Reset ?jak?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czasem essi nie pracuje tak jak trzeba. Zdarza sie ze gasnie na zimnym, czasem ma problemy z obrotami i ogolnie faluje na wolnych. Postanowilem sprobowac rzeczy najlatwiejszej "reset kompa". Stracilem godzine przeszukujac forum, kazdy post inaczej zaleca. Dlatego pytam ponowni jak zrobic to by bylo dobrze? Rozumiem ze zdejmuje minusową kleme na kilka minut, potem mam zamiar zostawic na wolnych na powiedzmy 5 minut i jazda na miasto. Bedzie tak dobrze ?
  
 
yo !
z tego co sam pamietam to zalecali 3 minuty na jalowym biegu ale zrob z 5 i 7 kilometrow tak zeby sie dogralo wszystko ale zrob tak z 10 km... o ile mnie pamiec nie myli , a ta poza tym tez chyba to sobie zrobie
elo elo
  
 
zacytuje cosik:

Samoadaptacja układu sterowania silnika:
Po odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej następuje skasowanie danych zawartych w pamięci elektronicznego urządzenia sterującego. Po ponownym podłączeniu akumulatora, uruchomieniu silnika i bezpośrednim ruszeniu samochodem wystąpią objawy nieprawidłowej pracy: mniejsza moc silnika, przerywanie podczas przyspieszania oraz nierównomierna praca silnika na biegu jałowym. W celu przywrócenia zapisu w pamięci właściwych parametrów pracy silnika przez obwód samoadaptacji elektronicznego urządzenia sterującego należy uruchomić silnik, pozostawić silnik pracujący na biegu jałowym przez 3 minuty, zaś po nagrzaniu do normalnej temperatury pracy utrzymać pracę silnika z prędkością 1200 obr/min przez 2 minuty (albo przejechać nie mniej niż 8 kilometrów).
  
 
pytasz ja powiem tak - poszukaj w wyszukiwarce w FAQ
a nie od razu pytaj