[ot] Dobre klucze i narzędzia - jakie kupować? - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja osobiście kupiłem do firmy cały sprzęt Hitachi,wiertarki, szlifierki, kątowe, biaksy, wkrętarki itp, jakieś dwa lata temu.
Wydawało się że to drogi sprzęt, ale dali dobry upust i dołożyli wkrętarkę udarową na akumulator. 8 h ciągłej pracy, wytzrymuuje dziarsko. Luzów brak
Jako , że pracownicy jak to pracownicy używają go codziennie i katują do oporu, nie mam żadnych awarii. Nawet szczotek jeszcze nie wymieniałem.
Oprócz tego mam zwykły polski, najtańszy, który wytrzymuje pół sezonu, czyli około 4 miesięcy, a potem na gwarancji w sklepie dają nowy, gdyż jak twierdzą nie opłaca się naprawiać.
Robota u mnie dla sprzętu jest wyjątkowo ciężka, a Hitachi sprawuje się znakomicie.
  
 
Witam raz jeszcze,
a co powiecie o nasadkach firmy Jonnesway? Znalazlem taki sklep internetowy http://www.narzedziak.pl/category/klucze-klucze-nasadowe-nasadki-pojedyncze-nasadka-1-2/1/short/name/asc/all, i zainteresowały mnie nasadki Jonnesway krótkie 6-katne,
Jonnesway

ewentualnie takie same nasadki, niewiele droższe firmy Neo
Neo

Warto się skusić na te nasadki Neo, ze wzgledu na ten opis o "technologii Superlock", to coś daje?

Osobiście wolałbym te Jonneswaya bo są matowe, a te Neo akurat polerowane na połysk. Ale jeśli Neo mają być za prawie ta sama cene w czymś lepsze...
  
 
ooo czyli jeszcze moja praca w narzędziaku się trzyma

Osobiście powiem ci tak jako że trochę wiedzy mam, stal ta sama tak na prawdę, kraj pochodzenia ten sam czyli tajwan, technologia superlock to nic nazwa, tak na prawdę większość dobrych nasadek pracuje na płaszczyznach a nie na krawędziach.
Jeżeli chodzi o gwarancje to w przypadku jonnesway'a jest 3 letnia tutaj jest przewaga, ale mat nie jest taki super jak by się mogło wydawać, ma swoje wady i zalety, wada to przede wszystkim problem z utrzymaniem czystości, zaleta nie ślizgają się w rękach. Za to chrom wiadomo chociaż te z neo mają nacięcia na około co by łatwiej było przytrzymać ewentualnie złapać śrubę.
Jeżeli jonnesway tańszy bierz go! Reklamacji przez ponad dwa lata nie uświadczyłem żadnej, jeżeli już jest to na prawdę szybko i bez problemu załatwiana.

pozdro.
Aha i jak będziesz miał ochotę zamówić w narzędziaku to spytaj się Sławka czy ma wszystkie na stanie, bo czasami jest tak że trzeba poczekać na zamówienie, towar z neo jest w przeciągu paru dni. Z jonneswajem bywa różnie ze względu na minimum logistyczne.
  
 
Dzieki za odpowiedz, nie wiem jeszcze czy bede bral z narzedziaka, ceny nasadek są zachęcające ale wysyłki już troche mniej, zwłaszcza ze szukam raczej małego, podstawowego zestawu. Bede pewnie szukal jakiegoś sklepu z Jonneswayem w Szczecinie i porownam ceny.
  
 
jonnesway polecam grzechotki nasadki wszystko... niema bata zeby sie urwala grzechotka albo nasadka objechala... polecam tez bete jesli masz mozliwosc kupic albo gedore
  
 
hehe oprócz gedore wszystko w tej samej fabryce tłuczone
  
 
Polecam:
- Proxxon'a, mam zestaw nasadek (duża i mała grzechotka) i za nic się nie zamienię. Może i drogie ale warto kupić.

Nie polecam Neo.



[ wiadomość edytowana przez: trez dnia 2010-01-07 23:22:41 ]

[ wiadomość edytowana przez: trez dnia 2010-01-07 23:23:02 ]
  
 
Ja polecam sprawdzone:HAZET,GEDORE,BETA,PROXXON.
Te marki najbardziej mi pasują.
NEO bardzo sie rozczarowalem chociaż wyglądały profi.
Mój ostatni nabytek to KINGTONY,dajcie mi 30 dni a dowiem sie więcej o nim
  
 
A co można konkretnie zarzucić nasadkom albo grzechotce Neo, w porownaniu z powiedzmy proxxonem?
  
 
Co do Bety to ja się przejechałem,nasadka 1/2 cala nie wytrzymała odkręcenia głowicy w escorcie...
  
 
a co myslicie o tych firma SATA dozywtonia gw?


SATA








  
 
Tytuł strony

co sądzicie o takim komplecie ?? używał ktoś może? jakieś doświadczenia z tym związane planuje zakupić a niechce pakować się w gówno
  
 
Ja uzywam king tony, i jak narazie sa mega wypaśne , kupilem sobie taki zestawik klik i mimo ze jeszcze nie korzystalem z wszystkich kluczy juz planuje jakas rozbudowe tego zestawu. Jakby co to polecam ta firme, i wiem ze z gwarancja (ktora jest dozywotnia) nie ma problemu, kolega ktory uzywal w warsztacie samochodowym zwyklej nasadki na pistolecie pneumatycznym, ukrecil ja po jakims roku ostrego katowania, oczywiscie wymienili mu na nowa
  
 
Cytat:
2010-02-02 22:19:24, boowa105 pisze:
Ja uzywam king tony, i jak narazie sa mega wypaśne , kupilem sobie taki zestawik klik i mimo ze jeszcze nie korzystalem z wszystkich kluczy juz planuje jakas rozbudowe tego zestawu. Jakby co to polecam ta firme, i wiem ze z gwarancja (ktora jest dozywotnia) nie ma problemu, kolega ktory uzywal w warsztacie samochodowym zwyklej nasadki na pistolecie pneumatycznym, ukrecil ja po jakims roku ostrego katowania, oczywiscie wymienili mu na nowa


haha.... dożywotnia gwarancja dobre sobie
  
 
Cytat:
2010-02-02 22:44:01, CEHU pisze:
haha.... dożywotnia gwarancja dobre sobie



no co w tym smiesznego ? tu widac ze to porzadna firma ktora mimo tego ze klucz zostal wykorzystany nie do konca zgodnie z przeznaczeniem to wymienila nasadke na nowa
  
 
ja nie mówię że king tony to jest badziew jest to dobra firma ale podstawą każdej gwarancji jest dowód zakupu, trzymaj 10 lat paragon albo fakturę na papierze kredowym i reklamuj...

ludzie, to jest tzw. marketing.


[ wiadomość edytowana przez: CEHU dnia 2010-02-02 22:59:10 ]
  
 
no jest to marketing na szczescie wybralem sobie firme w ktorej, jezeli zajdzie taka potrzeba przyjma mi reklamacje bez jakiejkolwiek faktury czy paragonu ... wystarczy ze zajrza na twardy dysk komputer a i wpisza dane ktore im podam ... XXI wiek

a paragony to mozna zachowywac przy zakupie np: butow

[ wiadomość edytowana przez: boowa105 dnia 2010-02-02 23:04:58 ]
  
 
Wystarczy zrobić ksero
  
 
Cytat:
2010-02-08 04:46:08, Maurer pisze:
Wystarczy zrobić ksero inna sprawa, ze tzw. "gwarancja na podstawie paragonu" to wedlug prawa sciema

  
 
Witam.
Czytam posty od poczatku i nikt nie wspomnial takich firm jak Matco czy Mac , czyli nie ma ich dostepnych na rynku w Polsce?
Sa to narzedzia na poziomie Snap-on i podobnie drogie.
Obecnie pracuje jako technik w warsztacie i probowalem sie dowiedziec jakich firm narzedzia sa popularne w Polsce poniewaz prawdopodobnie bede tam powracal...
Z tego co tutaj wyczytalem to niewiele firm oferuje gwarancje dozywotnia?Obecnie uzywam wiele roznych firm i moge powiedziec ze pomimo daaaardzo wysokich cen to snap-on , mac i matco sa to narzedzia bardzo wytrzymale (a w razie czego to maja gwarancje dozywotnia) i nieczesto mi sie uda cos urwac czy zlamac. Z Craftsman mam chyba tylko zestawy nasadowek i kilka grzechotek(nie przepadam za grzechotkami- nieporeczne jak dla mnie) ale rowniez wytrzymale narzedzia no i rowniez dozywotnia gwarancja. Ktos wspomnial Husky-o ile sie nie myle to mam od nich tylko zestaw widlasto-oczkowych kluczy-nie do zdarcia-rowniez dozywotnia gwarancja. O Stanley to sie nie wypowiem bo z ich firmy moze to mam tylko srubokret albo i nie.Wiem tylko ze maja tez dozywotnia gwarancje.Z Makity to mam tylko udarowke na 3/8 9,6V glownie do malych srobek , samowkretow...mam juz chyba ze 4 lata i uzywam codziennie...poza wymiana pierscienia trzymajacego nasadki to dziala jak nowa-tania nie byla (tansza niz Snap-on itp.)ale warto bylo kupic.Jak padnie to upatrzylem sobie komplet z Milwaukee wiertarka+udarowka+chyba latarka czy cus w tej samej cenie co kiedys dalem za ta z Makity.Dewalt robi bobre narzedzia elektryczne typu wiertarki itd. i sa to b. wytrzymale rzeczy , moze troszke drozsze niz reszta ale ... ktos wspomnial ze narzedzia Bosh nie sa zbyt wytrzymale . Niestety nic od nich nie mam to nnie wiem z wlasnego doswiadczenia ale slyszalem ze sa do kitu(widocznie nie tylko swiece platynowe robia do bani......jest jeszcze wiele innych firm ,ja wymienilem tylko chyba te najpopularniejsze.
A co do tego ze duzo warsztatow uzywa glownie narzedzi Snap-on to jest prawda. Moze jeszcze dodam mac i matco...wydaje mi sie ze to glownie dlatego ze inne firmy poza podstawowymi narzedziami -zwykle klucze , nie oferuja narzedzi specjalistycznych -typu nasadka co potrzeba do odkrecenia srob od glowicy np. w vw/audi....craftsman i inne tego nie oferuja.No i oczywiscie pomaga w tym to ze co tydzien do warsztatu podjezdzaja ciezarowkami dealerzy Snap-on czy Mac czy Matco i na pokladzie maja wiele narzedzi i od reki wymieniaja te uszkodzone czy zlamane...no i oferuja baaaardzo ladne szafki na narzedzia ale przeokropnie drogie. A z gwarancjami to jest tak ze nie potrzeba zadnych paragonow ...jesli na kluczu czy cokolwiek pisze ze jest to snap-on czy craftsman(a zawsze pisze) to od reki wymieniaja ...niewazne kto i gdzie kupil.
Spisalem sie jak osiol nie wiem wlasciwie po co ...
Jak ktos doczytal do konca to chwala jemu
PS. Przepraszam za brak polskich znakow ale jestem na firmowym kompie i niestety brakuje tych klawiszy