Huczenie przy prędkości 80 km/h

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czym to może byc spowodowane??
czy może to być któreś z łożysk?? jak tak to jak to sprawdzić na postoju
  
 
zapewne łożysko...
  
 
Cytat:
2006-04-04 22:39:56, mariobros pisze:
zapewne łożysko...



ale jak wychwycić które?
  
 
mnie jak mechanik sprawdzal lozyska to podniosl na podnosniku [takim duzym] cale auto do gory i zaczal krecic kolami i kazdym z osobna i tak wiedzial co i jak
  
 
nie polecam wymiany łożysk w jednym kole, u mnie zawsze po wymianie jednej strony po 2 tyg padała druga strona i uwaga przy dokręcaniu!!! zbyt mocne dokręcenie i łożysko nawet nowe umrze szybciutko
  
 
Od opon też moze Ci huczeć, przeważnie dzieje sie tak gdy opona jest pozobkowana a essi ma skłonność do ząbkowania opon na tylnej osi. Pózniej wydaje sie że to łożyska
  
 
Cytat:
2006-04-05 00:10:16, Senna pisze:
Od opon też moze Ci huczeć, przeważnie dzieje sie tak gdy opona jest pozobkowana a essi ma skłonność do ząbkowania opon na tylnej osi. Pózniej wydaje sie że to łożyska


Ale wyząbkowania trudno nie zauważyć... No i jeśli to łożysko, to będzie buczało głośniej, niż gdyby to wyząbkowanie opon było odpowiedzialne za hałas...
  
 
Witam
miałem ten sam problem (huczenie) winą było łożysko, po wymianie na nowe też było troche hałasu ale to były zimówki fuldy wymieniłem na letnie i juz jest cichutko, sprawdzasz windujesz koło do góry i wprawiasz go w ruch i wtedy słyszysz czy Ci łożysko szumi uszkodzone oprócz szumu daje duże opory ruchu możesz też zauważyć bicie boczne. Co do wymiany jeżeli nie masz doświadczenia to leoiej oddaj do mechaniak koszt w Krakowie to około 70 zł.
pozdrwiam
  
 
JEŚLI CHODZI O SPRAWDZENIE CZY MASZ LUZ NA ŁOZYSQ to podnieś furke i złap koło u góry i u dołu i poruszaj nim do siebie i od siebie (tak jakbyś chciał zdjąć je) a potem to samo po bokach jeśli będziesz czół luz i lekkie ciche pukanie to jest opcja że to łożysko... ale może to być również opona moze byś wibita lub spadł cieżarek z felgi i trzeba wywazyć... opcji jest wiele ...
  
 
dokładnie łozyska wymienia się odrazu po 2 sztuki - wymieniłem 2 miechy temy lewe przód - prawe juz świszczy
  
 
Pamiętać należy ,że nie zawsze łozyska są winne za huczenie lub buczenie.U mnie jak kupiłem essiego także coś huczało.
Wiadomo na początek poszły koła lecz wszystko było w porządku.
Później co wydawało by sie logiczne na przegląd poszły łożyska lecz tutaj także było ok.Co się okazało ku mojemu wielkiemu zdziwieniu winna hukowi była skrzynia biegów ,która poszła do wymiany - mechanizm różnicowy był rozbebeszony i huczał ,że aż miło
Po wymianie do dzisiaj jest cicho.
Z opowieści z rejonu strefy 11 mogę przytoczyć ,że u pewnego kolesia za hałas ( huczenie ) były odpowiedzialne kołpaki - nabierały w czasie jazdy powietrza i huczało.

Pozdrawiam