Czy ten zestaw zda egzamin????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam kolegów mam pytanko.Za kilka dni bede posiadaczem Cb radia President Harry 2 z ASC i anteny President New Alaska od moich kolegów usłyszałem opinie że ten zestaw przy dobrym zestrojeniu da mi duzo satysfakcji ale jeszcze chciałem zapytać Was koledzy co myślicie o tym zestawie.Wspomne że ma byc on zamontowany w Vw Passacie wersja sedan przy klapie bagażnika na tzw "motylek" chyba wiecie o czym mówie.Prosze o opinie.Pozdrawiam
  
 
Antenka (fala) musi miec odbicie od plaszczyzny, a na klapie bagaznika nie bardzo zda ci to egzamin. A co do zestawu to sam mam taki w aucie firmowym i jestem zadowolony
  
 
Na potrzeby drogowe jeśli zadbasz o dobre połączenie z masą nadwozia i odpowiednie strojenie to w zupełności Ci wystarczy. Radio w mobilu raczej nie służy do DXów tylko do łączności na trasie.
  
 
A czemu kolego ma nie zdać ezgaminu na klapie bagażnika o co chodzi z tym odbiciem ja troszke zielony w tych sprawach więc moje pytanie może byc głupie
  
 
Chodzi o to że im więcej blachy antena ma pod sobą, a jeszcze najlepiej płaskiej blachy, tym lepiej. Tzn że idealnym miejscem montażu anteny jest hipotetycznie środek dachu (duża płaska powierzchnia blaszana dookoła anteny). Ale na dobrą sprawę każdy stara się zamontować antenę tak, żeby utrzymać jakiś kompromis. No, prawie każdy.
W każdym razie ja mam antenę na rogu auta i jakoś nie narzekam, nie można być takim hardcore'owcem że jak antena jest na rogu a nie na środku, albo na klapie (w sedanie), a nie na dachu to już będzie nędza... Nie będzie. Może nie będzie to działało na full swoich możliwości, ale nie każdy potrzebuje poświęcać wszystko, żeby tylko CB miało maksymalny możliwy do osiągnięcia w aucie zasięg
  
 
Dodam do tego co Mac napisał że antena największe promieniowanie ma na końcu bata więc jeśli będziesz ją montował na klapie sedana to dla własnego i ew. pasażerów zdrowia będzie lepiej jeśli końcówka anteny będzie wyżej niż dach samochodu. Oczywiście czas nadawania nie będzie tak duży żeby to szkodziło zdrowiu ale strzeżonego Pan Bóg strzeże .

Antena jeśli ma przeciwwagę (blaszany dach) we wszystkich kierunkach to będzie miała zasięg równomiernie w każdą stronę. Niektórzy kierowcy celowo montowali antenę na tylnej części dachu bo wtedy mieli lepszą łączność przed sobą.
Ale i tak ważniejsze jest dobre zestrojenie radia i SWRu niż miejsce zamontowania.
  
 
[quote]
2006-06-19 14:55:44, MacTB pisze:
Chodzi o to że im więcej blachy antena ma pod sobą, a jeszcze najlepiej płaskiej blachy, tym lepiej. Tzn że idealnym miejscem montażu anteny jest hipotetycznie środek dachu (duża płaska powierzchnia blaszana dookoła anteny). Ale na dobrą sprawę każdy stara się zamontować antenę tak, żeby utrzymać jakiś kompromis. No, prawie każdy. W każdym razie ja mam antenę na rogu auta i jakoś nie narzekam, nie można być takim hardcore'owcem że jak antena jest na rogu a nie na środku, albo na klapie (w sedanie), a nie na dachu to już będzie nędza... Nie będzie. Może nie będzie to działało na full swoich możliwości, ale nie każdy potrzebuje poświęcać wszystko, żeby tylko CB miało maksymalny możliwy do osiągnięcia w aucie zasięg


ZGADZAM SIE !!! Ale jak sie kupuje porzadny sprzet to sie liczy jednak na te osiagi bo jak bym chcial cos kiepskiego to bym sobie stara Onwe zafundowal.