Tylni spryskiwacz.pomocy!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam corse 1.0 z 1997 nie wiem dlaczego nie chce mi dzialc spryskiwacz na tylnia szybe, pompka chodzi wiec powinno byc ok, ale tak nie jest. slyszalem ze do tylniej szyby jest osobny zbiorniczek, czy to prawda, co zrobic zeby dzialalo?
  
 
z tego co wiem do tylniej szyby i przedniej jest jeden i ten sam zbiorniczek na plyn. Ale tylni spryskiwacz ma chyba swoj silniczek tak mi sie wydaje moze on Ci padl albo sie przytkal mi sie ostatnio caly przytkal i wogle tak jak by plynu nei bylo musialem delikatnie igla przepchac ten otworek i bylo git.
  
 
Poprostu silnik jest jeden ale w momencie włączenia przekazuje płyn we właściwe miejsce. Mam taki sam problem. a rozwiąznie polega na tym iż przetarł się prawdopodobnie przewód gumowy doprowadzający płyn do tylnej szyby. Najczęściej dzieje się to w miejscu łączenia tylnej klapy z karoserią. łatwo sprawdzić. dolej na ful płynu albo wody do zbiornika i uruchom przez dłuższą chwilę spryskiwacz tylny. Jeśli wody ubywa to jest to co wyżej piszę. A dalej to już tylko naprawić usterkę i jazda. ciał. Daj znać czy się pomyliłem czy miałem rację.
Bogdan
  
 
ok sprawdze i napisze co sie stalo.pozdrawiam dzieki
  
 
Cze, Najlepiej najpierw sprawdz stan przewodu gumowego (moze byc pekniety - ja tak mialem) znajdzesz go w takiej gumowej harmonijce po lewej stronie jak podnieszesz tylna klape na maxa. Jak ci wylatuje plyn od spryskiwaczy to prawdopodobnie zaczely ci korodowac na zielono pobliskie przewody szczegolnie w kostkach.
Sprawdz czy pobliskie gąbki w okolicy tylnich lewych swiateł nie są mokre .To wersja pesymistyczna. Jesli nie pomoglo przepchanie spryskiwacza igłą.

Powodzonka

  
 
Witam, zacznę od tego że corsa ma jeden zbiorniczek z jednym silniczkiem który w zależności od tego w którą stronę się kręci zrasza tylną lub przednią szybę.
Proponuję od razu wymianę całego odcinka, to brzmi grożnie ale to 30
min. pracy, podłączenie do zbiorniczka też jest proste, pozdrawiam ! ::

[ wiadomość edytowana przez: nominalmaniak dnia 2006-10-21 15:02:17 ]
  
 
Witam!!
Napewno to problem z przetartym przewodem, otwórz tylną klapę i odciągnij gumkę z lewej strony, tam są wszystkie kable do ogrzewania szyby silnika wycieraczki i przewód spryskiwacza, wtedy zobaczysz w jakim jest stanie!!
pozdrawiam