Alan 38 czy da rade?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Bede musial jezdzic w trase niestety w polske latem i stad moje pytanie. Znalazlem w szafie alana 38 takiego przenosnego mam pytanie czy jak podlacze go pod antene zewnetrzna to da rade pogadac? Na pudelku jest napisane ze moc 5W. Czy moze nie bawic sie w to i zwykla antena poreczna wystarczy na krotkie dystanse?
Kolejna sprawa czy ktos sie orientuje gdzie w 3miescie mozna kupic zasilacz do niego samochodowy?
Bo mam taki stacjonarny ale do auta nie mam.
Mam nadzieje ze potraktujecie mnie z duza wyrozumialoscia, bo to moj pierwszy post na tym forum.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Cytat:
2006-06-12 19:26:41, Kamykgdy pisze:
Witam! Bede musial jezdzic w trase niestety w polske latem i stad moje pytanie. Znalazlem w szafie alana 38 takiego przenosnego mam pytanie czy jak podlacze go pod antene zewnetrzna to da rade pogadac? Na pudelku jest napisane ze moc 5W. Czy moze nie bawic sie w to i zwykla antena poreczna wystarczy na krotkie dystanse? Kolejna sprawa czy ktos sie orientuje gdzie w 3miescie mozna kupic zasilacz do niego samochodowy? Bo mam taki stacjonarny ale do auta nie mam. Mam nadzieje ze potraktujecie mnie z duza wyrozumialoscia, bo to moj pierwszy post na tym forum. Pozdrawiam Kamyk



Ja też mam Alana 38 i na co dzień jeździ ze mną w kilku autkach. Kup sobie antenkę - magnesówkę i przejściówkę do podłączenia. Z boku alan ma dwa wejścia: górne do ładowania akumulatorów a dolne to zasilacz. Kup sobie wtyk do zapalniczki z bezpiecznikiem, kabelkiem i wtykiem pasującym w dolny otwór. Za wszystko zapłacisz grosze a frajda duża. Na trasę polecam anteny magnesowe od 90zł w górę + strojenie ok. 10zł.
  
 
Przez blisko rok używałem Alana 38 w aucie.Pracował swietnie może również z tego powodu,że nie mam żadnych zakłóceń w aucie oprócz wycieraczki tylnej szyby,która jest rzadko włączana.Gorzej było z nadawaniem,gdyż trzeba było podnosić go do góry,a kabel antenowy plus kabel do zasilania z zapalniczki musiały być podnoszone razem z nim.Jeśli chodzi o moc,to standartowe radio CB ma 4W mocy,a przenośne jak sam zauważyłeś 5W.Jeśli będzie Ci za dużo szumiał to ustaw SQ na granicy zapalania się wyświetlacza i będzie ok.