Radio (Pioneer) traci pamięć (Opel Corsa)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzien dobry,

Kupiłem ostatnio radio Pioneer DEH-2820MP i zainstalowałem go w moim samochodzie Opel Corsa 1.0 (2000). Była tam już standardowo zainstalowana kostka, którą podłączyłem do kostki przy radiu. Generalnie wszystko działa jak należy, z wyjątkiem tego, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio gaśnie i gubi wszystkie zapamiętane ustawienia. Dopóki kluczyk jest w stacyjce, nawet przy wyłączonym samochodzie radio działa. Kostki wyglądają na podłączone zgodnie z instrukcją, tzn. kable odpowiednich kolorów są ze sobą podłączone. Nie wiem w czym tkwi problem....
  
 
no właśnie, u mnie jest to samo, i też na pioneer'ze. z tego co się orientuje, trzeba zasilanie zmienic, tak by dzialalo po wyciagnieciu kluczyka. jak sie dowiem wiecej, lub to zrobię, to dam znać
a propos gubienia pamieci, jestem w szoku, mialem radia roznej masci,ale zeby takie rzeczy w pionner'ze...
  
 
Mysle ze to nie zupelnie przez samo radjko... ja mam Blaupunkta MP35 i pierwsza rzecza jaka zrobilem blo odciecie starych kabli i przylutowanie nowych ktore byly w podle i wszystko dziala jak trzeba.
Podsumowujac, kazde radio ma mozliwosc odpalania wtedy gdy jest kluczyk w stacyjce, jest to normalne bo wyjmujac kluczyk zostaje ono zupelnie odciete od zrodla zasilania co powoduje wyresetowanie sie licznikow a co za tym idzie i pamieci jezeli jest to nowe radio to musisz zobaczyc w instrukcje, a nastepnie sprawdzic jakie kable sa polaczone a jakie "wisza" , mysle ze to rozwiaze problem


pozdrawiam
WARY
  
 
ludzie seryjna kostka jest do seryjnego radia GM i inne radia nie beda wam działały tak jak powinny na tej kostce nawet jesli pasuje do nich, trzeba ja odciac i kupić zwykłą kostkę iso uniwersalne do wsyzstkich nieseryjnych radii samochodowych, przylutować ja odpowiednio z instrukcją i bedzie działać