Skrzypiące amortyzatory

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam mały przebieg 89 000 km i skrzypią mi amortyzacoty. Może to sprężyny, a może poduszki amotryzatorów?
  
 
Tył czy przód?
Zresztą co za różnica mi skrzypią jedne i derugie - Witaj w klubie!
  
 
Przód. Powiedz mi czy to mozliwe aby skrzypiały sprężyny, tak mi powiedzieli w warsztacie. czy da się temu jakoś zaradzić zasmarować? Czy nalezy wymienić niezwłocznie?
  
 
jezeli ci skrzypi to pewnie sworzen wahacza a nie sprezyna .wstrzyknij oleju do wsorznia pod ta gume i jak przestanie to masz winowajce
a jak nie to prsyakaj wd 40 na sprezyne i zo baczysz czy cos sie poprawialo moim zdaniem to sworzen.pozdrawiam
  
 
Jak tylko skończyły się mrozy to zaczęło mi autko skrzypieć, najpierw z przodu (lewy), a potem tył. Podczas wymiany osłony przegubu miałem swobodny dostęp do kolumny - mogłem sobie nią pokręcić. Użyłem nawet lekko WD40 i nic to nie dało. Tez w którymś wątku pytałem czy to jest łożysko oporowe do wymiany czy można je posmarować. Z racji tego że nie posiadam ścisków do sprężyn dałem sobie spokój - niech skrzypi byle by się nie urwało. Kiedyś to zrobię.
Jeśli chodzi o tył to mam podejrzenie że skrzypi mi nie zawieszenie a tuleje stalowo-gumowe tylnej belki. Sam się zdziwiłem czy to możliwe ale z tamtąd właśnie dochodzą te nieprzyjemne odgłosy. Smarować tego jeszcze nie próbowałem.
Co ty na to?
  
 
podlacze sie mi strasznie skrzypi przod tylko jak jest cieplo nigdy w zimie odglos lamiacego sie i tonacego tytanika strasznie mnie to wkurza sledze watek i czekam na jakis technike opanowania tego

pozdrawiam
  
 
Właśnie z przodu skrzypienie jak w tytanicu. Moja żona mówi że jak czegoś nie zrobię z tym to przestanie ze mną jeździć. Coż jak się prowadzi nowego Focusa to mozna wybrzydzać... Ja jestem przywiązany do essiego. Powiedziałem sobie muszę nim zrobić 200 tys. km i nic mnie od tego zamiaru nie odwiedzie...
  
 
To samo, mi z tyłu skrzypi albo ta tuleja gumowa (czy jakos tam) albo ten sforzeń wachacza, czy np. zużyte sprężyny mogą być tego przyczyną?
  
 
W serwisie mi powiedzieli, że sprężyny są zużyte i skrzypią ale mi się w to wierzyć nie chce... Skrzypienie jest charakterystyczne jak samochód jedzie na zakręcie ma skręcone koła to skrzypi. Może być, że mocowanie prężyny pociera o gumę??? I gość mi wymieni sprężyny i skrzypienie zniknie ale nie dlatego że wymienił sprężynę tylko, ze poruszał przy mocowaniu sprężyny...?
Nie jestem ufny co do mechaników. Niestety mają tak, że próbują nie do końca uczciwie wyciągnąć kasę..
  
 
a ja wam powiem i zapytam od razu - czy wymienialiście gumy stabilizatora ???
ja wymieniłem - nie brałem badziewia - i skrzypia mi one własnie , przyznam od razu , ze wymieniałem " na odgiętke"
nie wiem czy ma to wpływ .
2 razy spryskiwałem miejsce gdzie guma trzyma stabilizator ale od strony koła ( z kanału nic sie nie da) - po 2 tyglach znowu lipa- i popryskałem od strony silnika
po tym jak narazie jest spokój
i być moze to ów gumy ... ????


[ wiadomość edytowana przez: le-mar dnia 2006-05-15 16:43:58 ]
  
 
na skrzypiące gumy oraz plastiki najlepszy jest teflon w srayu albo
silikon w sprayu. tak pozbyłem się skrzypiących miejsc co prawda
nie zawieszeniu ale plastików w kabinie
  
 
Cytat:
2006-05-15 18:39:13, banks pisze:
na skrzypiące gumy oraz plastiki najlepszy jest teflon w srayu albo silikon w sprayu. tak pozbyłem się skrzypiących miejsc co prawda nie zawieszeniu ale plastików w kabinie



a jak konkretnie smarowales te plastiki tak BTW tez z checiam bym sie pozbyl skrzypienia plastiku przy kierownicy, zdejmowales plastik czy jak? zmarowales krawedzie jakos nie potrafie tego objąć
  
 
Nie wiem jaki masz model ale u mnie swego czasu tez skrzypialo, okazalo sie ze gumy na wachaczu wiec wymienilem je i przy wymianie posmarowalem smarem i jest git
  
 
Własnie ostatnio mi też zaczął skrzypieć tył.
I to było po tym jak "porządnie" umyłem samochód myjką ciśnieniową. Potrakrowałem sprężyny i amortki i teraz mi skrzypi, a właściwie, to nie skrzypi a tak specyficznie tłucze.

Można amortyzatory gazowe jakoś posmarować?
Ewentualnie sprężyny?

W każdym razie niebawem zaczne walczyć i lekko się nie poddam, bo to "skrzypienie" jest wyjątkowo drażniące.

Pozdro
  
 
Jesli mogę coś podpowiedzieć to na tuleje wahaczy i gumy stabilizatora wstrzyknijcie strzykawką wazeline w płynie . Taką to można kupić w sklepie z czesciami i sprzętem maszyn do szycia. Jest zloty środek na skrzypiące tulejki i gumy. Koszt tej wazelinki to okolo 3zł(100ml) bodajże Żadnych WD40!!!!
  
 
To w takim razie jest szansa, że próbują na ciągnąć nba wymiane sprężyn po 250 sztuka każda. Mówią, że to sprężyny skrzypią... Jakoś nie mogę sobie ego wyobrazić dlaczego spręzyny miałyby skrzypieć???
  
 
Ja miałem tak samo ze mi przód skrzypiał dałem reke uciąć ze to amortyzator lub spreżyna. A to te gumy na wahaczach !!!!!!!!!!!
  
 
Adam zgadza się z Tobą ale tezę o sprężynach wyglosili mi w serwisie i bym je wymienił, gdyby juz wcześniej nie wymienili mi dobrych tarcz hamulcowych
  
 
Serwis może uczy sie fachu na klientach. chwila nie uwagi i brak wiadomości na nie które tematy i można stracić kilka groszy.
Nie ma takich osób co wiedzą wszystko na temat forda.Ale w serwisie powinni wiedzieć wiencej niz my bo to ich zadanie.
Uważam ze pytania pytania pytania i dopiero do serwisu aby nie wykrecili
  
 
W konsekwencji naszej rozmowy mam pytanie. Po czym można poznać, że sprężyny są do wymiany?