze są gumowe


A czy czasem te uziemiacze nie maja drucikow wsrodku zatopionych?-jak nie mają to rzeczywiscie jest to jakaś bzdura.
  
 
Zjawisko to zachodzi podczas nagrzeania się materiałów np. od słońca co skutkuje dośc łatwym odrywaniem się ładunków od materiałów, a my je przenosimy na sobie na innych materiałach. Wszystko do czasu kiedy się spotkamy z innym ( przeciwnym ) ładunkiem i mamy pstryk.
Nie ma to nic do tego wiosna, bo latem też to jest. Zimą mniej bo słońca mniej, a i wszechobecna wilgoć rozładowuje ten ładunek, zanim my na niego trafimy.
Padł pomysł by przed wyjsciem z samochodu dotknąć czegoś metalowego
Cytat:
Jest jedna metoda żeby nie kopał. Zanim podniesiesz tyłek z fotela złap się za krawędź drzwi lub jakąś inną blachę. Efekt 100 %.


No fakt metoda działa na 100%, bo zamiast być kopnietym podczas zamykania drzwi na zewnątrz samochodu to będziesz podczas dotykania owych drzwi przed wyjsciem z samochodu. Tak czy owak cię walnie
Są w sprzedaży różnego rodzaju spray'e do tapicerek, ale ja je olewam. Trochę sado-macho się w ciągu dnia przyda, przynajmniej się denerwuję i nie zasypiam za kólkiem
  
 
Cytat:
2003-03-24 21:12:47, road_runner pisze:
Cytat:
2003-03-24 21:07:17, AdS pisze:
Zawsze zastanawiałem się czemu te uziemiacze są gumowe


A czy czasem te uziemiacze nie maja drucikow wsrodku zatopionych?-jak nie mają to rzeczywiscie jest to jakaś bzdura.



Zawsze myślałem że są, tylko nigdy nie wiedziałem po co to komu. Jak byłem mały to myślałem że pomaga jak piorun szczeli a jak troszke podrosłem to już w ogóle nie myślałem (o tym).
  
 
Te uziemienia sa gumowe ale maja w srodku drucik. Zeby dzialaly trzeba je przykrecic do masy auta, tak zeby mialy z nia dobry styk a nie przez np lakier czy bitex. A dzialaja i tak roznie, choc czasem pomagaja.
  
 
Mój jest dobrze wychowany . Mnie nie rusza za to kopie moją kobitke
  
 
Cytat:
2003-03-24 21:34:40, SILAN pisze:
Mój jest dobrze wychowany . Mnie nie rusza za to kopie moją kobitke



Bo zupa była za słona.

Sorki, bo paliwo było chrzczone.
  
 
Cytat:
2003-03-24 14:27:07, SirNazgul pisze:
Jest jedna metoda żeby nie kopał. Zanim podniesiesz tyłek z fotela złap się za krawędź drzwi lub jakąś inną blachę. Efekt 100 %.
Co do elektryzowania to może Twoja mama przestała płukac w płynie na elektryzowanie Twoje ubrania



Precyzując: trzeba najpierw wysiąść z auta a potem energicznie stuknąć ręką w blachę (np. dach) w celu "odprowadzenia ładunków". Jak dotykałem dachu powolnym ruchem to mnie kiedyś tak "kopnęło", że hej!
  
 
PANOWIE I PANIE KUPIŁEM WCZORAJ PIANKE DO MYCIA POKROWCÓW!!!!WYMYŁEM NIA DWA SIEDZONKA(POKROWCE) I PROBLEM ZNIKNĄŁ!!!!POLECAM A KOPAŁ JUZ NIE ZBYT ZABAWNIE!!!WSZYSTKO JEST OK!!!POLECAM!!!!
  
 
Ja ściągnę pokrowce i wypiorę je w antystatycznym płynie do płukania tkanin,może to coś pomoże