Jakie amortyzatory ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
helou,

ostatnio poajwil mi sie wyciek oleju z przedniego amorka i slychac w czasie jazdy po nierownej dordze jak troche skrzypi - no coz przyszla kryska na matyska czeka mnie wymiana i tak sobei szperam po allegro. Ale nei wiem jakie kupic GAZOWE CZY OLEJOWE ? czym one oprocz "wkladu" sie roznia ? a moze cos polecicie godnego uwagi ?

pozdrowionka
  
 
zależy ile chcesz wudać ja kupiłem sobie do mkV amorki kayaby i super jest i niedrogo
  
 
no maks 150zl/sztuke ale gazowe czy olejowe to dalej nie wiem ktore lepsze ?
  
 
a) nie ma amorkow gazowych
b) sa tylko olejowe badz gazowo-olejowe
c) gazowo-olejowe "podobno" sztywniejsze
d) rowniez "podobno" latwiej je uszkodzic (po wpadniecie w dziure moze strzelic/puscic membrama i po gazie/amorku)
e) kup olejowe KYB i bedziesz zadowolony
  
 
hmm albo ja le widze albo woja mi sie watki
  
 
A co powiecie na amory firmy Corven ? Cena jest atrakcyjna, dodatkowo w zestawie osłona i odbój. Moło która firma daje te elementy. A jak dzwoniłem to mi powiedzieli 60-70 zł za tą osłonę i odbój i to na jedną stronę !
  
 
akurat na tyl do essiego odboj i oslona jest w zestawie
ale ty pewno mowisz o przodzie
  
 
Cytat:
2006-05-10 08:10:46, PUNIU pisze:
akurat na tyl do essiego odboj i oslona jest w zestawie ale ty pewno mowisz o przodzie



No mnie właśnie o tył chodzi, i jak dzwoniłem to wśrod Monroe, Corven, Copaf i jeszcze jakies tam, tylko przy Corvenie dają te elementy, no chyba ze w sklepie lecą w kulki i sprzedają osobno to co dostają jako zestaw ?
  
 
ciekawe jak zalozysz na ten tylny amorek odboj szczegolnie ze zakonczony on jest uchem ktore przykreca sie poduszke amortyzatora i mocowanie do kielicha
  
 
Cytat:
2006-05-10 21:05:48, PUNIU pisze:
ciekawe jak zalozysz na ten tylny amorek odboj szczegolnie ze zakonczony on jest uchem ktore przykreca sie poduszke amortyzatora i mocowanie do kielicha



Ess MK7 !!!!!!! Przecież jest szpilka a nie ucho !




[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2006-05-10 22:18:02 ]

[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2006-05-10 22:18:35 ]
  
 
Kup sobie średniej klasy amorki Monroe i będziesz zadowolony.Jest to koszt około 350Zł za obie strony-tył.NIe kupuj zamienników bo nie warto.Szybko padają.
  
 
Cytat:
2006-05-10 22:17:24, jerico pisze:
Ess MK7 !!!!!!! Przecież jest szpilka a nie ucho ! [ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2006-05-10 22:18:02 ] [ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2006-05-10 22:18:35 ]



a to napewno jest tylni amorek???
  
 
chyba nie chyba ze do kombi?

ja mam juz 1/5w essim olejowo-gazowe Cofap i sa cycy 100% zadowolenia i polecam "GAZOWE" duzo lepiej sie autko trzyma
niestety Toledko ma nowe SACHS-y olejowe ale chyba niewytrzymam i jednak przynajmniej z tylu zmnienie niedlugo na jakies gazowki
Kayaba jest pewniejsza od Daco czy cofap ale niewiem jak cenowo jak niewielka roznica to wez kayabe ja duza to ja mam Cofap tyl chyba po 70zl przód placilem cos ok 105zl/szt i jest ok

oczywiscie takie moje zdanie tez cos slyszalem ze gazowki szybciej wysiadaja ale jak kupisz w normalnym sklepie to na kazde dostajesz gwarancje wiec jak cos to reklamacja
  
 
Cytat:
2006-05-14 20:39:17, PUNIU pisze:
a to napewno jest tylni amorek???



Napewno, napewno kupiłem już Corveny gazowo-olejowe 125 zł / szt. 2 lata gwarancji i tak jak pisałem wcześniej odboj + osłona w komplecie. A za te elementy musiałbym normalnie ok. 100 zł dopłacić !


[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2006-05-14 21:35:39 ]
  
 
Cytat:
2006-05-14 20:49:29, organo pisze:
tez cos slyszalem ze gazowki szybciej wysiadaja ale jak kupisz w normalnym sklepie to na kazde dostajesz gwarancje wiec jak cos to reklamacja



No właśnie.Ja mam na swoje 3 lata gwarancji wiec nie ma czym sie przejmowac a nie raz zaliczyłem nimi taka dziure ze myslałem ze auto juz jest w czesciach a jednak "gazówka" przetrwała.Trzymia sie na drodze znakomicie