Problem President johny II ASC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam radyjko johny II ASC i straszne mi szumi jedynie gdy pokretla skrece sql na godz 12 i rf gain na 12 to czysto czyli nic nie szumi.Lecz wtedy zasieg jest bardzo maly.A natomiast ASC tnie mi wszystko co sie da.No chyba ze odleglosc to 200m>na rozkreconym radiu na maxa zasieg okolo 12km w zabudowanym.Pytanie moje jest czy jezeli wewale antene presidenta texas to bedzie lepiej.A jezeli nie to co robic (SWR 1.2)

  
 
kolego a pod co masz podlaczone radio? jesli pod zapalniczke to lepiej podlacz bezposrednio pod akumulator. tez mi strasznie szumialo i rf gain i sql mialem mocno skrecone. po podlaczeniu pod aku problem zniknal... radio to uniden 520
  
 
Spróbuje jak bede mniec troche wolnego czasu pod same aku bo teraz cigne prad od zapalniczki.pozatym wysylam go na regulacje asc


A jak z ta Antena texas do tego zestawu czy moze cos innego?
  
 
Cytat:
2007-03-13 08:09:09, mafiozo01 pisze:
Spróbuje jak bede mniec troche wolnego czasu pod same aku bo teraz cigne prad od zapalniczki.pozatym wysylam go na regulacje asc A jak z ta Antena texas do tego zestawu czy moze cos innego?



texas??? kto dzisiaj jeszcze kupuje teksasa???

sa antenki lepsze od niego za 50% ceny
zreszta przeczytaj tescik anten jest przyklejony na tym forum

o 200% lepsza antena to sirio performer 5000
lemm 3001 itp a o połowe tansza nie mowiac o wytrzymałosci mechanicznej
  
 
Witam,
miałem kiedyś to radyjko i zmiany anteny nic nie dały. Problem z ASC jest szczegółowo opisany na www.cb-radio.pl. Trzeba albo wysłać radyjko do serwisu do Częstochowy na regulację ASC (jesli jest nowe na gwarancji, to robią to za darmo) lub po prostu zmienić radyjko na lepsze. Pozdrawiam.
  
 
Radyjko bylo w czestochowie wrucilo dosc szybko ale rewelacji niema a co za radyjo bys polecal zamiast johnego? Antene mam colorado
  
 
Przetestowałem Unideny i większość z tego co oferuje President. Z nowych radioodbiorników polecałbym Ci Johnsona II z ASC (ma 3 dobre filtry: ANL, NB, Hi-cut, dobrze ustawiony Local-odpowiednik Rf-gain). Proponuję jednak rozejrzeć się za używanym, niegrzebanym radyjkiem starszej generacji. Ja tak zrobiłem kupując na Allegro Presidenta Herberta, co w połączeniu z antenką Sirtel Santiago 1200 (2 m wysokości) dało w pełni zadawalający rezultat. Niektórzy polecają jeszcze Alany 48 w wersji Classic, ale nie używałem, więc nie mogę ci w tym temacie więcej doradzić. Powodzonka i trafnych decyzji przy wyborze sprzętu.
PS. Jest taki sklep internetowy www.cbman.pl - tam kupiłem kiedyś Johnsona za 600 PLN + przesyłka.
  
 
narazie mam tego mojego johnego II w polaczeniu z colorado daje super efekt ale na rozkreconym radiu a jezeli juz skrece to tnie 50% rozmow a jak wyglada asc w johnsonie?
  
 
Wg mnie działało poprawnie. Przy włączonej funkcji Local praktycznie nie dotykałem się radia w czasie trasy. Jeśli masz czas i chęć to wejdź na www.cb-radio.pl, tam można poczytać sporo o tym i innych radyjkach. Pozdrawiam.