Co wybrać???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zaczynam się rozglądać za radiem na trasy. Jak widać wszyscy odradzają najtańszego sprzętu. Jednak co wybrać by nie wypruć się z kasy a być zadowolonym. Może coś z tych trzech TTI TCB770, Uniden PRO 510XL,Alan 78 PLUS MULTI?
  
 
Witam,
polecam unidena 520 xl. Cena umiarkowana ok. 320 PLN. Radio jest proste i ma wszystkie podstawowe finkcje, które pozwalają na dobrą pracę zarówno na trasie jak i w mieście. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
  
 
A ja polece MIDLANDA 1001Z cena jak najbardziej do przyjecia na Allegro od 210 zeta i ma większość funkcji bez przepłacania, a za tą różnice dołożył bym na wypasik antenke i mam zestaw na droge i w mieście z anten : AT-2001 TURBO,TEXAS , COLORADO 1200.Najtansza oferta nie do przebicia AT-2001 TURBO jest tu http://www.eps.bielsko.pl/default.php?cat=12&PHPSESSID=da15673c12ca6ad32e55b046517526dc albo inne antenki w tym sklepie http://www.sklepcb.port2000.pl/index.php?katalog=produkty&kategoria=8 udanego wyboru.
  
 
Jedno pytanie do kolegi cbcygan Czy używałeś lub miałeś okazję bezpośrednio porównać Unidena 510/520 z Midlandem 1001z?
Ja też kiedyś, będąc w posiadaniu Alana 100+, polecałem ludziom ten model, ale nie mając porównania z Unidenami.
Teraz pozostały mi tylko wyrzuty sumienia bo Alan 100 był bez porównania gorszy.
Oczywiście nie wiem co reprezentuje sobą Alan 1001 bo nie miałem z nim bezpośredniej styczności - stąd moje pytanie...


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2006-03-17 14:39:13 ]
  
 
Tak mam w mobilku 1001 około 8 m-c i jestem zadowolony i nie widze sensu przepłacać za UNIDENA 510 XL goła wersja a tym bardziej za 520 XL który ma to samo co 1001Z.Uniden przez to że obecny jest na rynku CB od zalania dziejów ma wyrobioną opinie .Midland 1001Z jest nowym radyjkiem na rynku i osób mających na stanie jest niewiele jak i opini na temat tego radyjka , o typowych radyjkach z najniższej pólki nie bede się rozpisywał mają one opinie szumofonów jak dawniejsza ONWA. Zapraszam na Allegro tam można porównać ceny jak i parametry radyjek.

[ wiadomość edytowana przez: cbcygan dnia 2006-03-17 15:44:49 ]
  
 
Ja pytałem czy miałeś okazję bezpośrednio porównać z Unidenem 510 lub 520. Tzn. czy używałeś Unidena lub miałeś ciut dłuższą z nim styczność np. u kogoś w samochodzie.
Z tym, że Uniden 520 jest tak samo wyposażony jak Alan 1001z nie do końca mogę się zgodzić, ma więcej o jedną niezmiernie istotną rzecz powodującą że nie jest tzw. szumofonem, czyli filtr ANL w znacznym stopniu eliminujący zakłócenia o charakterze liniowym, których Alany z serii 100 (100+, 199A) się nie wystrzegały.
Zaznaczam, że nie jestem zaślepionym fanem Unidena, miałem okazję porównać go z niewiele droższym, a o wiele lepiej wyposażonym Intekiem, który w tej chwili będzie mi służył w domu, więc wiem, że na Unidenie świat się nie kończy Mimo wszystko znajduje w Unidenie tylko jedną wadę: jakość dźwięku; dopóki nie miałem porównania z niczym innym nie zauważałem tego, jednak po Inteku moje uszy cierpiały, ponieważ U. ma nieco metaliczny, puszkowaty dźwięk (ta drobna wada szybko przestaje przeszkadzać).
  
 
Kolega MacTb ma racje co do uniden-ów
filtr ANL to podstawa
  
 
zapytanie o presidenta z ASC sprzęt do nowego mobilka, potrzebuję radyjko które samo będzie redukowało szumy z antenklą nie za długą około 60-70 cm na stałe montowaną z długim przewodem około 5-6 metrów, obecnie urzytkuję Unidena 520 i magnesówkę sirio 145ml jestem zadowolony ale do nowego autka chce cosik lepszego
  
 
Witam wszystkich.



Jeżeli chodzi o ANL z tego co wiem to wszystkie radia z modulacją AM go maja tylko nie we wszystkich można go wyłączyć,tzn że nie wszystkie mają go wyprowadzone.
Jeżeli ktoś ma dostęp do schematów to niech je przeanalizuje.
Pozdrawiam
Mariusz
  
 
jeżeli wszystkie tanie CB mają ANL wbudowany to co powoduje, że niektóre mają dużo szumów a inne po włączeniu ANL znacznie mniej
  
 
ma-rio ma tu racje odnośnie ANL
  
 
Cytat:
2006-03-21 09:23:33, cbcygan pisze:
ma-rio ma tu racje odnośnie ANL



aha

Cytat:
2006-03-20 12:16:39, ma-rio pisze:
Jeżeli chodzi o ANL z tego co wiem to wszystkie radia z modulacją AM go maja tylko nie we wszystkich można go wyłączyć,tzn że nie wszystkie mają go wyprowadzone. Jeżeli ktoś ma dostęp do schematów to niech je przeanalizuje. Pozdrawiam Mariusz



To może ktoś mi takie coś wyprowadzi w mojej onwie
  
 
Cytat:
2006-03-20 11:12:28, Linek pisze:
zapytanie o presidenta z ASC sprzęt do nowego mobilka, potrzebuję radyjko które samo będzie redukowało szumy z antenklą nie za długą około 60-70 cm na stałe montowaną z długim przewodem około 5-6 metrów, obecnie urzytkuję Unidena 520 i magnesówkę sirio 145ml jestem zadowolony ale do nowego autka chce cosik lepszego



Używam Harrego z ASC i funkcja ta bardzo się przydaje aczkolwiek z małą antenką nie będziesz zadowolony, ASC potrafi "rwać" słabe sygnały. Osobiście mam Hustlerka 100 na magnesie i po ostatnich testach z kolegą (Herbert + Sirio 1500 mag.) w trasie słyszeliśmy się dobrze do ok. 15 km, przy 17km już mnie gubił a ja jeszcze go wyłapywałem - niestety byłem w tym czasie w zabudowanym ale efekt i tak był zadowalający.
Zamontowanie anteny na stałe dużo polepszy ale jej długość (60-70) Ci to zniweluje. Zainwestuj w conajmniej metrówkę lub 120 a efekt będziesz miał wystarczający. Czytałem ostatnio testy anten i bardzo pozytywnie wypadła antenka Indiana (124 cm), która osiągami pobiła dłuższe baciki.
  
 
bardzo dziękuję za poradę radio pewnie zakupię z ASC a co do anteny to nie wiem jeszcze jak długą założę bo na osiągach to mi za bardzo nie zależy musi natomiast pasować do auta i nie dać się ukraść



Powodzenia szerokości i do usłychu na trasie
  
 
Cytat:
2006-03-22 09:48:06, Linek pisze:
bardzo dziękuję za poradę radio pewnie zakupię z ASC a co do anteny to nie wiem jeszcze jak długą założę bo na osiągach to mi za bardzo nie zależy musi natomiast pasować do auta i nie dać się ukraść Powodzenia szerokości i do usłychu na trasie




To mi sie podoba, cytuje "na osiągach to mi za bardzo nie zależy musi natomiast pasować do auta i nie dać się ukraść".
No jak by kazdy tak rozumowal to po co radia kupowac.