Uniden 520XL a Uniden 510XL

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Zamierzam zopatrzyć sie w CB, tak jak wiekszość osóbo obecnieNaczytałem się już sporo o radyjkach i wiem że innej marki jak Uniden pod uwagę nie ma co brać (no jeszcze President ale to nie na moją kieszeń )

Może ktoś mi powie jaka jest różnica między wersją 510XL a 520 XL??? Czy tylko w nazwie i cenie???
W cenie między nimi jest ok 60zł różnicy którą lepiej dołożyc ją do antenki

a co do antenki to President NEW ALASKA ale nie chce dziurawić auta (pickup dostatczy) wiec miałbym mały problem z jej zamontowaniem:/ więc pozostaje mi HUSTLER

Pozdrawiam!


[ wiadomość edytowana przez: vasil7 dnia 2006-05-21 14:53:31 ]

[ wiadomość edytowana przez: vasil7 dnia 2006-05-21 15:11:56 ]
  
 
Podstawowa różnica to RFGain.
Reszta to mało znaczące pierdułki, takie jak wyjście PA (czyli wyjście na zewnętrzną krzykaczkę, jedni to lubią inni nie, dla mnie nieprzydatne ), oraz tzw "szybką 9" - to już zupełnie nieprzydatne. Z założenia kanał 9 to kanał ratunkowy, w praktyce to martwy kanał, więc...
Tak naprawdę nad modelem 520 warto się zastanawiać tylko ze względu na RFGain, chyba że ktoś używa PA to jeszcze i z tego względu... A RFGain to nic innego jak regulator (a w zasadzie reduktor) czułości odbiornika, może się przydawać w mieście, ja świadomie z niego zrezygnowałem, w aucie daje sobie radę samym Squelchem
Pozdr!
  
 
Dzięki za szybką odp

a co do antenki to HUSTLER wystarczy??

Z tego co czytałem to wielu sobie ją chwali
Czy może lepiej sie pomęczyć z zamontowaniem NEW ALASKA??
  
 
Na pewno New Alaska będzie miała lepsze osiągi.
W zasadzie trudno porównywać te dwie anteny, jedna ma metr, druga o połowę więcej, jedna jest magnesowa, druga montwana na stałe... Jedynie cena jest podobna, ale zakładając że chciałbyś postawić New Alaskę na magnesie trzeba wziąć poprawkę na koszt tego magnesu, a wtedy cena wzrośnie co najmniej o 60-70 zł...
Hustler wypada dobrze jako antenka za rozsądną cenę, przy okazji ma całkiem kompromisowe wymiary, metr to nie jest zbyt dużo, ale już wystarczająco na przyzwoite zasięgi, tak więc w tej cenie można śmiało ją polecać, myślę że nie ma konkurencji... ale jeśli chcesz coś lepszego to licz że wydasz nie mniej niż 150 zł...