Motylki - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2003-04-30 15:42:32, arturw pisze:
Ile kosztowało Cie poszerzenie 4 felg i czy cena jest uzależniona od szerokości poszerzenia czy to akurat nie robi róznicy ? Pytam bo szukam felg 13x7 bądź szerszych ale nie mogę nic sensownego znaleźć , co więcej w Warszawie to nawet nie znalazłem żadnego warsztatu który by tego się podjał poszerzenia felg stalowych. Na Łuckiej nie chciali już ze mną gadać na ten temat. Jedyne co znalazłem to oferta odwrócenia obręczy na feldze bez poszerzenia, a to mnie nie interesuje. Jakby ktoś coś wiedział na temat bardzo szerokich aluminiowych felg 13(np pięcioramienne ATS) bądź stalowych, bądź poszerzenia to dajcie znać. I jeszcze jedno ET jak najmniejsze.
Pozdrawiam



Mam pytamko....A jakie ty chcesz założyc opony skoro szukasz felg o szerokości 7" i większych? Taki szeroki rozmiar na 13" feldze ładnie sie prezentuje ale znalezienie odpowiedniego rozmiaru może nie byc łatwe... Na taka szeroką fele, jak podałeś 7" i większą, to min. 195 szerokości....a wysokość opony...hmm... Kiedy miałem 13" alu to udało mi sie zdobyć 195/70/13 ale potem pekł kord i koniec szybkiej jazdy ... A ceny nowych opon są bardzo wysokie...szczególnie szerokich... lepiej zainwestować w 14" bo wybór szerszych opon i ich wysokości jest o niebo lepszy...
  
 
Cytat:
2003-04-30 13:56:36, Janio pisze:
A klubowy zaopatrzeniowiec będzie w najbliższą niedzielę na giełdzie


Mam nadzieję, że o mnie nie zapomni.
  
 
Cytat:
2003-04-30 19:10:48, leon pisze:
Cytat:
2003-04-30 13:56:36, Janio pisze:
A klubowy zaopatrzeniowiec będzie w najbliższą niedzielę na giełdzie


Mam nadzieję, że o mnie nie zapomni.



Nie zapomni
  
 
Cytat:
2003-04-30 18:15:13, OLI_F50 pisze:
Cytat:
2003-04-30 15:42:32, arturw pisze:
Ile kosztowało Cie poszerzenie 4 felg i czy cena jest uzależniona od szerokości poszerzenia czy to akurat nie robi róznicy ? Pytam bo szukam felg 13x7 bądź szerszych ale nie mogę nic sensownego znaleźć , co więcej w Warszawie to nawet nie znalazłem żadnego warsztatu który by tego się podjał poszerzenia felg stalowych. Na Łuckiej nie chciali już ze mną gadać na ten temat. Jedyne co znalazłem to oferta odwrócenia obręczy na feldze bez poszerzenia, a to mnie nie interesuje. Jakby ktoś coś wiedział na temat bardzo szerokich aluminiowych felg 13(np pięcioramienne ATS) bądź stalowych, bądź poszerzenia to dajcie znać. I jeszcze jedno ET jak najmniejsze.
Pozdrawiam



Mam pytamko....A jakie ty chcesz założyc opony skoro szukasz felg o szerokości 7" i większych? Taki szeroki rozmiar na 13" feldze ładnie sie prezentuje ale znalezienie odpowiedniego rozmiaru może nie byc łatwe... Na taka szeroką fele, jak podałeś 7" i większą, to min. 195 szerokości....a wysokość opony...hmm... Kiedy miałem 13" alu to udało mi sie zdobyć 195/70/13 ale potem pekł kord i koniec szybkiej jazdy ... A ceny nowych opon są bardzo wysokie...szczególnie szerokich... lepiej zainwestować w 14" bo wybór szerszych opon i ich wysokości jest o niebo lepszy...



Opony to nie problem, w chwili obecnej cekają na mnie u znajomego wulkanizatora cztery 205 -ki, a jak będę potrzebował szersze to też mi przywiezie. Dla mnie stanowi problem felga a nie guma. Mam teraz możliwość kupienia kompletu magnezowych 13 x7,5 ET 14 z oponami 205\60 oraz 13x8,5 ET zero z 245/55 ale nie wiem jakie może być najmniejsze ET na przednich kołach, tak żeby dało się jeszcze skręcać. Zastanawiam się czy ET 14 to nie za mało na przodzie ?
  
 
mnie sie wydaje ze czym mniejsze et to bardziej felga wystaje wiec jak masz et 14 to felga z opona bedzie ci wystawac poza obrys samochodu wiec raczej nie bedzie o nic obcierac. Tak to moj tok rozumowania
  
 
Właśnie może obierać o błotnik przed kołem i za kołem jak za bardzo wystaje. I wtedy trzeba kombinować albo z poszerzaniem błotników albo z podcinaniem i nakładkami. A tego chciałbym uniknąć.
  
 
mam namiary na poszerzanie felg - w Józefowie k. Wawy.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:

Opony to nie problem, w chwili obecnej cekają na mnie u znajomego wulkanizatora cztery 205 -ki, a jak będę potrzebował szersze to też mi przywiezie. Dla mnie stanowi problem felga a nie guma. Mam teraz możliwość kupienia kompletu magnezowych 13 x7,5 ET 14 z oponami 205\60 oraz 13x8,5 ET zero z 245/55 ale nie wiem jakie może być najmniejsze ET na przednich kołach, tak żeby dało się jeszcze skręcać. Zastanawiam się czy ET 14 to nie za mało na przodzie ?



ET=14 może (ale nie musi) nie wystarczyć na przód bo za szeroka jest felg (oś płaszczyzny montarzu wynosi prawie 11 cm, a więc może nieco za głęboko się chować w nadkolu w porównianiu z alu szprychową a'la BBS do Poldka , którą opisałem ponizej)... ale jesli możesz to załóż taką felgę na przód i sprawdz czy bedzie ocierać o sprężynę czy/i o wahachacz... Jeśli nie to ok...Natomiast na tył....podziwiam cię , że takie szerokie chcesz założyć...przy szerokości felgi 8,5 " i ET=0 to wtedy płaszczyzna montarzu felgi na piastę bedzie wynosić prawie 10,8 cm co w przypadki polonezowskiej alufelgi 0 ET=29 płaszczyzna ta wynosi ok. 9,25 cm. Sam widzisz, tył powinien być ok ale jak zauwarzono, moga ci ocierać o nadkola...Przy montarzu takich szerokich felg może się okazać niezbędne ich poszerzenie...
  
 
Cytat:
2003-05-05 11:43:53, OLO pisze:
mam namiary na poszerzanie felg - w Józefowie k. Wawy.



Za ile??? Bo aj namierzylem sobie motylki
  
 
U mnie w Środzie poszerzenie kosztuje 50zl za sztukę bez wzgl. na szerokość poszerzenia, ale od 2 felg i więcej + koszt pasków blachy o gr. 2,5-3 mm na poszerzenie.
  
 
Cytat:
2003-05-06 09:23:22, OLI_F50 pisze:
U mnie w Środzie poszerzenie kosztuje 50zl za sztukę bez wzgl. na szerokość poszerzenia, ale od 2 felg i więcej + koszt pasków blachy o gr. 2,5-3 mm na poszerzenie.



Jakby co Oli to dostarczę ci fele do poszerzenia
  
 
Nie ma problemu, Janio... Daj tylko cynka kiedy ....