Programy regulacyjno-techniczne do naszych autek na CD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Chcialem poruszyc bardzo ciekawy i ważny temat.
Na pewno wielu z was miało styczność z róznymi programami pomagajacymi w naprawie i utzrymaniu naszego autka w jak najlepszej kondycji.
EPC które posiadam w sumie oferuje tylko liste wszystkich czesci do jakich mamy dostep w ASO ale sa programy z tego co czytam o bardzo rozszerzonych mozliwosciach.

Na allegro mozna kupic pelne wersje róznych programow, które według zapewnien sprzedających zawierają:
schematy elektryczne, naprawy, remonty silników, rysunki techniczne,klimatyzacja/ogrzewanie,bezpieczniki/przekazniki,
porady, lokalizacje sterowników, geometrię kól, momenty dokręcania śrub, kody serwisowe, ustawienia rozrządu i wiele wiele więcej niezwykle cennych informacji na temat niemal każdego auta.

Czekam na ciekawe opinie i wywody

pozdrowka
  
 
Cromm, chcesz kupic CD z takimi programami , chcesz sie dowiedziec, czy warto????
  
 
No nie ukrywam ze myslałem nad jakims programem jaki mozna dostac na allegro do ok. 50zł a o których pisalem ponizej.
no własnie czy warto i czy ktoś miał porównanie tego typu programu z np. książką HEZJODA (E-9) albo HAYESA (E-10) ?

O AUTODACIE to chyba mozna zapomniec, słyszałem ze to najlepsze kompedium wiedzy ale raczej nie do dostania przez zwykłego smiertelnika
  
 
Polecam ten program:
InfoTech WORKSCHOP

Zawiera dane regulacyjne z rysunkami wraz z listą czynności przeglądowych i schematami elektrycznymi do prawie wszystkich marek. Toyota jest w miarę dobrze opracowana. Zawartymi danymi dorównuje AutoDacie. I najważniesze można tanio kupić. Ja korzytam z wersi on-line z wykupinym abonamentem.
Poczytać o nim można TU lub TU
Pozdrawiam



[ wiadomość edytowana przez: kajjo dnia 2006-03-24 07:39:53 ]
  
 
Siemka !!

Widze ze wrociłeś KAJJO po dłuuuugiej przerwie

Ciekawy program musze rozwazyc jego zakup

pozdrowka
  
 
witam. a ja mam program Autodata cd2 (rok 2004) wersja angielska. jest mnóstwo modeli prawie wszystkich marek ale nie wszystkie są dostępne z tej jednej płyty. carina e z 95 roku silnik 4a-fe jest dość dobrze opisana.
  
 
A do Corollek 1993r. z silnikiem 4e-fe ?
  
 
dla modelu: toyota corolla (rok:92-97) 1,3 4e-fe 65kW (88KM) 6000rpm, Tuned for:R-cat, Fuel System Description: MFI-i. To co jest dostępne:
1. technical data
2. repair times
3. wheel alignment, tyre sizes and pressures
4. timing belts
5. service schedules, service illustrations
6. diagnostic, trouble codes
7. engine management, component testing
8. engine management, trouble shooter
9. airbags
10. air conditioning
11. anti-lock brake systems
12. component locations
13. wiring diagrams

opcje niedostępne:
1. service indicator
2. key programming
3. engine management, pin data

pozdro
  
 
Czyli nie obsluguje:
1. Wskazowki serwisowe ? /bezpośr. tłum./ wskaźnik służbowy
2. kluczowe programowanie ? cos z kompem, jego
programowanie ??
3. Zarządzanie silnikiem, pin czyli szpilka ale to chodzi raczej o jakies
dane o gnieździe diagnostycznym albo z tymi stykami (szpilkami)
tak ja to odbieram
Ale o co chodzi dokladnie z tym zarzadzaniem silnikiem i jakich
funkcji nie obsluguje

Ciekawe

Z funkcji obslugiwanych raczej idzie dojsc o co chodzi
  
 
Cytat:
2006-03-24 07:29:16, kajjo pisze:
Polecam ten program: InfoTech WORKSCHOP Zawiera dane regulacyjne z rysunkami wraz z listą czynności przeglądowych i schematami elektrycznymi do prawie wszystkich marek. Toyota jest w miarę dobrze opracowana. Zawartymi danymi dorównuje AutoDacie. I najważniesze można tanio kupić. Ja korzytam z wersi on-line z wykupinym abonamentem. Poczytać o nim można TU lub TU Pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: kajjo dnia 2006-03-24 07:39:53 ]



Widziałeś ten program na płytkach?
Myślałem o czymś takim, ale nie wiem, czy ave 2.0 jest dobrze opacowana...
Pozdr. P.
  
 
Widziałem ten program na płytkach ale korzystam z wersji internetowej on-line czyli łączę się z serwerem infotechu bo ta opcja daje najwięcej możliwości i dane na serwerze ciagle są uaktualniane. Ale wersja płytowa też zawiera dużo danych.
  
 
Cytat:
2006-03-30 07:16:29, kajjo pisze:
Widziałem ten program na płytkach ale korzystam z wersji internetowej on-line czyli łączę się z serwerem infotechu bo ta opcja daje najwięcej możliwości i dane na serwerze ciagle są uaktualniane.


a mozesz zapodac link??? szukam tego i nie moge znalezc
  
 
A jak wygląda opis ave 2.0 benzynka z 2000 r. silnik 3SF-E...?
P.
  
 
Podaję link do

WORKSHOPA

Można sprawdzić wersję demo w języku angielskim.
Chcąc zobaczyć pełną wersję polskojęzyczną należy wykupić abonament i zalogować się.

Ostatnio w oddziałach FOTY można było dostać bezpłatną, 30-to dniową wersię testową INFO-Techu.


[ wiadomość edytowana przez: kajjo dnia 2006-03-31 08:41:19 ]
  
 
No ale ten abonament to przydaje sie tylko w nowych modelach kiedy ta baza na bieząco jest uaktualniana bo jesli chodzi o przykladowo EE-101 to sądze ze ta baza jest caly czas taka sama
  
 
No właśnie nie bo na bieżąco są dokładane nowe wykresy i opisy nawet do starszych modeli.
  
 
A cenowo jak to wygląda ?
Jesli to nie jest tajemnica
  
 
Szczerze to nie wiem bo nie ja za to płacę. Ja mam tylko udostępnione hasło.
  
 
Mam Info-Techa i Autodatę,jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na maila lub najlepiej skypa.