[DOHC] Gdzie jest odpowietrzenie silnika?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam kwestia jest nastepujaca cos mi w komorze paruje jak dymiarka nie wiem o co b az tu dzisiaj ktos mnie uswiadomil ze nie mam podlaczonego odpowietrzenia silnika do filtra i stad te spaliny wylatuja czy ktos moze mi powiedziec gdzie znajduje sie wyjscie owego odpowietrzenia mam 2.0
  
 
Tak mniej wiecej to pod kolektorem ssącym powinna wystawać taka rurka . Możesz albo poprowadzić rurą do gaźnika albo założyć na ten wystający krucieć jakiś filterek
  
 
Cytat:
2006-06-02 22:57:16, Drag-On pisze:
Tak mniej wiecej to pod kolektorem ssącym powinna wystawać taka rurka . Możesz albo poprowadzić rurą do gaźnika albo założyć na ten wystający krucieć jakiś filterek



tylko nie zatykaj tego w żadnym wypadku bo wywali ci olej wszystkimi zimeringami
  
 
Heh ja zatykać tego nie zamierzam, mam tylko założony filtr na to (wkład filtra oleju do stara czy czegoś tam) bo rurki już nie mam gdzie podłaczyc
  
 
U mnie znajduje się to nad pompką paliwa (czyli pod kolektorem ssącym) i jest połączone z obudową filtra powietrza (za pomocą węża gumowego).
  
 
Czy są jakieś przeciwskazania (oprócz prawnych/ekologicznych), aby wprowadzić odmę na zewnątrz (atmosfera) zamiast do filtra powietrza? Uszkodziło mi się jej doprowadzenie do filtra. Zaobserwowałem, że leci z niej ciepłe powietrze, żadnego dymienia nie zaobserwowałem... Korzyści z tego takie, że wzrosły mi obroty jałowe na gazie i... chyba kapkę osiągi - ale wydaje mi się że to drugie to autosugestia Zastanawiam się czy to zostawić tak jak jest, czy wprowadzić spowrotem do filtra powietrza...
  
 
zupełnie w atmosferę nie można. wsadź odmę do butelki żeby tam osadzał się ewentualny olej.