"Miałem Ci ja...." - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
napewno kasuja dowod za szyby
Przeciez to element nadwozia jakby nie patrzec chroniocy pasazerow podczas kolizji.
  
 
Cytat:
Niezly musi miec twoj kolo lokiec



toz to nie jego kolo, jego kolega jedyyynie widzial ta sytuacje, no , przyznam, ma barwna wyobraznie..

Cytat:
Chyba bez szyb jeździć można,z tego co wiem to w kodeksie nie ma nic na ten temat.Ja bez szyby ze dwa dni jeździłem i nikt mi sie nie przyczepił



farta miales, nawet z peknieta szyba nie wolno jezdzic.
stwarzasz zagrozenie.
  
 
Cytat:
2003-04-24 15:15:42, MaciekW pisze:
napewno kasuja dowod za szyby
Przeciez to element nadwozia jakby nie patrzec chroniocy pasazerow podczas kolizji.




No to z odsunieta szyba tez nie mozna jezdzic????
No bo z tego co piszecie to szyby musza byc zasuniete do konca bo inaczej stwarza sie zagrozenie? Tak?

ps. Wspolczucia Keen
  
 
Radze wozic zawsze ze soba kolezanke kiedys W sobotce(pod gora Sleza)moja kolezanka wytargowala z sumy wyjsciowej 300 zl+8pkt na100 zl!!!!! big dzieki Magda)))))))))
  
 
Żeby nie kusić złodziei,czy jakoś tak chyba
No i żeby się nie przeziębić
Policja o nas dba
  
 
Cytat:
2003-04-24 19:47:04, voyteck pisze:
Cytat:
2003-04-24 15:15:42, MaciekW pisze:
napewno kasuja dowod za szyby
Przeciez to element nadwozia jakby nie patrzec chroniocy pasazerow podczas kolizji.




No to z odsunieta szyba tez nie mozna jezdzic????
No bo z tego co piszecie to szyby musza byc zasuniete do konca bo inaczej stwarza sie zagrozenie? Tak?

ps. Wspolczucia Keen




Jak tego nie potrafisz rozumiesz(poprawnie zinterpretowac) to nawet nie bede tego tlumaczyc
  
 
wytlumacz mi prosze.
  
 
moze by tak zamontowac odsuwana szybe z przodu i z tylu ??
  
 
co jak co... ale Policja za byle gówno to dowodów rejestracyjnych nie zabiera
Trzeba nieźle przeholować żeby się pokusili o taki akt desperacji
...
Najczejściej :
za głośny wydech... oj musze uważać
nie odpowiednie oświetlenie
koła wystająca poza obrys nadkoli
niechomologowane elementy bezpośrenio wpływające na bezpieczeństwo jazdy
i szyby.... Ale tu jest paranoja... Zeby policja mogła zatrzymać dowód rejestracyjny, musi jakoś wykazać za syby są nieodpowiednio przyciemnione.....( ale nie ma odpowiednich przyżądów do sprawdzania przepuszczalności światła) , jak się nie ma numeru i atestu foli przyciemniejącej to sory bardzo ale tak powinna robić... za to im płacą... a co jak przez takie nieodpowiednoi ( za ciemno) przyciemnione szyby kierowca nie zauważy wieczorem dziecka bawiącego się przy drodze!!!
lepiej niech zabiorą ten dowód, niż ma być jakieś nieszczeście.....
Niech robią to co mają robić, a my musimy przestrzegać prawa
jeśli chodzi o bezpieczeństwo (ale nie dotyczy układu hamulcowego - bo jest głupie i tyle) ale oświetlenie, koła i opony, wystające koła poza obrys nadkoli,
i coś co mnie przeraziło: Na zlocie w Sulejowie jeden z klubowiczów( posiadający fiata , zołtego... 2 gaźniki - każdy wie o kogo chodzi) wyciął kawałek felgi z obręczy... z pasa obręczy, i przyspawał.... odwrotnie.... Za takie wałki to powinni odrazu dowód zabierać , bez urazy ale to totalna głupota...
  
 
Cytat:
2003-04-24 20:20:26, MaciekW pisze:
Cytat:
2003-04-24 19:47:04, voyteck pisze:
Cytat:
2003-04-24 15:15:42, MaciekW pisze:
napewno kasuja dowod za szyby
Przeciez to element nadwozia jakby nie patrzec chroniocy pasazerow podczas kolizji.




No to z odsunieta szyba tez nie mozna jezdzic????
No bo z tego co piszecie to szyby musza byc zasuniete do konca bo inaczej stwarza sie zagrozenie? Tak?

ps. Wspolczucia Keen




Jak tego nie potrafisz rozumiesz(poprawnie zinterpretowac) to nawet nie bede tego tlumaczyc



Widze ze jednak mi nie wytlumaczysz. W kazdym badz razie dzieki.
  
 
Z tymi szybami to chyba stoi w kodeksie że samochód musi być zabezpieczony przed kradzeżą.A jak nie ma szyb to zabezpieczony nie jest.Może o to chodzi
  
 
no bez sensu jest wogole tlumaczenie tego po co sa szyby.
wiem ze chodzi o zabierane dowodu tu przyznam ze lekka przesada jak np ktos zajebal ci radio i jedziesz do pracy bez szyby bo nie masz wyjsca a palaze zabieraja ci dowod.
Natomiast sedno tego co mnie tak meczysz No to pomysl chwile po co sa szyby w aucie ?
wg kodeksu mozna to przypisac paru tematom
jak kolega napisal musi byc zabezpieczony przed kradzieza.
pozniej jest jeszcze ze musi byc "pomieszczeniem zamknietym"
Jak cie ciekawi kodeks to moge ci go mailnac :]

Popatrzcie na to z tej strony ze jeden zalozy szybe po powrocie z pracy a 2 len bedzie jezdzic tak przez niewiadomo ile.
Policja byla jest i moze kiedys nie bedzie potrzebna na ulicach.
Wkurzajace jest to ze czepiaja sie pierdol a nie kolesi ktorzy jezdza 200km/h po centrum miasta.

Kazdy z nas moze odczuc jej brak na ulicach. Lki jezdzace w caly swiat... wymuszanie 1enstwa... gdyby walili mandaty tak jak w Angli za przekroczenie predkosci na podstawie zdjec z radaro-kamer na ulicach bylo by u nas tak samo jak tam-kazdy 50km/h i ani sni sie wiecej bo co kawalek jest sobie aparacik.
Nie zaplacisz to ... jest wtedy nie dobrze jak cie zatrzymaja i sprawdza ze czegos nie zaplaciles ;]




  
 
a jak ktos ma cabrio? )))))))) a dach w domu ?
  
 
Cytat:
2003-04-25 20:42:16, Starfire pisze:
a jak ktos ma cabrio? )))))))) a dach w domu ?



Ale szyb z drzwi do domu raczej nie zabiera
  
 
To kiedys moze...
Teraz juz sa odpowiednie zabezpieczenia nawet bez dachu musi byc bezpieczy podczas dachowania.
  
 
To takie gadanie bez sensu...
zaczelo sie od Policji a konczy sie na paranojach (przynajmniej dla mnie).

To wszystko jest do dupy... Policja przeglady jakies...
kasa i tyle.

Nabralem do tego szacunku jak kolo na przgladzie zauwazyl ze mam popekane przewody hamulcowe... wkurwialem sie ze musze dac kase na przeglad a teraz po wypadku nie wyobrazam sobie np tematu jak dziecko 5 lat wybiega mi przed maske a tu pstyk i nie ma hamulca. To samo sie tyczy tematow pod tytulem szyby..
Jak mialem wypadek to szybe mialem zamknieta galaz drzewa sie zlozyla na szybie i cale szczescie... gdyby byla otwarta dostalbym galezia przypuscmy w oko ? Wiadomo ze jest czesto otwarta ale sam fakt ze jest zmniejsza prawdopodobienstwo tragedii....
Kiedys byly dostawcze samochody np mazda 2200 gdzie nic nie bylo przed toba tylko scianka grodziowa i zderzak. Dzisiaj w Vito silnik bierze wszystko na siebie i idzie w podloge. alem sie rozpisal
  
 
Cytat:
2003-04-24 01:24:36, gruen pisze:
..
Cytat:
dowód rejestracyjny (((((
Jechałem sobie dzisaj przepisowo kumpla do wojska odwieść. jechałem sobie 65 km/h w terenie zabudowanym. Nagle ni stąd ni z owąt zobaczyłem lizaczek "Rutynowa kontrola drogowa" no i za całokształt stanu technicznego pan Poliocjant zabrał mi papierki od bryki


Cytat:
no to se nie zarobił
dobrze że udało mi sie mandat wyprosić tylko 50 zł a nie 300 tak jak kciał



najpierw piszesz ze ci zabrali, pozniej ze jednak nie,
to moze opisz sytuacje, to bedzie o czym dyskutowac..



Gruen mandat dostałem za stan techniczny - to jest normalne. Raczej w takiej sytuacji to i tak było mało.

---------------------------------
Dzięki koledze Serowi z PTK mam już dowód spowrotem w kieszeni.