Szumy w eterze-dostawiany ANL??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Kledzy powiedzcie czy istnieja cos takiego jak dostawiany filtr ANL do radia??Posiadam Midland-a CTE 77 i owy sprzet nie posiada takiego udogodnienia.Nie było to dokuczliwe do czasu zmiany anteny z 60cm magnesa na stała 130cm. Ew. co mozecie poradzic do zniwelowania tych zakłucen??


[ wiadomość edytowana przez: KraseK dnia 2006-06-18 23:08:49 ]
  
 
Krasku taniej Ci będzie wrócić do starej krótkiej anteny niż wstawiać filtr do środka.
Znałem tylko jednego elektronika zapaleńca który potrafił poprawić producentów. Mówię to z doświadczenia że większość "grzebanych" radyjek sprawia właścicielom i innym użytkownikom kłopoty.

Spróbuj dać filtr radiowy na przewody zasilające może to są śmieci "samochodowe" bo teraz masz lepszą masę i nadwozie jako przeciwwaga stanowi element anteny? Może trzeba dać kondensatory na alternator i cewkę?

Taniej jest kupić dobre radio niż poprawiać kiepskie. Pamiętaj że lepsze jest wrogiem dobrego . Lajfi jak zmienił Jacsona na unidena to musiał potem odwiedzać serwisy
Pozdrawiam.
  
 
Jerry problem rozwiazany!
Okazało sie po wizycie u "szamana" ze radio ma odchył od częstotliwosci o jedyne 1kHZ!! A do tego wyszło na jaw ze zekomy przełącznik z 4 na 7 wat okazał sie przełącznikiem 0-5, a PA nie działa z powadu podpiecia pod ów przełącznik "dziur"
Doprowadzenie do stanu uzywalnosci, podkrecenie na 6W i ponowne strojenie anteny kosztowało mnie.....15zł.
Zostało mi teraz tylko zregenerowac gruszke!
  
 
Widzisz jakie to proste wystarczy czasem oddać radio w dobre ręce. Spajka musiałem namawiać przez ponad rok żeby poszedł ze swoim szumofonem do fachowca i też zapłacił 15 zł za przestrojenie dokładnie w zera. Gdy jechaliśmy do Sielpii aż przyjemnie było go słuchać Kiedyś gdy na wszystkich kanałach był bałagan to "dziury" były dobrodziejstwem i dlatego niektórzy przerabiali radia wpinając to pod istniejące przełączniki. Gruszkę można dokupić osobno tylko musi mieć odpowiednią ilość przewodów. Mnie też padły dwie gruszki ale muszę przed zlotem w Kraku chociaż jedną naprawić.
Pozdr.