[126] Drzwi z EL do FL

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie... Wiem, moze i bylo, nie wtajemniczony jeszcze jestem az takl w historie forum ale spytam...

Kombinuje jak wstawic drzwi z EL do FL bo mam okazje trafic za smieszne pieniadze fajny komplecik...

Tylko teraz tak... drzwi z FL maja podwojne przetloczenie, z gory i z dolu... EL ma tylko gorne...

Wszystko cacy ale jak akzdy wie pozostaje kawalek podwojnego przetloczenia po zmianie drzwi na przednim i tylnym blotniku... niewiele ale jednak roznica zauwazajne...

Jakim sposobem najprosciej pozbyc sie tego przetloczenia... nie wiem sklepac to i potem pociagnac szpachlexem czy jest jakis mniej drastyczny sposob... Bo przy klepaniu jest ewentualnosc ze sie "pomnie" troszke ten blotnik chodz niekoniecznie...

Widzialem taki przeszczep zrobionya le nie umie sie skontaktowac z wlascicielem autka ktory to robil...

Co wy na to ???
  
 
A po co ci drzwi z EL'a ? Tylko zgniją szybciej
Ścigać się chyba nie będziesz, więc co za różnica ? Szyby można przeszczepić i jest z tym mniej zabawy niż z usuwaniem przetłoczenia.
  
 
przerzuć prowadnice i mocowania (chyba są inne niż w FL) do drzwi z FL i wywal te oryginały. Jak się nie chcesz bawić to wrzuć całe drzwi z El do FL, pasują ok, ale drzwi nie będą pasować wizualnie do budy :/
  
 
weź drzwi od el wytnij z nich zewnętrzną część i wspawaj od fl kumpel tak ma i całkiem to sympatycznie wygląda, choc nie jest to takie łatwe by zrobić to ładnie i dobrze, jak co to moge dać foty jak to wygląda
  
 
Cytat:
2006-05-15 00:04:30, Try3ek pisze:
weź drzwi od el wytnij z nich zewnętrzną część i wspawaj od fl kumpel tak ma i całkiem to sympatycznie wygląda, choc nie jest to takie łatwe by zrobić to ładnie i dobrze, jak co to moge dać foty jak to wygląda



To to wiem jaks ie robi bo robilem juz przy jednym takim komplecie... Kupowalismy cala blache szaty zewnetrznej drzwi i przespawywalismy... tylko najwiekszy burdel z tym jest taki iz trzeba to zorbic dokladnie by drzwi potem nie odstawaly... znaczy poszycie...

A z przekladka szyb itp... Pytalem sie i z tym podobno jest roboty w cholere... bo trojkat i wszytsko idzie wywalic... ok... prowadnice wsadzic, winde tez... ale lusterko.. tam to rzeba spawac potem.. a z tym podobno jest walenia sie od cholery i cos jesio bylo....
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Art126 dnia 2006-05-15 09:59:36 ]
  
 
No... ja tam cos wykombinuje... Spokojna wasza
  
 
ja będę w krótce przekładał szyby i lusterka z el do fl'a to tez będę motał...
ktos tu tak ma więc by cos mógł napisać żeby człowiekowi łatwiej było...
  
 
No to ulże wam troche. Ja tak mam zrobione. Robiłem to około jednego dnia komplet. największy problem przyswarza zrobienie tych małych blaszek trójkątnych na lusterka. tak pozatym to wszystko spoko. Jestem pewien że lepiej przełożyć te szyby niż przespawywac poszycie drzwi.
  
 
a jak dopasowałes te blaszki??
mozna je wyciąc z drzwi z ela??
  
 
Ja je dorabiałem recznie, można jak najbardziej je wyciąc z el'a.
  
 
Cytat:
2006-05-16 20:49:58, Qba745 pisze:
Ja je dorabiałem recznie, można jak najbardziej je wyciąc z el'a.


wielkie dzieki za odpowiedz...
  
 
Cytat:
2006-05-16 20:49:58, Qba745 pisze:
Ja je dorabiałem recznie, można jak najbardziej je wyciąc z el'a.



E, to moze ja tez tak zorbie...

Ale lipton, bo ja i tak mam juz lekko podupadle drzwi i szkoda w nie ladowac siano...

Chyba zeby wlasnie rowaz cacy drzwi z FL'a i narazie tak zostawic a przy okazji sie pobawic z tym