Czujnik położenia wału korbowego - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
nie wiem jak przy sprezarce od klimy ale pompy nie trzeba demontowac, mozesz przeprowadzic obok mocowan - wystarczy przewodu
  
 
Czy ktoś z Kolegów dysponuje nr oryginalnego czujnika, bo zdania są podzielone. Omesia z roku 96 silnik X20XEV?
Dzięki
  
 
mam taki czujnik na zbyciu poniewaz kupilem go do mojej x20xev rok 1996 razem z czujnikiem plozenia walka i wymiana tylko jednego pomogla wiec ten mi zostal i czeka na zamontowanie juz jakis czas
mysle ze mozemy sie dogadac co do ceny
czekam na jakies info

ps. jak go jutro znajde to podam numer
  
 
odświeżę ten post, ponieważ przeszukalem forum i nie znalazlem informacji, a mianowicie moze mi ktos napisac jak dokladnie wymienic ten czujnik??? trzeba demontowac sprezarke od klimy i pompe od wspomagania??? jak sie do tego czujnika dostac najlepiej, bo patrzylem u siebie ale tak jak niektorzy tu pisza ze nie trzeba demontowac tych podzepolow to sie chyba nie da. Prosze o wasze opinie oraz sposob na wymiane tego czujnika bez demontazu popmy wspomagania, jak podejsc do czujnika???
  
 
Cytat:
2007-07-24 10:55:07, stanek39 pisze:
odświeżę ten post, ponieważ przeszukalem forum i nie znalazlem informacji, a mianowicie moze mi ktos napisac jak dokladnie wymienic ten czujnik??? trzeba demontowac sprezarke od klimy i pompe od wspomagania???


Ten sam wątek, 4 posty niżej.

Cytat:
2006-05-03 22:07:00, czacha pisze:
w 2.0 16V nie jest łatwo. Minium to 1h roboty. Można poradzić sobie samemu, bez kanału, ale trzeba mieć dostęp do silnika od spodu. Ja wjechałem na dwie duże betonowe cegły. Musisz zdemontować/odkręcić sprężarkę od klimy oraz pompę od wspomagania. Inaczej tego nie zrobisz. Jak będziesz składał, zwróć uwagę na ułożenie kabla, co by się gdzieś nie zmiażdzył lub nie przypalił o blok

 
 
Mama następujące pytanie.
Czy błąd numer 19 wskazuje na wyminę czujnika położenia wału korbowego umiejscowionego obok filtra oleju? Pytam ponieważ jest jeszcze jeden czujnik umiejscowiony z przodu silnika obok koła pasowego.
  
 
Witam, odgrzeje kotleta. Omega B FL 2.6 V6.
Czujnik już wymontowałem w sumie, ale zapytam z ciekawości, bo u mnie nie dało się przełożyć wtyczki przez takie rurki które są blisko bloku silnika (nad filtrem oleju) i idą w górę skrzyni biegów (chyba ze ja nie zauważyłem takiej możliwości to proszę o sprostowanie ), musiałem obciąć wtyczkę żeby zdemontować ten czujnik, zamówiłem nowy i porada może się przydać przy zakładaniu nowego, nie wiem czy ktoś kiedyś już tam grzebał czy co bo dziwnie był ułożony kabel od tego czujnika, chyba ze fabrycznie montują go miedzy silnikiem a tymi rurkami. Jak go puścić żeby się nie przypiekł o kolektor wydechowy, może macie coś opatentowane, bo nie bardzo mi się chce odkręcać te rurki żeby pod nimi przełożyć a może to konieczne?
  
 
kabel jest w osłonie, puszczasz jak najdalej od kolektora i nie widzę więcej filozofii - po kilku próbach dałem se na luz i nie wciskałem w rurki, zahacza tylko o nie dołem i dalej idzie odsunięty na maxa jak się dało od gorącego.
  
 
Dzięki za odpowiedź, dziś dostałem czujnik, po pracy wskakuje w kanał i zakładam