President Harry

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem nowym użytkownikiem CB i mam nadzieje że dowiem się tutaj coś więcej na tamat CB .
Kupiłem radio President Harry z anteną Leem 130 cm zainstalowałem ten zestaw w Fordzie transicie antene zamocowałem nad dzwiami kierowcy robiąc dziurę w dachu i problem polega na tym że mam bardzo krutki zasięg odbioru i nadawania ok. 2 km na tej odległości radio działa idealnie ale nic dalej . W czym może tkwić problem
  
 
Czy antena była strojona?
  
 
Nie ale sprzedawca zapewnił mnie że była strojona w jego aucie
  
 
Antenę stroi się do konkretnego auta, do konkretnego miejsca na aucie.
Zestrojenie anteny to podstawowa czynność jaką trzeba wykonać po założeniu zestawu CB.
Czemu sprzedawca sprzedał Ci antenę, którą używał na swoim aucie?
To jakiś przekręt, tym bardziej, że twierdzi, że zestrojenie na jego aucie załatwia sprawę... Gdyby tak było to wszystkie anteny byłyby zestrojone fabrycznie i nie byłoby w ogóle konieczności strojenia.
  
 
Dziękuje bardzo za wyjaśnienie tematu , biore się już za strojenie ale ciekawi mnie jeszcze jedno czy antena do tego radia nie powinne być dłuższa bo moja ma 130 cm
  
 
Długość anteny nie ma nic do radia...
Nie jest tak, że jeśli masz radio "X" to musisz mieć antenę o jakiejś tam długości, a jeśli masz radio "Y" to antenę musisz mieć inną...
Po prostu im masz dłuższą antenę tym lepszy zasięg możesz uzyskać.
130 cm to całkiem przyzwoita długość.
  
 
Dzieki twojim radą wyszło jeszcze pare innych drobiazgów które musze usunąć Dzięki dam znać jak wszystko będzie OK
  
 
W porzadnym serwisie dobiara ci odpowiednia antenke do radia. Ja mam te same radyjko co ty + antenke New Alaska i do 10km mam zasieg.
  
 
Cytat:
2005-08-31 22:23:34, ArturF12 pisze:
Jestem nowym użytkownikiem CB i mam nadzieje że dowiem się tutaj coś więcej na tamat CB . Kupiłem radio President Harry z anteną Leem 130 cm zainstalowałem ten zestaw w Fordzie transicie antene zamocowałem nad dzwiami kierowcy robiąc dziurę w dachu i problem polega na tym że mam bardzo krutki zasięg odbioru i nadawania ok. 2 km na tej odległości radio działa idealnie ale nic dalej . W czym może tkwić problem



To że masz antenę nad drzwiami może być powodem że antena działa kierunkowo ale 2 km to kpina a nie zasięg.
Prawdopodobnie nie masz połączonej anteny z masą (blachą dachu). Antenka powinna mieć podkładkę z ząbkami żeby przebić się przez lakier do gołej blachy i połączyć ekran przewodu z masą. Ja kiedyś dawałem nawet dodatkową blachę aluminiową żeby mieć lepszą przeciwwagę i zasięg miałem do 25 km. Teraz na magnesówce mam do 15 km.
Strojenie anteny jest konieczne.