Czy President Johnny posiada ASC??nie Johnny II tylko Johnny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich!!!
jestem pierwszy raz na tym forum i bardzo mi sie tu podoba
przede wszystkim forum pomoglo mi w dokonaniu ostatecznej decyzji o sprzedaniu niedawno zakupionego alana 78...
i teraz mam pytanko!!czy ktos moze mi powiedziec czy w Presidencie Johnny jest funkcja ASC??bo wiem ze w Johnny II posiada taka...i wogole jak czesto przydaje sie taka funkcja.bede teraz jezdzil sporo po Polsce,bede wjezdzal do miast w ktorych bede musial szukac moich punktow do ktorych mam zostawic towar.czy ta funkcja bedzie przydatna??
pozdrawiam
  
 
Na pytanie czy posiada odpowiedzieć łatwo Posiada jeśli jest to Johnny II ASC - tak został oznaczony ten model. Natomiast istnieje Johnny II i bez ASC, a stary Johnny nie miał ASC w ogóle.
Czy ta funkcja jest przydatna? Zdania są podzielone, nie jest to coś ponad to co można uzyskać ręcznie, po prostu niejako automat zwalnia Cię z kręcenia czasem gałką squelch'a - robi to za Ciebie elektronika.
Można spotkać się z opiniami, że funkcja ta jest jakby "nadgorliwa", tzn, że czasami wycina za dużo, albo urywa początki wypowiedzi Twojego rozmówcy...
Ja uważam że nadmiar ingerencji automatów w nasze życie jest zbędny, dlatego chyba wolę radia bez ASC, ale jeśli ktoś lubi sprzęt po prostu włączać i nie ingerować za bardzo w jego ustawienia, godząc się jednocześnie z pewnymi niedociągnięciami czułości tego systemu niech bierze radio z ASC
  
 
czyli najlepiej kupic sobie Unidena 520 w takim razie...bo johnny II ASC oprocz ASC rozni sie jeszcze czyms od 520??a mam jeszcze pytanko.czy w takim razie duzo trzeba krecic w miescie jak sie jest??tzn ustawia sie raz czy trzeba krecic czesciej??mowie tu o pobycie w jednym miescie.
  
 
Różni się trochę.
Uniden 520 to odpowiednik starego Johnny'ego.
Johnny II jest ciutkę nowocześniejszy, ma Hi-Cut, czyli redukcję wysokich częstotliwości, a oprócz tego wszystkie Presidenty różnią się od Unidenów tym, że zamiast praktycznie nieprzydatnej "szybkiej 9" mają całkiem przydatną "szybką 19".
Acha, no i z tego co kojarzę to Johnny II ma regionalizację czy jak to się tam nazywa, multistandard... Da się go chyba przestawiać zależnie od kraju w którym się jest uzyskując specyfikację danego kraju (piątki/zera, AM/FM, itd...) - tak mi się wydaje, o ile już czegoś nie mieszam...
W każdym razie różnic kilka jest na plus dla Jasia II z AeSCe Pytanie tylko czy warto za nie dopłacać? Po prostu zależy od indywidualnych upodobań, możliwości finansowych itp