Pomocy.Co kupić

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich serdecznie.Zwracam się do wszystkich z wielką prośbą.Mianowicie zacząłem ostatnio dużo jeździć po Polsce i nie ukrywam że mam już kilka mandatów.Od 2 miesięcy zacząłem interesować się radiami CB oraz antenami,lecz to co wiem to ile co kosztuje.Tak na prawde nie wiem co jest dobre i funkcjonalne a co jest kiczem nazywającym się CB.Mam kolegów co mają CB i gdy pytam o rade to każdy ma swoje zdanie,a ja dostaje kołowrotka w głowie,ale do żeczy.
1.Jeżdżę w pracy różnymi autami 206, 307, A4 AWANT, Partner, Transit
2.Chcę kupić radio z anteną do 500zł.
3.Radio będzie przenoszone z auta do ata,w zależności od trasy i ładunku (a więc antena do max.wysokości 1metr.)
4.Chciałbym radio które będzie już zestrojone-Jest taka możliwość???
5.Kolega poleca mi 520 z anteną presidenta-Czy dobre???
6.Jak kupić?-Czy z alegro czy w salonie lub giełdzie?
7.Mażę o radyjku i antenie bezawaryjnej,funkcjonalne,trwałe.
8.Nie ukrywam że podoba mi się TTI które widziałem na ALEGRO.Ładnie świeci na niebiesko.Co o nim sądzicie???
9.Podkreślam ,że nie znam się nic na radiach jak również ich parametrach.
10.Uczę się dopiero wszystkiego o CB.

Proszę was o pomoc.Pomóżcie.Co wybrać?.Gdzie kupić?Jak dobrać do moich potrzeb.Wszystkich pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
  
 
Cytat:
2006-06-07 23:39:23, Patryk1221 pisze:
Witam wszystkich serdecznie.


Witamy!
Cytat:
Zwracam się do wszystkich z wielką prośbą.Mianowicie zacząłem ostatnio dużo jeździć po Polsce i nie ukrywam że mam już kilka mandatów.Od 2 miesięcy zacząłem interesować się radiami CB oraz antenami,lecz to co wiem to ile co kosztuje.Tak na prawde nie wiem co jest dobre i funkcjonalne a co jest kiczem nazywającym się CB.Mam kolegów co mają CB i gdy pytam o rade to każdy ma swoje zdanie,a ja dostaje kołowrotka w głowie,ale do rzeczy. 1.Jeżdżę w pracy różnymi autami 206, 307, A4 AWANT, Partner, Transit
2.Chcę kupić radio z anteną do 500zł.


W tej sumie zmieścisz się z łatwością
Cytat:
3.Radio będzie przenoszone z auta do ata,w zależności od trasy i ładunku (a więc antena do max.wysokości 1metr.)


Optymalny zestaw to któryś z Unidenów i antenka np. Hustler IC-100, albo coś lepszego, to co podałem to pułap najniższy cenowo, poniżej tego sprzętu nie warto schodzić
Cytat:
4.Chciałbym radio które będzie już zestrojone-Jest taka możliwość???


Nie ma, tzn radia się nie stroi, tylko antenę. I to w zależności od auta. Jak będzie jeździła na różnych samochodach to na pewno straci swoje maksymalne osiągi bo będzie pracowała w innych warunkach, ale mimo to powinno to działać przyzwoicie.
Cytat:
5.Kolega poleca mi 520 z anteną presidenta-Czy dobre???


Radio dobre, a antena... President produkuje dużo anten, z magnesówek mógłbyś kupić np model Ohio (80cm), ale ta antena kosztuje sporo.
Cytat:
6. Jak kupić?-Czy z alegro czy w salonie lub giełdzie?


Chyba większość osób kupuje przez allegro lub w jakiś sklepach internetowych. Salony, czy jakieś serwisy raczej mają mocno zawyżone ceny...
Cytat:
7.Mażę o radyjku i antenie bezawaryjnej,funkcjonalne,trwałe.


Pomarzyć zawsze można A tak poważnie to każdy szuka czegoś możliwie najlepszego za możliwie najrozsądniejsze pieniądze, więc ten punkt jest oczywisty
Cytat:
8.Nie ukrywam że podoba mi się TTI które widziałem na ALEGRO.Ładnie świeci na niebiesko.Co o nim sądzicie???


Nad wyglądem radia ważniejsze jest to jak ono działa, tego chyba nie muszę mówić? Co z tego że Unideny skromnie wyglądają skoro wszyscy je chwalą?
O TTI się nie wypowiem, nie miałem styczności z tymi radiami, produkują je w Korei, z tego co się orientowałem nie mają filtra ANL, a to by był spory minus jeśli rzeczywiście tak jest...
Cytat:
9. Podkreślam ,że nie znam się nic na radiach jak również ich parametrach.
10. Uczę się dopiero wszystkiego o CB.
Proszę was o pomoc.Pomóżcie.Co wybrać?.Gdzie kupić?Jak dobrać do moich potrzeb.Wszystkich pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.



Powiedz jeszcze na jakie zasięgi liczysz Uprzedzam, że nie możesz nastawiać się na dużo, anteny do 1 m nie dadzą Ci więcej niż kilka kilometrów, tym bardziej, że antena będzie przenoszona na różne auta...
Jeśli zestaw CB ma Ci służyć głównie do informowania się o sytuacji na drodze to moim zdaniem wystarczy Uniden 510 i jakaś średniej długości antena, np. wspomniany już Hustler, który ma chyba najlepszy stosunek ceny do jakości.
Taki zestaw nie powinien wynieść Cię więcej jak jakieś 330-350 zł.
Pozdrawiam!
  
 
Witam!
Ja za poradą i namową innych forumowiczów kupiłem unidena 520 i antene president ohio. Zestaw mnie kosztował ok 500 zł. O radyjku nie bede pisał bo juz na forum cb jest wystarczająco duzo pochwał
Prostota, wygoda, dobra jakość odbioru itd itd.
Uniden ma ten plus ze jest mały i w miarę lekki dzieki czemu mozna go montowac np na rzepy przemysłowe ja tak zrobiłem i jest to bardzo wygodne szczegolnie w miescie.
Antenka ohio ma ok 85 cm, jest ładna i praktyczna, mozna ja tez składać bez zdejmowania z dachu. Pod magnesem ma gumke zabezpieczającą - te gumki oryginalne presidenta mozna tez dokupic jesli sie po jakims czasie zuzyje (po 10 zł za szt.). Jezdze z tym zestawem w miarę krótko chyba z 1,5 miesiaca i jestem zadowolony.

Wazne jednak przy wyborze radia jest to czy jezdzisz tylko po Polsce czy rowniez za granicę - wtedy z unidena chyba musiałbyś zrezygnować.

73 !!
  
 
Gdzie można dostac te rzepy o których piszesz? Pozdrawiam
  
 
Cytat:
Gdzie można dostac te rzepy o których piszesz? Pozdrawiam



Witam!
Najlepiej poszukaj przedstawiciela firmy 3M w swojej okolicy.
Tu jest opis:
Rzepy

Ja na początku kupiłem innej firmy chyba w LEROYU albo jakims podobnym markecie ale okazały się kiepskie.
Teraz mam tej firmy i są lepsze. Przykleiłem je obok skrzyni biegów. Można dokupić specjalny płyn w sprayu do oczyszczenia powierzchni.
I najlepiej jak zaczniesz uzywac tego połączenia dopiero na drugi dzień, ja od razu przykleiłem radio zanim wszystko doschło i po przejechaniu 300 km odkleiła sie taśma Oni na tej stronie co Ci podałem opisują jak najoptymalniej to przymocowac, m.in. piszą, żeby zaokrąglić rogi taśmy przed przyklejeniem.
I jeszcze jeden plus dla tej firmy to, ze te rzepy trzymaja przy dosyc niskich i wysokich temperaturach, ale to tylko na razie wyczytałem, a życie pokaże...


73 !!
  
 
Dzieki!
  
 
Cytat:
2006-06-09 10:38:55, racy pisze:
Dzieki!



Daj znac jak bedziesz miał sprzecik

73 !!
  
 
Dziękuje za odpowiedzi wszystkim. Rozumiem że mam kupić 520,ale co z odbiorem w rużnych autach?Co z zestrojeniem.Czy antena presidenta FLORYDA 45CM jest dobra?Interesuje mnie zasięg do 10km.
  
 
Krótko: President Florida to nie jest zbyt dobry wybór. 10km? Florida to nie ta liga...
10 km może być trudno uzyskać nawet na 2x dłuższej antenie. Już o tym było pisane na forum. Florida to substytut, jeśli można to tak nazwać. Coś co odbiera, ale zasięgi są bardzo małe.
Co do 520 to jest kwestia indywidualna. Ja miałem 520, potem inne radio, teraz znów wożę Unidena, ale tym razem świadomie wybrałem niższy model 510...
  
 
Witam

chciałbym powiedziec co poniektórym ktorzy maja dylemat co kupic za ile i wogole.......
Kilka miesięcy temu byłe mw takiej samej sytuacji czytałem szukałem i zdecydowałe msie na taki zestaw

1. Alan 48+
1 antena President Ohio (85cm magnes)

Powiem tyle dziaal super niezle wyglada i smigałem 190 nie przesuneła sie ani troszeczke zasieg bardzo dobry fakt nie jest to antena najtansza ale wczesniej jezdziłem na floridzie ;/ i nie ma co porownywac jak cie stac na takie cos super chcesz wiedziec cos wiedzej jestem na skypie zapraszam

Pozdrawiam wszystkich