Klimatyzacja - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Miałem podobny przypadek U mnie jakiś pajac odłączył czujnik temp silnika żeby za każdym zapalaniem świece się paliły...
  
 
Witam!
Czytałem, czytałem, czytałem, być może nieuważnie, ale nie znalazłem info na temat chłodniczki klimy.
Gdzie ona się znajduje i jaki jest koszt wymiany.
Dowiedziałem się, że jest za deską rozdzielczą, którą trzeba rozbebeszyć żeby się do niej dostać.
Nie ma wycieku w komorze silnika, przynajmniej go nie widać, a gaz i tak ucieka w jakieś 2 tyg więc mechanik (blacharz) stawia właśnie na chłodniczkę. Muszę się wybrać do fachowców, ale chciałbym sie dowiedzieć co nieco.
Pozdrawiam, Karol mt-01
  
 
Kolego pomyliłeś chyba chłodnicę klimatyzacji z nagrzewnicą która jest rzeczywiście pod deską rozdzielczą natomiast chłodniczka od klimy jest przed chłodnicą wody mniej więcej tej samej wielkości (obie przykręcone do siebie dwiema śrubami)....
  
 
Nic nie pomylil

Chlodnica wody jest z przodu, a nagrzewnica pod deska
tak samo chlodnica klimy jest z przodu a "chlodniczka" klimy pod deska
  
 
może ktoś podpowie ....nie załącza mi się klima(x20xev z klimatronikiem) sprężarka nie startuje (czuć po obrotach silnika) wentylator też nie rusza....gdzie szukać przyczyny? W tamtym roku układ został dobity i działał..!
Drugie pytanko to do czego służą takie dwa czujniki podłączone do inst. elektrycznej znajdujące się na dolnej rurce? Czy możliwe jest że układ się rozszczelnił i któryś z czujników nie pozwala na uruchomienie układu?
Proszę o jakieś podpowiedzi....
  
 
Racja to ja źle zrozumiałem tekst...
  
 
Zacznij od sprawdzenia cisnienia gazu w ukladzie
  
 
Klima sprawdzona. Przyczyna: brak czynnika. Po nabiciu do pełna chłodzi aż miło...Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam Cezik.
  
 
a ktoś sprawdzał ile na wylocie jest stopni? u mnie spada do 0 czasem nawet do -1, najczęściej zaś jest 8 -12, pokrętła na max na zimno, klima manualna. Sprawdzałem w paru innych samochodach w tym jednym nowym i tam schodzi do 7, zaś normalnie 9 -10.

Pozdr.
  
 
U mnie 1,5 - 3 stopni
Klima manualna Omega A
  
 
a już myślałem że coś nie tak mam
  
 
Witam- mi mówiona że chłodnica klimy padła lub osuszacz, czujnik itp... a to [paddła spręzarka (uszczelniacze) kupiłem najpierw jedną do dupy a póżniej jeszcze 3 i tez do dupy (dobże że przyjeli spowrotem i kase oddali) 5 sztuka dopiero smiga . dobrze że mechanik troche znajomy to za robote mnie niezkasował. ogólnie koszt 230 spręzarka 200 nabicie+naprawa i jazda po szrotach 60.
  
 
a tak z czystej ciekawości zapytam czy w manualnej klimie w B odgrywa jakąś role czujnik temperatury zewnętrznej?
  
 
A ja mam taki problemik ogolnie caly czas klima jest malo wydajna slabo chlodzi, czynnik w normie nie ucieka.Rurki od klimy wcale nie sa bardzo zimne ale wczoraj przez pewien moment zaczelo konkretnie chlodzic jak nigdy postanowilem luknac na rurki i byly oszronione i konkretnie zimne a dzisiaj znowu lipa z klima co moze byc przyczyna>?Jakis zawor czy czujnik?
  
 
Mam pytanie.Około tygodnia temu uzupełniałem czynnik,spreżarka chodzi,a chłodzenie w aucie jest do bani.Od czego zaczac,jakies podpowiedzi?
Dodam,że szczelnosc sprawdzona,ponoc jest ok.


[ wiadomość edytowana przez: erwinomega dnia 2011-08-01 21:39:40 ]
  
 
jakie cisnienie tloczenia ma sprezarka?
2 opcja to do wymiany zawor termostatyczny na wymienniku ciepla w kabinie
  
 
Dzis to już przegiecie było,na 18'C dawało gorącym powietrzem
Podjade do speca i zmierzy te cisnienie,a z tym zaworem to gdzie mam go szukas i czy wymiana tego ustrojstwa jest w zasiegu przecietnego Kowalskiego