Kolektor siły hmowania... Co zrobic ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam... mam MKVII z ABS ale czujniki abs'u sa tylko na przedniej osi a z tyłu jest taki pierdolnik zwany kolektorem sily hamowania. Troche sie chyba zapiekł bo powinien sie ruszac a stoji w miejscu... no a co za tym idze czasami przy ostrzejszym hamowaniu zblokuje sie tylna os ... (to jest nawet fajne na piasku ale na trasie przy 110km/h w zakrecie nie bylo mi do smiechu ) mechanik mowil ze mam to od czasu do czasu spryskac WD40 i moze pusci... A moje pytanie do Was czy da sie z tym cos zrobic jak nie dopusci, ile by kosztował nowy?? A moze uzywka (czy to raczej zły pomysł)?? Czy macie tez taki problem i co Wy z tym zrobiliscie??
  
 
ja to spryskalem wd40 pozniej jeszcze raz poryszalem troszke tylem samochodu i okazalo sie ze ruszyl
byl spokoj do penego momentu gdzy zaczal skrzypiecale go nasmarowalem i teraz dziala bez zarzutu
  
 
Blokowanie sie korektora nie powninno powodowac blokowania sie kol, a czy blokuje sie jednoi czy dwa. Ja mialem taki objaw blokowania sie kol i okazalo sie ze nie korektor tylko blacha(opaska )trzymajoca przewod elastyczny przy bebnie skorodowal na styku z przewodem i go sciskal .Wysztarczylo wziac srubowkret i rozgiac to opaske ,a ja wpedzilem sie w koszta bo myslalem ze przwod elastyczny sparcial w srodku i to jest powodem-mylilem sie ."Ale niema tego zlego co by na dobre nie wyszlo'- mam nowy przewod.

[ wiadomość edytowana przez: robert2006 dnia 2006-06-24 15:44:03 ]
  
 
tak miedzy nami czy jest mozliwe dzialanie abs z czujnikmai z przodu ????
co taki abs da ?
ja u siebie ostatnio walczyłem ze szczekami
- mam kombi - nie widziałem korektora
za to czujniki abs są połączane 2 w jedna kostkę (na środku belki)
  
 
Ja mam w RSie przy tylnych tarczowkach usuniety kolrektor - wszystko jest ok.
Jak cos mam na sprzedaz to ustrojstwo
  
 
Cytat:
2006-06-24 22:31:54, Seba pisze:
Ja mam w RSie przy tylnych tarczowkach usuniety kolrektor - wszystko jest ok. Jak cos mam na sprzedaz to ustrojstwo

co prawda tak poza topickiem ale Seba nie myślałes o wywaleniu EGR? Widziałem ostatnio kilka takich przypadków i wiem już teraz że u siebie jak tylko sobie sprawie cały secik przed zamontowaniem pomysle o usunięciu tego spowalniacza.
  
 
Spoko ,wywali sie,ale to trzeba zdjac kolektor itd a to musi sie chciec ...
  
 
Cytat:
2006-06-25 01:37:30, Seba pisze:
Spoko ,wywali sie,ale to trzeba zdjac kolektor itd a to musi sie chciec ...


w kolektor niektórzy wkrecają zaślepki ale ja myśle o odcięciu kątówką tego co wystaje zzaspawaniu migomatem, a co tam jeszcze przy okazji bedzie trzeba wywalić? Bo domyslam sie że te uzdrojstwo z tymi dziwnie powyginanymi wężami -co wygląda jak odwrócona ośmiornica