Rezerwa - LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak można wyregulować rezerwę przy gazie, zaczyna mi mrógac po przejechaniu ok. 100 km.
  
 
Z tym to jest problem - przynajmniej u mnie.
Kontrolka rezerwy reaguje na "magnes" umieszczony we wskaźniku na butli, można to dosyć precyzyjnie wyregulować ale mi się do tej pory nie udało - nie wiem może powód jest taki że jest to czuły zegar a nasze drogi są takie jakie wiemy.
W każdym bądź razie ja wyłączyłem ten wskaźnik i jeżdżę na licznik
  
 
.... dokładnie. Na dodatek to ustrojstwo często się psuje. A wskazówka z tym magnesem lata jak oszalała podczas jazdy... stąd to miganie rezerwy. U mnie to nagle przestało działać mimo że kontrolke niedawno wymieniałem. Teraz za to świeci się rezerwa jak mam full zbiornik.
  
 
rezerwe reguluje sie przy butli na wskazniku ilosci gazu ( po zdjeciu pokrywy). Tylko trzeba patrzec na nia podczas postaju, bo podczas jazdy nie ma sensu!
  
 
Ja ustawilem po latach prub!!!!POWODZENIA!!!
  
 
U mnie od początku nie było kontrolki rezerwy,przy tankowaniu zeruję licznik i jest OK
  
 
dzięki za potrzymanie na duchu
  
 
A z tego co ja wiem u mnie na centralce od gazu jest dziurka na wkretaczek do potencjometru montazowego jak wlozyc tam wkretaczek to powinno by byc OK
Ale :
1.ja mam BRC i u mnie samoczynnie sie przelacza po przekroczeniu 2400 rpm
2. Jeszcze nie krecilem nie sprawdzalem bo na razie robie na rezerwie okolo 100 km i mi odpowiada
  
 
A ja problemu nie mam.
Wiedziałem że moje autki paliło 9 literków po trasie i 10.5 w mieście tak więc spokojnie na zbiorminku 48l mogłem zrobić 420 km
  
 
Wala 10,5 litra w mieście U mnie nie schodzi poniżej 13 litrów a na ogół bierze 15.

Co do rezerwy u mnie można było przekręcać jej mocowanie i ustawić rezerwę ale teraz urwał mi się ten magnesik i nie chce mi się tego naprawiać.
  
 
ja tez co tankowanie zeruje licznik i jakos jeszcze prawie nigdy mi lpg nie brakło
  
 
Na jakiej zasadzie dziala wskaznik w butli LPG ???
Wiem ze tam jakies magnesiki itp. ale co i jak tak naprawde to nie kumaty jestem.Prosil bym jesli ktos wie co i jak z tym wskaznikiem
  
 
A chodzi Ci o tą wskazóweczkę, na jakiej zasadzie zmienia położenie czy o samą rezerwę? Bo jeżeli chodzi o rezerwę to tu jest kwestia magnesika. U mnie (LOVATO) na wskazówce jest umieszczony magnes (ten drugi koniec). Na samym wskaźniku umieszczona jest taka przezroczysta osłonka, w którą wkręcony jest czujnik elektromagnetyczny z kabelkiem. Rezerwa włączy się gdy wskazówka z magnesikiem zbliży sie do tego czujnika. Regulacja polega na ustawieniu magnesu we wskazówce oraz tej osłonki z czujnikiem (kręcąc całą osłonką jak i wkręcając i wykręcając sam czujnik). Nie jest to wcale łatwe, ostatnio po dwóch latach jazdy bez rezerwy coś tam poruszyłem i wróciła, chociaż zapala się gdy zbiornik jest full, potem gaśnie i na nowo świeci gdy wskazówka jest już przy 0, a i tak wiem że 100 km jeszcze leciutko przelatam.
Mam nadzieję, że o to chodziło
  
 
O wskazowke,ma po obu stronach magnesiki i w srodku taki jakby stozek dotykajacy do metalu jakby mosiadzu przy zbiorniku.Co do czujnika rezerwy to inny temat niestety,ale to do cierpliwego rozpracowania sobie zostawiam
  
 
u mnie zato rezerwa pali sie ciągle, no czasami na ukach gaśnie więc chcąc wiedzieć ile mi zostało sugeruje się przejechanymi kilometrami, bo niewiem nawet jak sie do tego zabrać
  
 
Kiedyś bawiłem się w ustawianie tego ustrojstwa, ale zrezygnowałem i jezdżę na km. Pytałem się gościa w serwisie i też radził bardzij zwracaćuwagę naprzejechanekm niż sugerować się wskaźnikiem i kontrolką rezerwy.
  
 
A ja sobie ustawiłem i jak mi sie zapali rezerwa to przejeżdżam jeszcze około 100-110 km. Ta regulacja jest możliwa!
  
 
JA RÓWNIEŻ po wielu trudach ustawiłem ,ze rezerwa się mi włącza gdy mam w zbiorniku 15,5 litra gzau !!! a jak to zrobiłem, po prostu zatankowałem wtedy 20 zł (gdy zbiornik był pusty) i ustawiłem , powolutku kręciłem osłonką i ustawiłem tak ,ze gdy tylko się zapaliła kontrolka tak zostawiłem...ale naprawde nie bawiłem się żadna inna srubką..tylko tą osłonką..i teraz już mam rezerwe i wiem ile na niej moge przejechać....pozdrowka.
wcześniej sugerowałem się kolometrami i..dlatego nawet teraz nimi się bardziej sugeruje niż wskazaniem rezerwy....kwestia przyzwyczajenia....
  
 
Cześć.
Ja dostałem bardzo dobry sposób na ustawienie rezerwy na gazie. Nalęzy zatankować do pustego zbiornika odpowiednią ilość gazu (na ile km chcemy mieć rezerwę) i postępować tak:
- obrócić tą osłonę tak żeby rezerwa się zapaliła
- później delikatnie wrócić do położenia kiedy kontrolka rezerwy gaśnie
- następnie zabujać autem na boki
- jeżeli kontrolka nie zamruga, to obrócić minimalnie w stronę, w którą obracaliśmy osłonkę, żeby kontrolka się zapaliła. Trzeba robić to bardzo delikatnie, żeby nie przesadzić.
- następnie zabujać autem
- powtarzać do momentu, kiedy delikatne zabujanie auta spowoduje zamruganie kontrolki
Mam nadzieję, że dokładnie to opisałem i uda wam sie to wykorzystać. Ja dostałem ten sposób od kolesia i za pierwszym razem udało mi się ustawić rezerwę dość dokładnie (+/- 10 km, w zależności od jazdy). Życzę powodzenia. Sie ma.

Gajos vel Pedros

[ wiadomość edytowana przez: Pedros dnia 2002-10-23 19:09:22 ]
  
 
A ja miałem kiedyś rezerwę, ale na mojej butli przejeźdźam po mieście max 250 km, a rezerwę udało mi się ustawić na najmniej 100 km. Więc teraz kontrolki mi pokazują w kabinie ile mi jeszcze zostało gazu. A rezerwa zaświeca mi się dopiero jak mi zostaje resztka w butli