Fotelik dla dziecka na przednim siedzeniu-podstawa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś spodkał się z zakwestionowaniem takiego umieszczenia fotelika z przodu przez władzę?

Wiem, a raczej czytałem, że nie może być oparciem do tyłu jak są poduchy.
Ja wożę szkraba normalnie przodem czyli oparcie do oparcia.

Ludzie dziwnie się gapią - może to przez rdze...

Czy ktoś znalazł lub zna dokładny przepis o umieszczeniu fotelika dla dziecka ?
  
 
Hi to tak jak ja czasami mam dziecko na przedanim fotelu.

Ale z tego co mi sie wydaje to przepisy cos tam mówią
iz nie wolno przewodzić dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy gdy jest poducha, co jest oczywiste.

a o tym iż wogole w foteliku na przednim nie wolno chyba nic nie ma.


Pozdro @ll
  
 
Z tego co mi wiadomo, to dopiero od jakiegoś wieku dziecka dopiero można je wsadzić w fotelik tam gdzie poduszka, no chyba że da się wyłączyć, to nie ma chyba ograniczeń. Nie chodzi o przepisy, tylko o to, żeby poduszka nie zabiła lub doprowadziła do poważnych uszkodzeń ciała dziecka, albo nie zraniła w najlepszym przypadku. Poszukaj na google, gdzieś o tym czytałem kiedyś.
  
 
Cytat:
2006-05-04 14:46:58, Solltys pisze:
Czy ktoś spodkał się z zakwestionowaniem takiego umieszczenia fotelika z przodu przez władzę? Wiem, a raczej czytałem, że nie może być oparciem do tyłu jak są poduchy. Ja wożę szkraba normalnie przodem czyli oparcie do oparcia. Ludzie dziwnie się gapią - może to przez rdze... Czy ktoś znalazł lub zna dokładny przepis o umieszczeniu fotelika dla dziecka ?


sołtys jak nie masz poduchy z przodu to jak najbardziej można wozić dziecko w foteliku tyłem do jazdy
ale jak jest poducha to nigdy
ponadto jak dziecko kończy x lat i ma ponad x wzrostu to może dopiero jechać z przodu bądz z tyłu na podwyższeniu,o tym mówia przepisy z tymi ,,x,,
pozdr


[ wiadomość edytowana przez: fomin dnia 2006-05-04 22:35:33 ]
  
 
fotelik nie obowiązuje dziecka które skończyło 12 lat bądź ma powyzej 150cm wzrostu , a co do pytania to w omie a możesz wozic dziecko w foteliku i przodem i tyłe do kierunku jazdy ale nie możesz wozić z przodu na podstawce.
  
 
Cytat:
2006-05-05 12:12:10, xiadz pisze:
w omie a możesz wozic dziecko w foteliku i przodem i tyłe do kierunku jazdy ale nie możesz wozić z przodu na podstawce.


? A to czemu nie można na podstawce?

W wątku sprawa została wyjaśniona - jest poduszka przednia - nie można fotelika tyłem mocować. I wszystko.

Gdy są boczne poduszki, to nie powinno się w ogóle żadnego fotelika montować na takich fotelach. Omy A to chyba nie dotyczy
  
 
Witam!

Jako że od kilku lat siedzę w tym temacie kilka informacji:

1. Foteliki najmniejsze 0-13 kg są mocowane tylko i wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, na siedzeniu zwróconym przodem do kierunku jazdy.

2.Fotelik nie może być mocowany na przednim siedzeniu jeśli samochód jest wyposażony w przednią poduszkę i nie ma możliwości jej wyłączenia.

3.Boczne poduszki w nie wykluczają montażu takiego fotelika, chyba że jego instrukcja stanowi inaczej.

4. Foteliki z przedziału wagowego 9-18 kg (wiek do 3-4 lat) są już mocowane tylko przodem do kierunku jazdy, z reguły za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa, istnieją również takie foteliki z możliwością montażu 2-punktowym pasem na tylnej kanapie ale jest ich bardzo mało.

5. W przypadku poduszek montaż taki sam jak wyżej.

6. Większość producentów i tak zaleca montaż takich fotelików na tylnych siedzeniach.

7.Fotelików dla największych dzieci 15-36 kg (oraz podkładek) również nie wolno mocować na przednim siedzeniu z przednią poduszką (boczna nie przeszkadza).

8. Podkładki lub podwyższenia powinno się używać od ok 25 kg wagi czyli od 6-7 roku życia.

9. Polskie przepisy stanowią że dziecko musi być przewożone w samochodzie w foteliku lub innym urządzeniu do przewozu dzieci (podwyższenie) do wagi 36kg lub 150cm wzrostu lub wieku 12 lat z czego najważniejszym cznnikiem jest wzrost tak aby pasy samochodowe przytrzymywały dziecko na odpowiedniej wysokości.

10.Wszelkie informacje zabraniające stosowania fotelików na siedzeniu z poduchami pochodzą od producentów samochodów i fotelików, siła poduszki jest obliczna dla średniej wagi oraz rozmiarów osoby dorosłaej a nie dla dziecka w foteliku czy bez.

11. Kodeks nie wspomina o poduszkach oraz nie zabrania przewożenia z przodu, ale większość firm zaleca stosowanie fotelików z tyłu.

rozdział 5 art. 39 pkt. 3

kodeks drogowy

tak więc nie jest zabronione przewożenie z przodu wszelkich typów fotelików i tylko ze wzgledów bezpieczeństwa przewożonych dzieci powinno sie je przewozić na tylnych siedzeniach nawet jak nie ma poduszki

oraz link do strony importera jednej z bardziej znanych marek fotelików dziecięcych we wszystkich grupach wagowych i wiekowych, jest tam kilka ciekawych artykułów:

Ekspert Maxi-Cosi

pozdrawiam
Sagittario




[ wiadomość edytowana przez: Sagittario dnia 2006-05-05 19:53:36 ]
  
 
Cytat:
2006-05-05 19:29:38, Sagittario pisze:
Jako że od kilku lat siedzę w tym temacie
...


Nic dodać nic ująć.
Najs

THX