Jak zestroje ant na jednym aucie,czy bedzie dzialac na innym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie.kupilem New Alaske.jeszcze w drodze...i mam zamiar kupic unidena 520,ewentualnie johnny II ASC(mam alan 78 ale sprzedaje...)czy jak zestroje antenke na masterze(bedzie na stale)to czy bede ja mogl urzywac na osobowce??mysle tu o kupnie magnesu na motylek.a moze lepiej zostawic sobie Presidenta Lemm AT 106??bo tez ja chce sprzedac...
  
 
Działać będzie, ale gorzej, antenki stroi się do konkretnego miejsca, konkretnego auta, na innym warunki się zmieniają i automatycznie działanie jest mniej efektywne. Teoretycznie nawet jak ustawisz antenkę na tym samym aucie ale w innym miejscu powinna być strojona od nowa. Wiadomo, że nikt tego nie robi, ale...

Pozdrawiam!
Mac...
  
 
Ja dziennie przestawiam antenę (magnesówka) po kilka lub kilkanaście razy na samochody osobowe lub dostawcze. Gdybym chciał za każdym razem stroić antenę to bym cały zestaw w Wiśle utopił bo dnia by mi na to zabrakło na te zabawy.
SWR się zmienia ale nie na tyle żeby spalić radio, sprawdzam +/- raz na miesiąc bo można uszkodzić przewód przez te przekładki.
  
 
a czy jak kupilem antene i niebyla strojona to moge spalic radyjko??kupilem uzywana new alaske ale nie wiem czy byla kiedykolwiek strojona wiec...