Problem z antena czy Cb

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam nie tak dawno zalupilem Cb unidena 510 xl Pro chyba kazdy kto jest na forum slyszal i wie o co chodzi, oraz antene Hustlera 100 cm na magnesie.

Ostatnie kilka dni sa straszne zaklucenia (lapie jakis rusków,włochów itd ale jak powiem pozniej lapie ich ale jak sql jest praktycznie nic nie przektrecony) stroilem antenke z radyjkiem ale jezdze praktycznie od poczatku tak ze Sql (jak dobrze pamietam skrot) jest ustawiony w taki sposob zebym slyszal szumy bo inaczej slabo slysze jednostki powyzej 7-8 km czy to normalne czy powinno zbierac tak ja sql przekrecamy w pozycje w ktorej nie slychac nic zadnych szumow itd (a anl chodzi mi o ten wylacznik szumow to uzywacie czesciej w miescie czy na trasie bo nie wiem ??)


I jeszcze jaka antenke doradzilibyscie
moze byc magnes moze byc montazowka i w jakim miejscu umiescic antene zeby dobrze zbierala

Mam golfa III i moja antenka jest z boku tak nad drzwiami od pasazera z tyłu)



Bardzo prosze starszych stazem o pomoc z góry dziękuje

Łukasz
  
 
Antenke moglbys sobie sprawic o lepszych parametrach, radio w sumie tez (dobra rada, w miescie ci starczy). A co do ustawienia jej na samochodzie, to musi byc miejsce gdzie jest dobre odbicie sygnalu od plaszczyzny, czyli jednym z takich miejsc moze byc np. srodek dachu. Co do montazu to niepolecam magnesu ze wzgledu na slabsze uziemienie.
  
 
Komu złupiłeś to radyjko
Hustler to całkiem dobra antena i ładnie się stroi . Magnesówka jest półśrodkiem ale wiele osób z niego korzysta (ja też).
Im gorsze radio a lepsza antena to więcej musi być zaciągnięta blokada szumów.
7-8 km zasięgu całkiem wystarcza do samochodu bo i tak słuchasz kilka rozmów z każdej strony. Ja zmieniłem antenę na gorszą bo za dużo słyszałem .
  
 
sluchajcie ale jak kupilbym np antenke montowana na stale to przeciez nie ma taiego odbicia bo zamontowal bym na tylnej klapie w golfie w sumie durzego wyboru nie ma

nie widzi mi sie montowac ja i wiercic w dachu
myslalem nadm presidentem texas (antenka chyba dobra) chba ze polecice cos do 200 zł
??


Z góry dzieki
  
 
Doszly mnie sluchy ze dobra i dobrze strojaca antenka jest Lemm At-71